3 sonuçtan 1 - 3 arası gösteriliyor
Çarşamba, 23 Mart 2011 13:16
Geçtiğimiz haftalarda gerek Chávez'in gerek Fidel'in Kuzey Afrika'daki gelişmelere ilişkin yorumları tartışmalara ve eleştirilere neden oldu. Libya'ya dönük saldırıya ilişkin uyarıları ise tarihe not düşüldü. Gelinen noktada ABD'nin askeri müdahale tehdidi ile burun buruna yaşayan kıta için, bağımsızlık için birlik inşasına girişmiş kıta için Libya'ya dönük müdahaleye verilecek yanıt konusunda herhangi bir kafa karışıklığı bulunmuyor.

Venezuela devlet başkanı Hugo Chávez pazar günü Libya'ya dönük emperyal delilik olarak nitelediği müdahaleyi lanetledi ve sivillerin yaşamına mal olduğunu söylediği bombardımanın derhal durdurulması talebini ülkesi ve diğer ALBA ülkeleri adına dile getirdi. Hiçbir ülkenin bir başka ülkeye bomba atma hakkına sahip olmadığını, yapılması gerekenin taraflarla diyalog kurulması olduğunu belirtti.

Pazartesi, 07 Mart 2011 13:24
José Martí Küba Dostluk Derneği, Atilla Yayla'nın Zaman gazetesinde çıkan ve Küba'ya da değinen yazısına yanıt verdi.

Yanıt şu şekilde:

"Küba sosyalizmine yönelik azgınca saldırının hiçbir meşruiyeti yoktur

Cuma, 18 Mart 2011 11:45
Eli kanlı bir terörist, Kübalı bir karşıdevrimci, eski CIA ajanı ve ABD'nin sağcı medyasının gözde konuklarından Luis Posada Carriles, yıllar sonra ABD'de yargılanıyor. Çok kısıtlı ve taraflı yargılamaya rağmen bu teröristin ve çetesinin birçok bağlantısı açığa çıkıyor.

Elli yıla yakın bir süre boyunca Küba karşıtı faaliyetleri ve terörist eylemleriyle bilinen, CIA'in eski ajanlarından Luis Posada Carriles, Texas Eyaleti'nin El Paso kentindeki federal mahkemede yargılanıyor.