8702 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 21 Aralık 2010 09:30
ÜKD, “Aydınlanma ve Özgürlük” buluşmaları çerçevesinde İzmir’de “Kapitalizm, Türkiye, Tarım” panelini düzenledi.

Üniversite Konseyleri Derneği’nin (ÜKD) çağrısını yaptığı “Aydınlanma ve Özgürlük” buluşmalarının ikinci toplantısı İzmir'de yapıldı. “Kapitalizm, Türkiye, Tarım” başlığı ile gerçekleşen toplantı Dokuz Eylül Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde (DESEM) gerçekleştirildi.

Çarşamba, 08 Aralık 2010 00:34
ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Philip Gordon, yaptığı basın toplantısında, "Türkiye, hem Lizbon'daki NATO zirvesinde, hem de Astana'daki AGİT zirvesinde çok yapıcı rol oynadı. Bu konuda şüphe duyanlara, ABD'nin önemli bir ortağı olduğunu gösterdi" dedi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Bakan Yardımcısı Philip Gordon, telekonferans yoluyla yaptığı basın toplantısında Türkiye ile ABD'nin Lizbon'da, NATO'da iyi dost ve ortaklar olduğunu gösterdiklerini belirtti.

Pazartesi, 06 Aralık 2010 11:52
Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu'nun Cenevre'ye giderek İsraillli üst düzey bir yetkili ile görüştüğü bildirildi. İsrail'in Haaretz gazetesi görüşmede iki ülkenin ilişkilerin iyileştirilmesi için anlaşma taslağı hazırladığını duyurdu.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Selçuk Ünal, Sinirlioğlu'nun bugün Cenevre'ye giderek İsrailli üst düzey bir yetkili ile görüştüğünü doğruladı.

İsrail'deki Haaretz gazetesi Türkiye ve İsrail'in ilişkilerin iyileştirilmesi için anlaşma taslağı hazırladığını duyurdu.

Çarşamba, 22 Aralık 2010 15:26
İsrail’de yayınlanan Jerusalem Post, Türkiye’nin 2023 yılında kendi savaş uçağını yapma planını sayfalarına taşıdı. İsrail'in de 1980'li yıllarda kendi savaş uçağını geliştirmek istediğini hatırlatan gazete, bu karara Washington yönetiminin tepki gösterdiğini ve İsrail'in geri adım attığını hatırlattı.

Savaş uçağı hedefinin son zamanlarda başlayan Batı’dan uzaklaşma politikasının bir uzantısı olduğunu yazan gazete, İsrailli uzmanlara dayandırarak bugünkü şartlarda Türkiye’nin kendi savaş uçağını yapacak teknoloji birikimine sahip olmadığını belirtti. Gazeteye göre, girişim ekonomik de bulunmuyor.

Cumartesi, 18 Aralık 2010 11:38
Çanakkale’de 26 Aralık Pazar günü TKP Merkez Komite üyesi Metin Çulhaoğlu’nun konuşmacı olarak katılacağı “Cepheleşme İhtiyacı ve Türkiye” başlıklı bir söyleşi gerçekleştirilecek.

Türkiye Komünist Partisi’nin çeşitli direnç odaklarına yönelik cepheleşme çağrısı güncelliğini korurken TKP Çanakkale İl Örgütü, bu çağrının merkezde durduğu bir söyleşi gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Pazartesi, 20 Aralık 2010 11:00
Türkiye Komünist Partisi, Ekim ayında gündeme getirdiği "Cepheleşme" çağrısıyla ilgili bir açıklama yaptı. TKP, hafta sonu Ankara, İstanbul ve İzmir'de aydınlarla buluşarak "cepheleşme"yi konuştu.

Türkiye Komünist Partisi, 29 Ekim 2010 tarihinde kamuoyuna “Cepheleşme ihtiyacı” saptamasında bulunan bir açıklama ve çağrı yapmıştı. TKP, o tarihten bu yana çeşitli parti ve örgütlerle görüştü.

Çarşamba, 22 Aralık 2010 15:38
Aşkın Süzük

AKP hükümetinin bir bakanından haftasonunda skandal sözler işittik. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Tes-İş Sendikası Genel Kurulu'nda “Sendikalarımızla da beraber iç mekanizma olarak verimliliği artırmamız lazım.

Salı, 07 Aralık 2010 14:54
İsrail'in Haaretz gazetesi Türkiye ile İsrail arasındaki diplomatik krizde sona gelindiğini ve İsrail'in Mavi Marmara baskını nedeniyle özür dilemeyi kabul ettiğini yazdı.

İsrail'in Haaretz gazetesi iki ülke arasında İsviçre'nin Cenevre kentinde yapılan görüşmelerde, İsrail'in Mavi Marmara baskını nedeniyle özür dilemeyi ve tazminat ödemeyi prensipte kabul ettiğini yazdı.

Pazar, 19 Aralık 2010 23:52
ABD Başkanı Barack Obama, Hürriyet gazetesinden Tolga Tanış'ın sorularına yazılı olarak yanıt verdi. Obama, wikileaks belgeleri, Avrupa Birliği üyeliği, Kürt sorunu ve NATO füze kalkanı projesi gibi birçok konuda ABD-Türkiye ilişkilerine dair yazılı olarak görüşlerini iletti.

"Ortaklığımız elastiktir, wikileaks ile sarsılmaz" diyen Obama, eksen kayması tartışmaları ile ilgili soruya, NATO füze kalkanı projesinin AKP tarafından onaylanmasını hatırlatarak "Türkiye Avrupa-Atlantik ittifakının tamamlayıcı parçasıdır" yanıtını verdi.

Perşembe, 23 Aralık 2010 11:01
Anadolu Tarımının 150 Yıllık Öyküsü isimli kitabın yazarı Dr. Nevzat Evrim Önal, geçtiğimiz gün Toprak Mahsulleri Ofisi'ne 1 milyon ton buğdat ithal etme izni verilmesini soL için değerlendirdi.

Toprak Mahsulleri Ofisi'ne 1 milyon ton buğday ithal etme izni verilmesini soL'a değerlendiren Dr. Nevzat Evrim Önal, geçtiğimiz yıl toplam 3.4 milyon ton buğday ithal edildiğini hatırlattı ve Türkiye'nin dünyadaki fiyat dalgalanmalarına da mahkum edildiğine dikkat çekti.

Pazar, 12 Aralık 2010 14:49
Kadıköy NHKM'de düzenlenen panelde konuşmacılar Kemal Okuyan, Güray Öz, Bülent Görücü ve Asaf Güven Aksel kültürel savaşta aydınların yeri ve rolünü tartıştılar.

Kadıköy Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde “Aydınlar ve Kültürel Savaş” paneli yapıldı. Panele Kemal Okuyan, Güray Öz, Bülent Görücü ve Asaf Güven Aksel konuşmacı olarak katıldı. Panelde 2. Dünya Savaşı'nda CIA tarafından desteklenen ve anti-komünist ideolojinin kanaat önderliğini yapan aydınlar tartışıldı.

Salı, 14 Aralık 2010 00:40
Türkiye sosyalist hareketinin en önemli temsilcilerinden olan Behice Boran için, doğumunun 100. yılı dolayısıyla Kocaeli'de de anma etkinliği yapılacak.

Türkiye Sosyal Tarih Araştırma Vakfı (TÜSTAV) ve Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD) ortaklığıyla düzenlenen etkinlik, 19 Aralık Cumartesi günü 15.00’te Metropol İş Merkezi’ndeki KYÖD lokalinde gerçekleştirilecek.

Perşembe, 02 Aralık 2010 18:43
İsrail'in Türkiye Büyükelçiliği Sözcüsü bir açıklama yaparak, wikileaks'ın belgeleri ele geçirmesi ile İsrail'in bağlantısı olduğu yönündeki iddiaları reddetti.

İsrail'in Türkiye Büyükelçiliği Sözcüsü, bir açıklama yaparak "İsrail, Wikileaks web sitesine bilgi sızdırılmasıyla bağlantısı olduğuna ilişkin iddiaları şiddetle reddeder. Bu meyandaki iddialar tamamıyla asılsız ve temelsizdir" dedi.

Salı, 28 Aralık 2010 19:41
ÜKD tarafından Türkiye çapında düzenlenmekte olan Aydınlanma ve Özgürlük toplantılarının altıncısında dernek üyesi akademisyenler Arnavutköy ilçesi halkıyla buluştu.

Üniversite Konseyleri Derneği (ÜKD) tarafından düzenlenmekte olan “Aydınlanma ve Özgürlük” toplantılarının ikincisi 26 Aralık Pazar Günü Arnavutköy Cemevi’nde gerçekleştirildi. ÜKD ve Arnavutköy Hacı Bektaş-ı Veli Kültürünü Yaşatma ve Tanıtma Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği panele yaklaşık 200 kişi katıldı.

Çarşamba, 08 Aralık 2010 09:30
Türkiye günlerdir bir kez daha polis şiddetini konuşurken MEB’in her okulda bir müdür yardımcısını polisle işbirliği ile görevlendirdiği ortaya çıktı.

TBMM’de verilen bir soru önergesine Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun verdiği cevapla birlikte her okulda bir müdür yardımcısının emniyetle işbirliği yapmak üzere “irtibat görevlisi” olarak görevlendirildiği ortaya çıktı. Çubukçu konuya ilişkin eleştirileri “bundan doğal ne var” diyerek kızgınlıkla karşıladı.

Pages