827 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 17 Ağustos 2010 18:31
Financial Times gazetesi, ABD'nin Türkiye'ye "ültimatom" verdiği iddiasının Beyaz Sarayı ve Ankara tarafından yalanlanmasından sonra üst düzey bir Dışişleri yetkilisinin, "Bu yeni bir şey değil, ABD yetkililerinden her düzeyde aynı şeyi duyuyoruz" dediğini aktardı.

ABD’nin, Türkiye’ye "ültimatom" verdiği iddiasıyla büyük yankı yaratan Financial Times, Beyaz Sarayı ve Ankara’dan gelen "ültimatom yok" yönündeki yalanlamaların ardından, "Türkiye, ABD ile çatlağı önemsiz gibi gösteriyor" diye yazdı.

Çarşamba, 04 Ağustos 2010 11:04
Yapılan bir düzenlemeyle, imamların SHÇEK’de yönetici olabilmesi AKP hükümetinin İmam Hatip Liseleri'ni yaygınlaştırma çabasının son halkası oldu. İşte Türkiye'de "din adamları"nın önlenemez yükselişinde İHL'lerin rolü!

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’nun (SHÇEK) yürürlüğe koyduğu “Ünvan Değişikliği Sınavı” imamların yönetici olmalarının önünü açtı. Sınavla birlikte din görevlisi adı altında imamlar, SHÇEK kuruluşlarında il müdür yardımcısı, ilçe sosyal hizmetler müdürü, şube müdürü ve kuruluş müdürü olabilecek.

Salı, 03 Ağustos 2010 10:51
Fatih Yaşlı

Türkiye’ye dair yaptığımız analizlerde, uzunca bir süredir, ülkenin radikal bir dönüşüm süreci içersinde bulunduğunu ve bu dönüşümün izlerinin devletin yeniden yapılanmasından, burjuvazinin bileşimindeki değişikliğe kadar geniş bir alanda takip edilebileceğini söylüyoruz.

Pazar, 29 Ağustos 2010 10:46
Mehmet Bozkurt

Günümüzde meraklıların, hadi hepsi diyerek haksızlık etmeyelim, büyük bir kesiminin “bilgiye” internet üzerinden "gezintiye" çıkarak eriştiği biliniyor.

Salı, 31 Ağustos 2010 13:34
Kemal Okuyan

Kurtuluş Savaşı'nın tarihimizin değerli bir kesiti olduğunu söylüyoruz. Mevcut sınıfsal dengeler, uluslararası koşullar ve kutuplaşmalar hesaba katıldığında Kurtuluş Savaşı'nı değersizleştirmek, onu hafife almak ya da onun şu ya da bu devrimci kriterle bakıldığında tarihe negatif bir etkide bulunduğunu ileri sürmek Marksist bir tutum olmaz.

Pazartesi, 23 Ağustos 2010 00:06
Samsun'da düzenlenen referandum mitinginde konuşan Erdoğan daha önceki konuşmalarında olduğu gibi, "komünistlerin hayır" dediği mesajını vererek halkı "evet" demeye çağırdı. Erdoğan aralarında Türkiye Komünist Partisi'nin de bulunduğu partilerin yan yana geldiğini iddia etti.

Recep Tayyip Erdoğan, Samsun mitinginde halktan 12 Eylül referandumunda "evet" oyu vermelerini istedi. Erdogan, konuşmasında yine CHP, MHP, BDP, Türkiye Komünist Partisi, İşçi Partisi ve YARSAV'ın yan yana geldiğini iddia etti.

Muhalefetin ''AK Parti'nin değişikliği kendisini Yüce Divan'a götürmekten kurtarmak için yaptığı'' yönündeki söylemini eleştiren Erdoğan şöyle konuştu:

Pazartesi, 30 Ağustos 2010 22:15
Zincirlikuyu metrobüs durağında polisler bir güvenlik görevlisine şiddet uyguladı. Belinden tabancasını çeken polisi, vatandaşlar zorla engelledi!

İstanbul'da yine bir polis şiddet vakası yaşandı. Zincirlikuyu metrobüs durağında polis, bilinmeyen bir sebepten ötürü durağın üniformalı özel güvenlik görevlisine kelepçe takmak isterken şiddet uyguladı. Olayı cep telefonlarına çeken vatandaşlar da gözaltına alınmak istendi.

Pazartesi, 23 Ağustos 2010 15:20
AİHM, Türkiye’nin Hrant Dink’i Naziler’e benzettiği bir savunma yaptığı davada Türkiye’yi mahkûm etti.

Gazeteci Hrant Dink, 19 Ocak 2007 tarihinde uğradığı suikastten bir hafta önce Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) bir yazısı nedeniyle mahkum olduğu için başvurmuştu. Ünlü 301. maddeden ceza alan Hrant Dink'in açtığı davada Türkiye’nin yaptığı savunmada, “Dink Türklüğü aşağıladı, halkı tahrik etti” benzeri ifadeler yer almış, savunma çok tartışılmıştı.

Salı, 31 Ağustos 2010 10:30
BM Güvenlik Konseyi üyelerinin birer ay boyunca yürüttüğü başkanlık görevi sırası Türkiye’de.

2009 yılında 192 ülkenin katılımıyla yapılan seçimlerde Türkiye de Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne 2 yıllığına seçilmişti. Seçimler süresince özellikle Afrika ve Güney Amerika ülkelerine yapılan geziler ve verilen vaatler eleştiri almıştı. Konsey 5 daimi ve 10 geçici üyeye sahip. Üyeler sırayla 1’er aylığına konseyin başkanlığını yürütüyorlar. Eylül ayında sıra Türkiye’de olacak.

Cumartesi, 21 Ağustos 2010 21:05
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli'yi eleştirirken 'şerefsiz' dedi. Erdoğan son zamanlarda yaptığı gibi Türkiye Komünist Partisi'ni de 'hayır' cephesi ve 'boykotçularla' birlikte anarak halktan 'evet' oyu istedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, PKK ile pazarlık yapıldığı iddialarını gündeme getirerek AKP'yi eleştiren MHP lideri Devlet Bahçeli'ye yüklendi. Erdoğan küfretti: "Bizim dört kez bunlarla (terör örgütü) bir araya oturduğumuzu söyleme şerefsizliğini yapanlar bu alçakça iftirada bulunanlar, bunun hesabını her yerde vereceklerdir."

Salı, 03 Ağustos 2010 16:59
"Mavi Marmara baskını" konusunda ABD'den gelen açıklamadan rahatsız olan Türkiye, ABD Maslahatgüzarını Dışişleri'ne çağırdı.

Türkiye "Mavi Marmara baskını" konusunda "uluslararası soruşturma" kararından memnuniyet duydu ancak ABD'nin BM nezdindeki büyükelçisinin "Uluslararası panel uluslarası soruşturmanın yerini tutmayacak, tamamlayıcı olacak" açıklamasından rahatsızlık duyuldu.

Bu rahatsızlığın iletilmesi için ABD Maslahatgüzarı Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.

Cuma, 13 Ağustos 2010 00:34
AKP'den ayrılarak Türkiye Partisi'ni kuran Abdüllatif Şener bugün Necmettin Erbakan'ı ziyaret etti.

Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, kapatılan Refah Partisi'nde birlikte siyaset yaptığı, partinin eski genel başkanı Necmettin Erbakan ile buluştu.

Erbakan’ı Ankara’daki evinde ziyaret eden Şener ile Erbakan'ın yolları AKP'nin kuruluşu sırasında ayrılmıştı. Şener, 2007 seçimlerinden sonra da AKP'den ayrılmış ve Türkiye Partisi'ni kurmuştu.

Cuma, 27 Ağustos 2010 17:26
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, “Türkiye ve Türki cumhuriyetlerin” bir “Türk Dünyası Konseyi” kurmasını önerdi.

Azerbaycan’ın ANS televizyonuna konuşan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "Türkiye ve Türki cumhuriyetlerin katılımıyla "Türk Dünyası Konseyi"nin oluşturulmasını önerdi.

Pazartesi, 30 Ağustos 2010 20:54
Türkiye Komünist Partisi, sınav öncesi soruların çalınarak birilerine ulaştırıldığının kesinleştiği KPSS’nin derhal iptal edilmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye Komünist Partisi Siyasi Büro adına yapılan açıklamada, “KPSS iptal edilmeli, soruları çalınmış bu sınavın sonuçlarına göre atama yapılmamalıdır” denildi.

Açıklama şu şekilde:

"Oyalamayı Bırakın, KPSS'yi iptal edin!

Perşembe, 12 Ağustos 2010 14:06
Başbakan Erdoğan, isminin baş harfleri olan RTE'yi markalaştırmak üzere Türkiye Patent Enstitüsü'ne başvurdu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, RTE markasının patentini almak üzere Türk Patent Enstitüsü’ne (TPE) başvuruda bulundu. Üzerinde RTE harfleri olan mavi fonlu bir şekil de marka başvurusunda yer aldı. TPE, başvuruda bir eksiklik saptamaması durumunda markayı 5 - 6 ay içinde Resmi Marka Bülteni’nde ilan edip tescil edecek.

Pages