70 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 30 Eylül 2010 11:58
Yiğit Günay

DÜNYA SOLA DÖNÜYOR – KÜBA ve LATİN AMERİKA yazıları

Cuma, 24 Eylül 2010 15:29
Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, Devrimci Karargâh örgütü üyesi bir kişiye ait cep telefonu hattıyla görüşmeler yaptığı iddiasıyla ifade vermeye çağrıldı.

Yazdığı "Haliç’te Yaşayan Simonlar Dün Devlet Bugün Cemaat" adlı kitabıyla ülkenin gündemine oturan ve cemaatin hedef tahtasına yerleştirilen Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, "Devrimci Karargah üyesi bir isime ait telefon hattını kullandığı" iddiasıyla ifade vermeye çağrıldı. Devrimci Karargah operasyonunu İstanbul Emniyeti yürütüyor.

Çarşamba, 29 Eylül 2010 23:44
Devrimci Karargah Örgütü’ne yardım ettiği iddiasıyla tutuklanan Eskişehir eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın, Metris'ten Ergenekon tutuklularının da kaldığı Silivri Cezaevi'ne nakledildiği öğrenildi.

Devrimci Karargah Örgütü’ne yardım ettiği iddiasıyla tutuklanan Eskişehir eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın eşi Şenay Avcı, resmi konutta yapılan aramada, kendisine ait pasta, börek tariflerinin yer aldığı defterlerine de el konulduğunu söyledi.

Salı, 28 Eylül 2010 14:28
Fethullah Gülen cemaatinin devlet içindeki örgütlenmesini anlattığı "Haliç'te Yaşayan Simonlar" kitabıyla tartışma yaratan Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "Devrimci Karargah Örgütü" soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı çıkartılan Hanefi Avcı, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Ankara'da gözaltına alındı.

İstanbul'a götürüldüğü bildirilen Hanefi Avcı'nın savcı tarafından ifadesinin alınacağı bildirildi.

Çarşamba, 29 Eylül 2010 00:22
"Devrimci Karargah Örgütü" soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılan ve Ankara'da gözaltına alındıktan sonra İstanbul'a getirilen Hanefi Avcı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Eskişehir eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, Ankara'da "Devrimci Karargah Örgütü" soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra İstanbul'a getirildi. Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine sivil polis aracıyla getirilen Avcı, savcılık katında Cumhuriyet Savcısı Kadir Altınışık'a ifade verdi.

Çarşamba, 29 Eylül 2010 16:48
'Devrimci Karargah Örgütü ile ilişkili olduğu iddiasıyla' tutuklanan Hanefi Avcı, avukat talebinde bulunmadı. Avcı, tahliye talebinde bulunmayacağını, yapılanların tamamen hukuksuz olduğunu belirtti.

Ankara eski Emniyet Müdürü Orhan Özdemir'in avukatı Fidel Okan, Hanefi Avcı'yla Metris cezaevinde görüştü. Avukat Okan, Avcı'nın müvekkili Özdemir'in davasında tanık olarak ifade vereceğini, bu nedenle görüştüklerini, soruşturmanın gizliliği nedeniyle bu konuda bir şey söyleyemeyeceğini belirtti.

Salı, 28 Eylül 2010 17:00
İstanbul uçağına bindirilirken Ruşen Çakır'ı arayan Hanefi Avcı, Devrimci Karargah gibi bir örgütle ilişkisi olmadığını söyleyerek, "Ben bu ifadeyi zorla verirdim, asla gitmezdim ve şimdi de götürüyorlar beni. Kesinlikle ifade vermeyeceğim. Avukat bile tutmayacağım" dedi.

Hanefi Avcı, İstanbul uçağına bindirilirken gazeteci Ruşen Çakır'ı telefonla aradı. Ruşen Çakır, hayli sinirli ve tedirgin bir ses tonuyla konuştuğunu söylediği Hanefi Avcı ile görüşmesini şöyle anlattı:

Salı, 28 Eylül 2010 18:28
Fethullah Gülen cemaatinin devlet içindeki örgütlenmesini ifşa eden kitabıyla olay yaratan eski Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, "Devrimci Karagah Örgütü" ile ilişkili olmaktan gözaltına alındı.

“Haliç’te Yaşayan Simonlar” kitabını yazarak Fethullah Gülen cemaatini karşısına alan Hanefi Avcı önce Eskişehir Emniyet Müdürlüğü görevinden merkeze alındı. Avcı hakkında çok sayıda soruşturma açıldı. Ancak kimse Avcı’nın "Devrimci Karargah Örgütü"yle ilişkili olmaktan gözaltına alınacağını beklemiyordu.

Çarşamba, 22 Eylül 2010 16:27
“Devrimci Karargâh operasyonu” kapsamında Bilim ve Gelecek dergisi çalışanı Baha Okar'ın gözaltına alınmasıyla ilgili bir açıklama yapan derginin Genel Yayın Yönetmeni Ender Helvacıoğlu, Okar için "yeri yurdu, yaptığı ettiği, yazdığı çizdiği ortada olan bir kişiliktir" dedi.

Dün gerçekleştirilen “Devrimci Karargâh operasyonu” kapsamında Sosyalis Demokrasi Partisi'ne (SDP) yapılan baskınlar ve gözaltıların yanı sıra Bilim ve Gelecek dergisi çalışanı Baha Okar da evi basılarak gözaltına alındı.

Cumartesi, 25 Eylül 2010 16:48
Devrimci 78’liler Federasyonu, televizyon kanallarında “yoksul, masum ve mağdur” edebiyatı yapan 12 Eylül darbesi generalleri Sabri Yirmibeşoğlu ve Tahsin Şahinkaya’ya tepki gösterdi.

12 Eylül askeri darbesi generallerinden Sabri Yirmibeşoğlu ve Tahsin Şahinkaya çıktıkları bir televizyon kanalında “yoksul, masum ve mağdur” rolüne soyununca Devrimci 78’liler Federasyonu tepki gösterdi: Yok öyle yağma!

Cuma, 24 Eylül 2010 22:06
"Devrimci Karargah örgütü" ile ilişkili oldukları iddia edilerek İstanbul, Ankara ve Bursa'da yapılan operasyonlarla gözaltına alınan SDP üyeleriyle dayanışmak ve gerçekleştirilen operasyonları protesto etmek için Beşiktaş'ta bir basın açıklaması düzenlendi.

İstanbul Beşiktaş'ta bugün Ağır Ceza Mahkemesi'ne çıkartılan Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) Genel Başkanı Rıdvan Turan'ın da aralarında bulunduğu 17 kişinin karşı karşıya kaldığı komployu, ev baskınlarını ve gözaltına almaları protesto etmek üzere çok sayıda siyasi parti temsilcisi, sendika ve demokratik kitle örgütü yöneticisi basın açıklaması gerçekleştirildi.

Çarşamba, 22 Eylül 2010 17:35
ÖDP Genel Başkan Yardımcısı Haydar İlker, "Devrimci Karargah operasyonu" kapsamında SDP üyelerinin gözaltına alınmasıyla ilgili bir açıklama yayınladı. İlker, SDP'lilerin derhal serbest bırakılmasını istedi.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Haydar İlker, "AKP iktidarı ‘demokrasi’ sözünü kimseye bırakmazken kendisine karşı olan tüm kesimleri giderek daha fazla baskı altına tutmaya çalışıyor. Sosyalist Demokrasi Partisi ve Toplumsal Özgürlük Platformu’na yapılan operasyon bunun son göstergelerinden birisi olmuştur" dedi.

Salı, 28 Eylül 2010 14:37
Venezuela Komünist Partisi (VKP), seçimlerin Chavezci sosyalist-komünist ittifakın zaferiyle sonuçlanmasının ardından yaptığı açıklamada, Venezuela işçi sınıfına seçime katılımları ve devrimci sürece verdikleri destek için teşekkür etti. Açıklamada halkın desteğinin, partiye yeni görevler verdiği belirtildi.

Venezuela Komünist Partisi, Venezuela'da haftasonu yapılan ve Chavez'in zaferiyle sonuçlanan seçimleri değerlendirdi. Parti tarafından yayımlanan açıklamayla devrimci sürecin devam ettiğini belirtilirken, halkın VKP’yi destekleyerek anti-komünist kampanyalara en güzel cevabı verdiği vurgulandı.

Cumartesi, 25 Eylül 2010 12:56
SDP ve TÖP üyeleriyle çeşitli dergi çalışanlarını hedef alan ve basına “Devrimci Karargâh baskını” şeklinde yansıtılan polis operasyonu sonucu gözaltına alındıktan sonra tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen 13 kişi hakkında tutuklama kararı çıktı.

Aralarında SDP Genel Başkanı Rıdvan Turan, Toplumsal Özgürlük Platformu sözcüleri Oğuzhan Kayserilioğlu ve Tuncay Yılmaz, Bilim ve Gelecek çalışanı Baha Okar ve RED dergisi yazarı Hakan Soytemiz’in de bulunduğu 17 kişi “Devrimci Karargah” operasyonu kapsamında gözaltına alınmış, savcılık tarafından sorgulanan 17 kişiden 15'i tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilmişti.

Çarşamba, 29 Eylül 2010 11:11
Yazdığı kitapla Fethullah Gülen cemaatine savaş açan Hanefi Avcı, "Devrimci Karargah Örgütü" ile ilişkili olmaktan tutuklandı. Operasyonun her ayağı pek çok çelişki barındırıyor. Yanıtı en çok merak edilen soru ise geçen hafta SDP'lilerle başlayan operasyonun Avcı'yı hedefleyen bir tertip olup olmadığı.

Eskişehir Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, Fethullah Gülen cemaatinin devlet içindeki örgütlenmesini ifşa eden "Haliç'te Yaşayan Simonlar: Dün Devlet Bugün Cemaat" kitabıyla olay yaratmıştı.

Avcı, o kitapta “Bunların (cemaat) hayatımın bundan sonrasını zindan edeceğini biliyorum, geçmişte bir çok örgütün hedefi oldum. Amu bu defakinin başka bir şey olduğunun da farkındayım” demişti.

Pages