9 sonuçtan 1 - 9 arası gösteriliyor
Cuma, 04 Haziran 2010 11:00
Merdan Yanardağ

İsrail ordusunun, Gazze'ye yardım götüren ve İslamcı Türklerin öncülük ettiği gemilere saldırması ve silahsız gönüllüleri öldürmesi üzerine, Türkiye'de söz uygunsa yer yerinden oynamadı. Türk basınının bütün abartılı yayınlarına karşın dünyadaki durum da pek farklı değildi.

Pazar, 20 Haziran 2010 10:30
Mesut Odman

Hiç değilse yedi sekiz yıldır, şu “yandaş” yaftasıyla anılan basın kanalıyla yaygınlaştırılmış deyişle “laikçi” kesimin oldukça eski bir alışkanlığı vardır.

Çarşamba, 02 Haziran 2010 10:30
Aydemir Güler

İsrail Türkiye'nin milli sorunu haline gelirse, AKP de milli temsilci haline gelir tabii ki. Dış düşman çoğunlukla, düzenin merkezinin lehine bir düzenleme anlamına gelir. AKP için de öyle olmuş, muhalefetin çoğunluğu, saldırıdan önce alınabilecek önlemleri sorgulamaya kalkan azınlığı ayıplamıştır: Ne yani hangi hata İsrail'in suçunu hafifletebilirdi ki?

Pazartesi, 21 Haziran 2010 10:09
Alper Birdal

“Genelkurmay’dan tatmin edici bir açıklama yapmasını bekliyorum. Vatan sağ olsun açıklamaları şehit yakınlarını tatmin etmiyor.” Bunlar Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin’in Şemdinli saldırısı üzerine sarf ettiği sözler.

Cuma, 11 Haziran 2010 10:39
Merdan Yanardağ

AKP hükümetinin izlediği ve "yeni Osmanlıcılık" da diyebileceğimiz dış politika büyük ölçüde iflas etmiş görünüyor. Bu politikanın mimarlarından Dışişleri Bakanı Prof. Ahmet Davutoğlu'nun "stratejik derinlik" kavramıyla ifade ettiği ve esas olarak imparotorluk varisi bir ülkenin kültürel ve tarihsel birikimine oynayan yaklaşımı bölge ve dünya gerçekliğine çarparak paramparça oldu.

Pazar, 06 Haziran 2010 10:53
Mesut Odman

Daha geçen hafta şöyle yazmışım: “(…) o arada ortaya çıkabilecek Kürt hareketinin girişebileceği ve/veya karşı karşıya kalabileceği atılımlar türünden iç, İran ve İsrail dolayımlı ilişkiler türünden dış gelişmelerin, bu ana gündemi şu ya da bu ölçüde etkilemesi, hatta ana gündem olmaktan çıkarması mümkündür.”

Pazar, 27 Haziran 2010 10:30
Mehmet Bozkurt

Temsil, şimdi sen Abhaz Sami’nin gözünün içine bakıp sırıtarak Gürcüler de pek latif, pek zarif, pek hakkaniyetli bir halktır canım şarapları şöyledir kanyakları böyledir, halkı cömerttir, yiğitlikleri de arşı alaya değer dedikten sonra bu güne kadar tattığım en leziz sos Gürcü sosu “Acıka” dır deyip, Abhazların günde üç posta yiyip mutlu oldukları “milli soslarını” Gürcülere mal etmeye kalkars

Cuma, 11 Haziran 2010 12:37
Kemal Okuyan

Bu ülkede solun, kendi ilkeleriyle, bağımsız program ve örgütlenmesiyle hızla güçlenmesi gerektiğini sürekli vurguluyoruz. Biliyorum, bazen bıktırıyor. "Güçlenin sizi tutan mı var"dan, "bu ülke sizin güçlenmenizi mi bekleyecek"e varan tepkiler alıyoruz. Ve çoğunlukla dostça…

Salı, 15 Haziran 2010 16:19
Kemal Okuyan

soL'u okur yorumlarına açmaya karar verdiğimizde tereddüt ediyorduk. Neden kaygı duyduğumuz belliydi, "yorum"lar nadiren geliştiriyor, çokça kirletiyordu. Okurlarımızın bir bölümü de "sakın" diye tepki verdi, hatta iki okurumuz "bundan sonra okumam" bile dedi, biz her şeyi göze alıp yorum yapılmasına olanak sağladığımızda…