491 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 20 Aralık 2010 09:30
Enerji Bakanı Taner Yıldız, “günde 18 saat çalışılmalı” dedi. Kölelik koşullarının geri gelmesi demek olan bu isteği bir sendikanın genel kurulunda dile getiren Yıldız, pervasızlığı ile de duyanları şaşkına çevirdi.

Türkiye Enerji Su ve Gaz İşçileri Sendikasının (Tes-İş) 9. Olağan Genel Kurulu’na katılan ve burada bir konuşma yapan Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanı Taner Yıldız, skandal niteliğinde sözler sarf etti. Köleliğin geri getirilmesi anlamına gelen bir öneride bulunan Yıldız, yüzyıllardır buna karşı verilen mücadeleleri de bir kalemde silmeye çalıştı.

Çarşamba, 29 Aralık 2010 09:30
Danıştay 13. Dairesi ÇED raporu uygun olmayan şirketin lisansıyla ilgili olarak yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Danıştay 13. Dairesi Antalya’ya bağlı Korkuteli ilçesindeki Sülekler Çayı üzerine hidroelektrik santralı (HES) kuracak şirketin üretim lisansıyla ilgili yürütmeyi durdurma kararı verdi. Karar köylüleri sevince boğdu.

Cuma, 24 Aralık 2010 09:47
Irak'ta 9 ay süren hükümet krizi Salı günü yapılan oturumla kesin olarak aşıldı. 29 üyeli Maliki hükümeti kuruldu.

Irak'ta 9 ay süren hükümet krizi 21 Aralık günü Irak Parlamentosu'nda yapılan özel bir oturumda Nuri El-Maliki'nin yeniden hükümet kurmasıyla aşıldı. 29 üyeli yeni hükümet Şiiler, Sunniler ve Kürtler arasında paylaştırıldı.

Cumartesi, 25 Aralık 2010 21:54
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "İsrail ile barışma niyetimiz var. Bütün ülkelerle barıştan yanayız" dedi.

Gazete köşe yazarlarıyla İstanbul'da bir araya gelen Davutoğlu, 2010 yılında diplomatik alanda meydana gelen gelişmeleri değerlendirdi.

Davutoğlu, toplantıda "Türkiye'nin İsrail ile barışmaya niyeti var mı? 26 Aralık Pazar günü İstanbul'a gelecek olan Mavi Marmara adlı gemiyi karşılayacak mısınız?" sorusu üzerine şunları söyledi:

Cuma, 17 Aralık 2010 15:39
Lübnan, Beyrut'a yakın bir dağda İsrail ordusu tarafından konulan kaya şeklinde casusluk aygıtları açığa çıkarttı.

Lübnan ordusu, başkent Beyrut’a yakın bir dağda, İsrail tarafından dikilmiş iki adet kaya şeklindeki dinleme cihazı bulunduğunu bildirdi. İleri teknolojiyle donanmış, dinleme, fotoğraf gönderme ve aynı zamanda hedef tespiti için tarama yapabilen bu cihazların, Ocak 2006’da İngiltere tarafından Rusya’ya konulduğu iddia edilen cihazlara benzediği vurgulandı.

Cuma, 10 Aralık 2010 15:34
Petrol ve doğal gazda dışa bağımlı olan Türkiye'de sektörde önemli gelişmeler yaşanıyor. Türkiye'yi bölgesel faaliyetlerinde üs olarak kullanan bir Amerikan şirketi, doğal gaz üretiminde devlet petrol şirketi TPAO'yu solladı.

Yaklaşık iki sene once Avusturalyalı Petrol şirketi Petroleum Exploration Mediterranean’ı (PEMI) satın alarak Türkiye’de enerji piyasasına giren Transatlantic şirketi, Türkiye ve bölgede dikkat çekici bir şekilde büyüyor. Oklahoma City merkezli petrol şirketi Türkiye'yi, hem önemli bir pazar hem de Ortadoğu pazarına açılabileceği önemli bir merkez olarak belirledi.

Perşembe, 09 Aralık 2010 09:45
Kastamonu Loç köylüleri, vadilerinde yapılmakta olan HES’e karşı mücadelelerini İstanbul’a taşıdılar. Köylüler Orya Enerji’nin Kabataş’taki binası önünde oturma eylemine başladı.

Taktıkları sarı yazmalarla simgeleşen Loç Vadisi köylülerinin mücadelesi Kastamonu’dan kilometrelerce uzağa, İstanbul’a taşındı. Vadilerinde yapılmakta olan HES’e karşı mücadele eden köylüler, HES’ci şirket Orya Enerji’nin (Ümran Boru) Kabataş’taki binası önünde oturma eylemine başladı.

Çarşamba, 22 Aralık 2010 20:44
Dünyanın en lüks üçüncü oteli olarak bilinen Antalya’daki Mardan Palace Otel’in yönetimi, elektriğin borcundan dolayı kesilmesinin ardından işçileri zorunlu izne çıkardı

Turizmin başkenti Antalya’da hizmet veren, Azeri asıllı Rus iş adamı Telman İsmailov’un sahibi olduğu Mardan Palace Otel’in önceki gün Akdeniz Elektrik Dağıtım (AKEDAŞ)’a 3 milyon 735 bin TL’lik borcu olduğu için elektrikleri kesilmişti. Kış sezonunda 890 kişinin çalıştığı Mardan Palace, yaşanan ekonomik sıkıntıdan dolayı şimdi de elemanlarına zorunlu olarak senelik izinlerini kullandırıyor.

Çarşamba, 22 Aralık 2010 15:21
Cengiz Enerji’nin Samsun’un Tekkeköy ilçesine kurulan 240 MW'lık termik santralin 850 MW güce çıkartılmasına ilişkin düzenlenen 'Halkın Katılım Toplantısı', Tekkeköylüler tarafından protesto edildi.

Toplantıya katılan yaklaşık 15 kişilik grup toplantıyı protesto ederek tutanak tutulmasını talep etti. Toplantıyı yöneten Samsun Çevre ve Orman İl Müdürlüğü'ne bağlı ÇED Planlama Şube Müdürü Taşkın Uzun, tüm konuşmaların kayıt altına alındığını belirterek, tutanağın Bakanlığa gönderileceğini söyledi.

Çarşamba, 01 Aralık 2010 10:10
Görevinden istifa eden ancak 12 Aralık’ta yapılacak seçimin kritik adayı eski Kosova Başbakanı Hashim Thaci, Kosova’nın en geç dört sene içinde NATO üyesi olacağını söyledi.

Parlamentoda yapılan güven oylaması sonucunda görevinden istifa etmek zorunda kalan eski Kosova Başbakanı Hashim Thaci, 12 Aralık’ta yapılacak seçimlerin kazanması en muhtemel adayı olarak gösteriliyor. Günlük Avusturya gazetesi Der Standard’a açıklama yapan Thaci, bir daha göreve seçilmesi durumunda Kosova’nın NATO üyesi olacağını söyledi.

Perşembe, 09 Aralık 2010 14:00
Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’a Wikileaks belgeleri ile birlikte güven kaybeden partisini kurtarmak düştü. Bağış, dün yaptığı açıklamalarda bir yandan Ermenistan’ı küçümser tavır sergiledi, diğer yandan Avrupa Birliği önünde el pençe divan durduğunu gösterdi.

Wikileaks belgelerinin ortaya koyduğu gerçeklerle karizması çizilen AKP iktidarı, AB şakşakçılığıyla durumu toparlamaya çalışıyor. Bu iş için biçilmiş kaftan Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, AB üyeliği ile ilgili tarih verecek kadar kesin konuşuyor.

Çarşamba, 01 Aralık 2010 11:40
Wikileaks belgeleri açıklandı ve bir bilgi bombardımanı yaşandı. İşte ilk üç günün sonunda ciro: Wikileaks’ten geriye hangi somut bilgiler ve hangi iddialar kaldı?

Wikileaks belgelerinin yayınlanmasıyla birlikte, dünya ölçeğinde hemen hiçbir şey değişmedi. Bilinen gerçeklerin ötesinde ne ABD dış politikasına dair yeni bir ışık tutuldu, ne de çok büyük skandallar ortaya saçıldı.

Çarşamba, 22 Aralık 2010 15:38
Aşkın Süzük

AKP hükümetinin bir bakanından haftasonunda skandal sözler işittik. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Tes-İş Sendikası Genel Kurulu'nda “Sendikalarımızla da beraber iç mekanizma olarak verimliliği artırmamız lazım.

Cumartesi, 18 Aralık 2010 20:14
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Devlet Bakanı Faruk Çelik, ayrı ayrı yaptıkları açıklamalarda BDP’ye sert mesajlar yolladı.

TBMM’de Kürtçe konuşma tartışmalarının ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Devlet Bakanı Faruk Çelik’ten BDP’ye uyarı mahiyetinde iki ayrı açıklama geldi.

Çarşamba, 08 Aralık 2010 14:12
KDHC, Güney Kore ile deniz sınırını oluşturan bölgeye top ateşi açtı. Olaya tepki gösteren ABD yönetimi Çin’e Pyongyang’a baskı yapmasını, aksi takdirde bölgeye yeni bir savaş çıkabileceği uyarısında bulundu. Ancak ateşin sıradan bir askeri manevranın parçası olduğu ortaya çıktı.

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (KDHC) silahlı birliklerinin topçu ateşi açtığı haberinin duyulmasıyla birlikte, Güney Kore hisse senetleri hızla düştü. Ancak yerel medyanın topçu ateşinin askeri manevraların bir parçası olduğunu ve tartışmalı sınırın güneyine ateş açılmadığını bildirmesinin ardından ülkedeki heyecan duruldu.

Pages