329 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 20 Aralık 2010 09:30
Enerji Bakanı Taner Yıldız, “günde 18 saat çalışılmalı” dedi. Kölelik koşullarının geri gelmesi demek olan bu isteği bir sendikanın genel kurulunda dile getiren Yıldız, pervasızlığı ile de duyanları şaşkına çevirdi.

Türkiye Enerji Su ve Gaz İşçileri Sendikasının (Tes-İş) 9. Olağan Genel Kurulu’na katılan ve burada bir konuşma yapan Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanı Taner Yıldız, skandal niteliğinde sözler sarf etti. Köleliğin geri getirilmesi anlamına gelen bir öneride bulunan Yıldız, yüzyıllardır buna karşı verilen mücadeleleri de bir kalemde silmeye çalıştı.

Cumartesi, 04 Aralık 2010 12:28
Ergenekon soruşturmasının temelini oluşturan iddiaların sahibi Tuncay Güney'e yaklaşık bir aydır ulaşılamıyor. SESAR Başkanı İsmail Yıldız, Güney'in öldüğünü ileri sürmüştü.

Birinci Ergenekon Davası sanıklarından SESAR Başkanı İsmail Yıldız tarafından öldüğü iddia edilen Tuncay Güney’e, Anadolu Ajansı muhabiri de ulaşamadı.

Salı, 28 Aralık 2010 15:05
İstanbul Valisi Mutlu, polisin dün Yıldız Teknik Üniversitesi'nde kültür merkezi olarak açılışı yapılan 12 Eylül dönemi işkencehanesi Otağ-ı Hümayun' doğru yürümek isteyen DİSK üyelerine müdahale etmediğini, arbedeyi daha önceki olaylara karıştıkları tespit edilen öğrencilerin fitillediğini öne sürdü.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, dün Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Yerleşkesi’ndeki Hünkar Kasrı’nın kültür merkezi olarak açılışı sırasında yaşanan arbedeyle ilgili olarak polisin müdahalesinin normal olduğunu iddia etti.

Cumartesi, 25 Aralık 2010 10:56
AKP döneminde yükselişi hızlanan Ülker Grubu'nun bünyesindeki Marsan Gıda'ya Brunei Sultanlığı'nın ortak olacağı belirtiliyor.

Hürriyet gazetesi yazarı Vahap Munyar, Fenerbahçe Ülker ile Fransız Cholet takımlarının basket maçında Yıldız Holding (Ülker) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker ile yaptığı sohbete dayandırdığı haberinde, holdinge bağlı Marsan Gıda'ya Brunei Sultanlığı'nın ortak olacağını yazdı.

Cumartesi, 18 Aralık 2010 18:27
CHP'nin 15. Olağanüstü Kurultayı'nda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun oluşturduğu blok liste delegelerin oylarına sunuldu.

Kurultayda Divan Başkanı olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun okuduğu blok liste şu isimlerden oluşuyor:

Cumartesi, 04 Aralık 2010 16:41
Başbakan Erdoğan'ın Dolmabahçe'de rektörlerle yapacağı toplantı TKP'li Öğrenciler ve Emek Gençliği tarafından yapılan bir eylemle protesto edildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Dolmabahçe'de rektörlerle yaptığı toplantı üniversite öğrencileri tarafından protesto edildi. Saat 11:00'de Beşiktaş Demokrasi Meydanı'nda TKP'li Öğrenciler ve Emek Gençliği tarafından düzenlenen eylem nedeniyle, polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı görüldü.

Çarşamba, 29 Aralık 2010 18:00
Eskişehir Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü, polis ve özel güvenlik saldırısı sonucu oluşan 17 bin 786 liralık maddi zararın olay günü gözaltına alınan 45 öğrenci tarafından ödenmesini istedi. Öğrencilerin avukatları ise bu durumun tamamen hukuk dışı olduğu görüşünde.

4 Kasım 2010 tarihinde Anadolu Üniversitesi İki Eylül Kampüsü’nde bulunan Yabancı Diller Yüksekokulu binasında YÖK'ü protesto eylemine çağrı afişi asan öğrencilere polis ve özel güvenlik elemanlarının saldırması sonucu okul kantininde maddi hasar meydana gelmişti. Okul yönetimi, kantinin camlarını çevik kuvvet polisleri kırmış olmasına rağmen, faturayı saldırıya uğrayan öğrencilere kesti.

Perşembe, 30 Aralık 2010 20:28
BDP milletvekilleri müzeye dönüştürülen Ulucanlar Cezaevi'ne alınmadı. Cezaevi avlusunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan milletvekillerinin Gül'ün gezisinin "MGK bildirisinin gölgesinin kaldırmasını" umduklarını dile getirdiler.

Altındağ Belediyesince aslına uygun olarak restore edilen ve müzeye dönüştürülen Ulucanlar Cezaevini gezmek üzere gelen Sakık, BDP Grup Başkanvekili ve Batman Milletvekili Bengi Yıldız ile BDP Diyarbakır Milletvekili Akın Birdal, ile İnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, belediye yetkililerince, müze binasına alınmadılar.

Çarşamba, 01 Aralık 2010 15:42
Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesi delege seçimlerini, mevcut başkan Haldun Kurubacak’ın listesi, CHP ve MHP kökenlilerin ittifakına rağmen kazandı.

Sandığa giden 3 bin işçi, 158 şube delegesini belirledi. İki listenin yarıştığı seçimde, mevcut başkan Haldun Kurubacak’ın listesi 95 delegelik kazandı. Başkanın ‘’kutsal ittifak’’ nitelemesinde bulunduğu muhalif liste ise 63 delege çıkartabildi.

Hakimiyet başkanda

Pazartesi, 27 Aralık 2010 15:47
12 Eylül döneminde işkencelere tanık olan Davutpaşa Kışlası'ndaki Otağ-ı Hümayun binası kültür-sanat merkezi oldu. Aralarında DİSK üyelerinin de bulunduğu işkence mağdurları bina önünde eylem yaptı. Polis eylemcilere müdahale etti.

Osmanlı Ordusu'nun Batı'ya yapacağı seferlerden önce toplandığı alanda, 'Hünkar Kasrı' olarak inşa edilen 'Otağ-ı Hümayun', restorasyon çalışmalarının ardından resmi törenle açıldı.

Binanın müze yapılmasını isteyen DİSK üyeleri ve 12 Eylül döneminin işkence mağdurları, Otağ-ı Hümayun'un bulunduğu Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa kampüsü önünde toplandı.

Salı, 21 Aralık 2010 18:02
Eğitim-Sen İstanbul Üniversiteler Şubesi, son günlerde AKP’yi protesto eden öğrencilere “Ergenekoncu” vb. yaftalarla saldıran medya organlarına karşı suç duyurusunda bulundu.

Bugün saat 12.00’de Beyazıt Meydanı’nda başlayan Gençlik Muhalefeti, Genç-Sen, Öğrenci Kolektifleri, Emek Gençliği ve TKP’li Öğrencilerin destek verdiği, “AKP defol, üniversiteler bizimdir”, “Öğrencime dokunma”, “Üniversiteli öğrenciler yalnız değildir” sloganlarının atıldığı yürüyüşün ardından Sultanahmet Adliyesi önünde Eğitim-Sen adına basın açıklaması yapan Yıldız Teknik Üniversitesi akadem

Pazartesi, 20 Aralık 2010 12:33
Muğla’nın Fethiye ilçesinde geçtiğimiz günlerde etkili olan, bazı evlerin sular altında kalmasına ve derelerin taşmasına neden olan sağanak yağış, ardında bıraktığı izlerle Fethiye’nin alt yapı sorununu gündeme getirdi.

Islahı yıllardır gündemde olan, ancak bir türlü gereken ilginin gösterilmediği dereler yine yapacağını yaptı ve sağanak yağışla birlikte onlarca çöpü denize akıttı. Derelerin taşması ile birlikte, dere yataklarında bulunan her türlü çöp ve atık, yağmur sularıyla birlikte Fethiye körfezine girince, deniz üzerinde gözle görünür bir kirlilik meydana geldi.

Cuma, 10 Aralık 2010 12:00
Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde Çarşamba günü gerçekleşen yoğun protestoların ardından YÖK, adeta intikam almak üzere düğmeye bastı. AKP'nin ve YÖK'ün bundan önce defalarca hayata geçirdiği senaryo yine sahnede.

8 Aralık Çarşamba günü Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde AKP İstanbul Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu'nun yoğun bir biçimde protesto edilmesinin ardından YÖK, geniş kapsamlı bir soruşturma için harekete geçti.

Cumartesi, 04 Aralık 2010 21:58

Rektörlerle görüşecek Başbakan Tayyip Erdoğan'ı protesto etmek isteyen öğrencilerin İstanbul'a girmesine izin verilmezken, eylemlerin yapılacağı Beşiktaş'ta yoğun bir polis yığınağı yapıldı. Öğrencilere sert bir şekilde müdahale edildi, gözaltılar var. Tayyip Blues'u seslendirecek Beyoğlu Kumpanya'ya da izin verilmedi.

Cuma, 24 Aralık 2010 14:34
"İnsanca yaşayacak asgari ücret istiyoruz" talebi ile İstanbul ve Diyarbakır'dan yola çıkan Dev Sağlık-İş üyesi emekçiler dün Ankara'ya vardı. Yapılan eylemde bölgesel asgari ücret tartışmalarına da tepki gösterildi.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nu protesto etmek ve insanca yaşanacak asgari ücret talebini dile getirmek üzere 22 Aralık Çarşamba günü İstanbul ve Diyarbakır'dan yola çıkan Dev Sağlık-İş üyesi üyeleri dün Ankara'ya vardı.

Pages