19 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 03 Haziran 2010 10:51
Önce soL ve birkaç yayın organıyla sınırlıydı. Şimdi aralarında İslamcı yazarların da olduğu daha fazla kişi soruyor. Ve her geçen saat yeni sorular ortaya çıkıyor.

İsrail'in Gazze'ye insani yardım götüren konvoya dönük kanlı saldırısına dönük tepkiler sürerken, hükümetin tutumuna ilişkin soru işaretleri çoğalmaya başladı. İşte ilk günden beri AKP'nin ve yandaş medyanın yanıt vermekten özenle kaçındığı sorular:

Pazartesi, 28 Haziran 2010 14:27
Financial Times'ta Başbakan Tayyip Erdoğan için, "Arap sokaklarında kahraman olabilir, ama Washington'da otoriter, popülist, İslamcı içgüdülerine yenik düşen ve Batı'yla yollarını ayıran bir lider olarak görülüyor" denildi.

İngiliz Financial Times gazetesinin Türkiye ile ilgili hazırlanan özel ekinde, Türkiye'nin dünya siyaset sahnesindeki rolü tartışılırken, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın siyasi profili de konu edilerek, "Arap sokaklarında kahraman olabilir, ama Washington'da otoriter, popülist, İslamcı içgüdülerine yenik düşen ve Batı'yla yollarını ayıran bir lider olarak görülüyor" denildi.

Cuma, 04 Haziran 2010 11:00
Merdan Yanardağ

İsrail ordusunun, Gazze'ye yardım götüren ve İslamcı Türklerin öncülük ettiği gemilere saldırması ve silahsız gönüllüleri öldürmesi üzerine, Türkiye'de söz uygunsa yer yerinden oynamadı. Türk basınının bütün abartılı yayınlarına karşın dünyadaki durum da pek farklı değildi.

Pazartesi, 28 Haziran 2010 11:00
Bugüne kadar genellikle İslamcılar tarafından sahiplenilen ve anılan Şeyh Said bu kez BDP ve İslamcıların düzenleyeceği ortak bir etkinlikle, idam edildiği meydanda anılacak.

Şeyh Said için Diyarbakır ve bir dizi ilimizde anma etkinlikleri düzenleniyor. Daha önceki yıllarda genellikle İslamcı çevreler tarafından anılan Şeyh Said, bu yıl aralarında BDP (Barış ve Demokrasi Partisi) ve DTK'nın (Demokratik Toplum Kongresi) da olduğu birçok yapı tarafından anılacak.

Pazartesi, 07 Haziran 2010 13:54
İsrail’de yayınlanan Haaretz gazetesi, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) müsteşarlığına atanan Hakan Fidan’ın Türkiye’nin dış politikasında meydana gelen değişmede rolü olduğunu ve atamanın İsrail’de endişe uyandırdığını yazdı.

Haaretz gazetesi, MİT müsteşarlığına atanan Hakan Fidan’ın Türkiye ile İsrail ilişkilerinde yaşanan değişimi koordine eden kişilerden biri olduğunu yazdı.

Pazar, 20 Haziran 2010 10:30
Mesut Odman

Hiç değilse yedi sekiz yıldır, şu “yandaş” yaftasıyla anılan basın kanalıyla yaygınlaştırılmış deyişle “laikçi” kesimin oldukça eski bir alışkanlığı vardır.

Çarşamba, 02 Haziran 2010 10:30
Aydemir Güler

İsrail Türkiye'nin milli sorunu haline gelirse, AKP de milli temsilci haline gelir tabii ki. Dış düşman çoğunlukla, düzenin merkezinin lehine bir düzenleme anlamına gelir. AKP için de öyle olmuş, muhalefetin çoğunluğu, saldırıdan önce alınabilecek önlemleri sorgulamaya kalkan azınlığı ayıplamıştır: Ne yani hangi hata İsrail'in suçunu hafifletebilirdi ki?

Perşembe, 24 Haziran 2010 10:30
Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, yıllık istihbarat raporunda, ülkede ekonomi, bilim ve araştırma dallarında Rusya ve Çin tarafından yoğun şekilde casusluk faaliyetleri yürütüldüğünü iddia etti.

Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, Almanya İstihbarat Örgütü Anayasayı Koruma Kurumu 2009 yılı raporunu açıklayarak en büyük tehlikenin, ırkçı, solcu veya İslamcı eylemciler değil casusluk olduğunu söyledi.

Pazartesi, 21 Haziran 2010 10:09
Alper Birdal

“Genelkurmay’dan tatmin edici bir açıklama yapmasını bekliyorum. Vatan sağ olsun açıklamaları şehit yakınlarını tatmin etmiyor.” Bunlar Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin’in Şemdinli saldırısı üzerine sarf ettiği sözler.

Pazar, 27 Haziran 2010 21:36
BDP, Cumhuriyet’in kuruluşunun ardından isyan çıkaran ve Diyarbakır’da idam edilen Şeyh Sait’i anma etkinlikleri düzenliyor.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), Cumhuriyet’in kurulmasından kısa süre sonra Kürt-İslam ayaklanması başlatan Şeyh Sait için Diyarbakır’da bir dizi anma etkinliği düzenliyor. Anma etkinlikleri için şimdiden Şeyh Sait fotoğrafları bulunan dev pankartlar şehrin çeşitli noktalarına asıldı. Duvarlar da Şeyh Sait fotoğraflarıyla süsleniyor.

Pazartesi, 14 Haziran 2010 10:30
Fethullah Gülen, dün "ABD'de misafirim" dedi. 11 yıldan beridir ABD'de yaşayan Gülen ve cemaatinin ABD'yle ilişkileri, bu "misafirlik" ilişkisinin içeriğine dair olukça aydınlatıcı...

Fethullah Gülen'in "ABD'nin sesi" olduğu biliniyordu bilinmesine ama, Gazze'ye yardım için İHH'nın öncülüğünde denize açılan Mavi Marmara gemisine İsrail tarafından düzenlenen saldırı ve ardından gelişen olaylara ilişkin gecikmeli olarak yaptığı açıklama ile daha fazla gündeme gelir oldu.

Cuma, 11 Haziran 2010 10:39
Merdan Yanardağ

AKP hükümetinin izlediği ve "yeni Osmanlıcılık" da diyebileceğimiz dış politika büyük ölçüde iflas etmiş görünüyor. Bu politikanın mimarlarından Dışişleri Bakanı Prof. Ahmet Davutoğlu'nun "stratejik derinlik" kavramıyla ifade ettiği ve esas olarak imparotorluk varisi bir ülkenin kültürel ve tarihsel birikimine oynayan yaklaşımı bölge ve dünya gerçekliğine çarparak paramparça oldu.

Pazar, 06 Haziran 2010 10:53
Mesut Odman

Daha geçen hafta şöyle yazmışım: “(…) o arada ortaya çıkabilecek Kürt hareketinin girişebileceği ve/veya karşı karşıya kalabileceği atılımlar türünden iç, İran ve İsrail dolayımlı ilişkiler türünden dış gelişmelerin, bu ana gündemi şu ya da bu ölçüde etkilemesi, hatta ana gündem olmaktan çıkarması mümkündür.”

Pazar, 27 Haziran 2010 10:30
Mehmet Bozkurt

Temsil, şimdi sen Abhaz Sami’nin gözünün içine bakıp sırıtarak Gürcüler de pek latif, pek zarif, pek hakkaniyetli bir halktır canım şarapları şöyledir kanyakları böyledir, halkı cömerttir, yiğitlikleri de arşı alaya değer dedikten sonra bu güne kadar tattığım en leziz sos Gürcü sosu “Acıka” dır deyip, Abhazların günde üç posta yiyip mutlu oldukları “milli soslarını” Gürcülere mal etmeye kalkars

Cuma, 11 Haziran 2010 12:37
Kemal Okuyan

Bu ülkede solun, kendi ilkeleriyle, bağımsız program ve örgütlenmesiyle hızla güçlenmesi gerektiğini sürekli vurguluyoruz. Biliyorum, bazen bıktırıyor. "Güçlenin sizi tutan mı var"dan, "bu ülke sizin güçlenmenizi mi bekleyecek"e varan tepkiler alıyoruz. Ve çoğunlukla dostça…

Pages