199 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 22 Aralık 2010 16:21
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde “Yazma Serüveni ve Özcan Karabulut” başlıklı bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikte konuşan Karabulut yazma serüveninden bahsetti.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü ile Genç Karşılaştırmalı Edebiyatçılar Kulübü’nün birlikte düzenlediği “Yazma Serüveni ve Özcan Karabulut” konulu konferans ESOGÜ Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Çarşamba, 29 Aralık 2010 18:00
Eskişehir Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü, polis ve özel güvenlik saldırısı sonucu oluşan 17 bin 786 liralık maddi zararın olay günü gözaltına alınan 45 öğrenci tarafından ödenmesini istedi. Öğrencilerin avukatları ise bu durumun tamamen hukuk dışı olduğu görüşünde.

4 Kasım 2010 tarihinde Anadolu Üniversitesi İki Eylül Kampüsü’nde bulunan Yabancı Diller Yüksekokulu binasında YÖK'ü protesto eylemine çağrı afişi asan öğrencilere polis ve özel güvenlik elemanlarının saldırması sonucu okul kantininde maddi hasar meydana gelmişti. Okul yönetimi, kantinin camlarını çevik kuvvet polisleri kırmış olmasına rağmen, faturayı saldırıya uğrayan öğrencilere kesti.

Cuma, 03 Aralık 2010 09:30
Anadolu Üniversitesi’nde okuyan TKP’li öğrencilerin aileleri “Çocuklarınıza sahip çıkın okuldan atacağız” denilerek tehdit edildi.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde solcu öğrencilere yönelik baskı hız kesmeden devam ediyor.

4 Kasım Perşembe günü Anadolu Üniversitesi’nde 6 Kasım çalışması yapan öğrencilere saldırılmasına onay veren ve kantinin camlarının ve masalarını kırılmasına neden olan üniversite yönetimi ve emniyet şimdide öğrencilerin ailelerini arayarak tehdit etmeye başladı.

Salı, 28 Aralık 2010 09:30
Eskişehir’de düzenlenen bir toplantıya katılan TKP MK üyesi Erkan Baş yeni dönemde sosyalistlerin seslerini ve güçlerini birleştirmek zorunda olduğunu söyledi.

Türkiye Komünist Partisi (TKP) Eskişehir İl Örgütü, TKP Merkez Komite üyesi Erkan Baş’ın katılımıyla ‘2011’de boyun eğmeyen insanlık kazanacak’ adlı bir etkinlik düzenledi.

Salı, 28 Aralık 2010 09:50
Anadolu Üniversitesi’nde öğrencilere yönelik faşizan uygulamaların geldiği son nokta 40 öğrenciye açılan soruşturma ve öğrencilerden istenen kırılan camların parası oldu.

Bu sene üniversitede öğrencilere dört defa özel güvenlik ve çevik kuvvet tarafından müdahale edilen, öğrencilerin ailelerini arayıp tehdit eden, kantinleri toplantı olmasın diye kilitleyen üniversite yönetimi şimdi de 4 Kasım’da kantinde estirilen polis ve ÖGB terörünün faturasını 40 öğrenciye soruşturma açarak ve kırılan kanti camlarının parasını öğrencilerden isteyerek kesti.

Perşembe, 23 Aralık 2010 10:00
Anadolu Üniversitesi’nde özel güvenlik biriminin sıradanlaşan saldırılarına dün bir yenisi daha eklendi.

Anadolu Üniversitesi dün yine öğrencilere yönelik saldırılardan birine sahne oldu. Özel güvenlik biriminin (ÖGB) ve polisin, üniversite yönetimi gözetiminde öğrencilere yönelik saldırıları artık üniversitede rutin bir uygulama haline gelmiş durumda.

Cumartesi, 04 Aralık 2010 10:50
Anadolu Üniversitesi yönetimi solcu öğrencilerin kantinde bir toplantıda yapacağını öğrendikten sonra kantini tadilat bahanesiyle kapattı. Ancak kantinde herhangi bir tadilata başlandığı görülmedi.

Anadolu Üniversitesi yönetiminin solcu öğrencilerden duyduğu korku, üniversitede kantin kapattırdı. Tadilat gerekçesiyle kapatılan kantin asıl olarak solcu öğrencilerin yapacağı kantin toplantısını hedef alıyordu.

Perşembe, 30 Aralık 2010 11:40
Anadolu Üniversitesi’ne yönelik yandaş basının hedef gösterici tutumu ve baskısı sürerken öğrenciler çeşitli eylemlere hazırlanıyor.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile ilgili olarak Zaman Gazetesi ve Habervaktim internet haber sitesinde yayınlanan haberler fakülte öğrencilerinin yoğun tepkisini çekti. Son olarak geçtiğimiz gün Habervaktim sitesinde Güzel Sanatlar Fakültesi kantinine konulan panoya yazılanların üzerine haber yapılması bardağı taşıran son damla oldu.

Salı, 21 Aralık 2010 23:21
Cihan Haber Ajansı (CHA) Anadolu Üniversitesi'nde bir sergi açılışında sıcak şarap ikram edilmesini "hayal gücünü" zorlayan unsurlarla süsleyerek haberleştirdi, üniversitenin Güzel Sanatlar Fakültesi yöneticileri ve öğretim görevlilerini hedef gösterdi.

Üniversiteliler sorunları için eylemlerini artırırken, yandaş medya üniversitelerin ve öğrencilerin sorunlarına eğilmek yerine, üniversitelerde hükümetin arzu ettiği modele uymayan her türlü etkinliğe karşı düşmanca haberler yapmaya devam ediyor.

Çarşamba, 01 Aralık 2010 14:21
İ. Melih Gökçek, referandum sürecinde kentte bazı duvarlara sprey boyalarla ‘Tayyip gidecek Gökçek gelecek' yazıları yazan CHP'li 3 gence, 9 bin 448'er TL ceza kesti. Cezanın hesaplanma yöntemi de ilginçi: Toplam 3 bin 870 metrekara alanın yazılandığını ölçülerek ceza kesildi.

Başkentte 15 Ağustos gecesi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Subayevleri semtindeki evine giderken kullandığı güzergah ve AKP Genel Merkezi güzergahı başta olmak üzere kentin en işlek noktalarına ‘Tayyip gidecek, Gökçek gelecek’ yazıları yazıldı.

Pazar, 26 Aralık 2010 12:04
Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Süleyman Çelebi, Bölge Temsilciler Kurulu’nda, işçilere ‘sokağa çıkın’ çağrısında bulundu.

DİSK, AKP hükümetinin işçi sınıfı aleyhinde çıkardığı yasalara karşı, sendika başkanları ve işyeri temsilcileriyle yeni eylem planlarını oluşturmak, torba yasa kanunlarını değerlendirmek için Edirne, Konya ve Eskişehir`den sonra dördüncü bölge temsilciler kurulu toplantısını gerçekleştirdi.

Pazartesi, 20 Aralık 2010 13:28
Artık utanmazlıkta, pervasızlıkta sınır yok. İçişleri Bakanı Beşir Atalay, öğrenci eylemlerinde uygulanan polis şiddeti konusunda “Bazı öğrenciler ekran görüntüsü vermek için kendini yere atıyor” dedi.

Türkiye haftalardır AKP’yi protesto eden öğrencilere karşı uygulanan şiddeti konuşuyor. Sene başından bu yana İstanbul Teknik Üniversitesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, ardından Dolmabahçe’deki rektör toplantısı protestosu, SBF’deki Burhan Kuzu panelinin çıkışı ve son olarak ODTÜ’de öğrenciler polis şiddetine maruz kaldılar.

Salı, 07 Aralık 2010 13:43
CHP Genel Sekreteri Süheyl Batum yaptığı açıklamada Balbay, Özkan ve Haberal'ın CHP'den milletvekili olabilecekleri yönündeki iddialara kapıyı kapatmadı. Batum, "Bireysel olarak bunlar tartışılmış olabilir. Tüzel kişilik olarak ise böyle bir karar verildiği zaman sizlere de haber verilir" dedi.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.

Pazar, 05 Aralık 2010 21:36
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Yalçın Topçu, partisinin Mamak ilçe kongresinde yaptığı konuşmada Kılıçdaroğlu'na 'Wikileaks'i kaşımayı bırak' diye seslendi. Genel Başkan Yardımcısı Metin Gündoğdu ise idamı geri getirme vaadinde bulunuldu.

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, Wikileaks belgelerinde Başbakan Erdoğan ve AKP hakkında yer alan iddialara ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenerek, "Bu işi kaşımayı bırak, bununla ilgili yapıcı ol, yol gösterici ol, sorumlu ol, ülke pozitif muhalefetten de kazanabilir" dedi.

Perşembe, 09 Aralık 2010 09:30
İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği 6. İmam Hatipliler Kurultayı’nda konuşan Başbakan Erdoğan ortaöğretim kurumlarının nasıl dönüştürüleceğine dair ipuçları verdi.

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı ve yaptığı konuşmanın ses getirdiği imam hatip liseleri mezunları derneği kurultayının sonuç bildirgesinde yer alan ve hükümetin de desteklediği talepler şu şekilde: Türbanın önündeki engeller kaldırılsın, Kuran kurslarının önündeki engeller kaldırılsın, İmam Hatip Liselerinin 'ortaokul' bölümleri yeniden açılsın, tüm okullara Temel

Pages