14 sonuçtan 1 - 14 arası gösteriliyor
Pazartesi, 05 Nisan 2010 12:47
Devlet Bakanı Aliye Kavaf'ın eşcinselliğin hastalık olduğuna ilişkin sözlerinin ardından İslamcı örgütler gelen tepkilere karşı Kavaf'a destek veren açıklamalar yapmışlardı. İslamcıların Kavaf'ın açıklamalarına tam gaz desteği çeşitlemelerle devam ediyor.
Perşembe, 22 Nisan 2010 14:27
İslamcı patronlar örgütü MÜSİAD, YÖK'ün İmam Hatiplilerin önünü açmaya dönük katsayı değişikliğine bir öğrencinin yaptığı itiraza Danıştay 8. Dairesi'nden red gelmesi üzerine açıklama yaptı. MÜSİAD kararın "gelecek adına umut verici olduğuna inandıklarını" bildirdi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan, Yüksek Öğrenim Kurumu (YÖK) tarafından yapılan katsayı düzenlemesinin adaletsizliği tam olarak gideremediğini öne sürdü ancak yine de gelecek adına umut verici olduğuna inandıklarını kaydetti.

Çarşamba, 28 Nisan 2010 15:29
Türkiye ile Suriye'nin ortak tatbikatı İsrail'de endişe yarattı. Bugün Jerusalem Post gazetesinde, Türkiye'nin Suriye'ye transfer edebileceği gerekçesiyle Türk ordusuna "ileri askeri platform satışlarının ihtiyatla değerlendirildiği" belirtildi.

Jerusalem Post, Türkiye ve İsrail’in aralarındaki bağları yeniden tesis etme girişimlerine rağmen İsrail "Savunma Bakanlığı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığındaki hükümetin artan İslamcı eğilimlerinden kaygı duyduğu için Türk ordusuna ileri askeri platform satışlarını ihtiyatla değerlendirmeye karar verdi” diye yazdı.

Salı, 06 Nisan 2010 12:50
Deniz Baykal'a yönelik Van'daki "yumurtalı protesto"nun AKP tarafından düzenlendiği iddiası karşısında, AKP'nin tarihinde sokak siyaseti olmadığını iddia eden Başbakan Erdoğan, "eski defterler"i açma tehdidi savurdu fakat AKP'nin önde gelen kadrolarının geçmişinin parlak olmadığı biliniyor.

Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'ya hareketi öncesinde Esenboğa Havalimanı'nda yaptığı basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan, CHP lideri Deniz Baykal'a Van ziyareti sırasında yapılan yumurtalı protestonun AKP tarafından organize edildiği yönündeki iddialara ilişkin konuştu.

Pazartesi, 05 Nisan 2010 11:39
AKP, 12 Eylül Anayasası'nı değiştirmekten bahsederken AKP'li Cemil Çiçek, bu anayasanın düşünsel zeminini hazırlayanların düzenlediği bir etkinliğe katıldı.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, 12 Eylül'ün fikri mimarlarından Aydınlar Ocağı'nın düzenlediği Nevzat Yalçıntaş'a vefa etkinliğine katıldı. 24 Ocak kararlarından 12 Eylül Anayasası'nın Türkçü-İslamcı mantığına kadar bir çok noktada etkisi olan Aydınlar Ocağı, 12 Eylül darbecilerinin rehberi ve fikri taşıyıcısı olarak biliniyor.

Çarşamba, 14 Nisan 2010 12:51
Rusya’daki son metro saldırılarının ardından çeşitli illerde daha ufak çaplı saldırılar yaşanmaya devam ediyor. Rus devleti ise siyasal İslam’la sınavında çok zorlanıyor.

Rusya’da Moskova metrosunda eşzamanlı düzenlenen iki bombalı saldırı arkasında 40 ölü, onlarca yaralı bırakırken, metro saldırılarından sadece 2 gün sonra Dağıstan’da da bombaların patlaması ve 12 kişiyi öldürmesiyle Rusya’da siyasal İslam tartışması bir kez daha alevlendi.

Pazartesi, 19 Nisan 2010 13:42
11 yıldır ABD'de bulunan Fethullah Gülen'in Pennsilvanya'daki 100 dönümlük çiftliği görüntülendi. "Altın Jenerasyon İbadet Merkezi"nde Gülen ile birlikte 100 kişi yaşıyor.

Amerika’nın Pennsilvanya eyaletinde yaşayan eski FBI danışmanı gazetecinin, “Dünyanın en tehlikeli İslamcısı aramızda yaşıyor” başlıklı bir haberi kendi sitesinde yayınlandı. Haberin ardından Fethullah Gülen’in yaşadığı bölgede yayın yapan Pocono Record gazetesi Gülen’in kaldığı çiftliğe gitti.

Pazar, 11 Nisan 2010 16:11
ABD'de yayınlanan Washington Post gazetesi, Türkiye'deki son gelişmeleri değerlendirirken, “ABD, Türkiye’nin, demokratikleşme reformlarına devam etmesini istiyor ancak, aynı zamanda ordunun bölgede güçlü, güvenilir bir müttefik olmayı sürdürmesini de istiyor” diye yazdı.

Washington Post gazetesinde yer alan Türkiye analizi ile orduya göz kırpıldı. “Gözaltılar, Washington’un büyük ölçüde dayandığı orduda derin bir moral bozukluğuna yol açtı ve sarstı” diyen Washington Post, “ABD, Türkiye’nin demokratikleşme reformlarına devam etmesini istiyor ancak, aynı zamanda ordunun bölgede güçlü, güvenilir bir müttefik olmayı sürdürmesini de istiyor” yorumunu yaptı.

Salı, 20 Nisan 2010 10:30
Fatih Yaşlı

“Ağaçların bile sola eğildiği” 1960’larda CHP, Türkiye İşçi Partisi’nin yükselişini durdurabilmek adına “ortanın solu”nda olduğunu ilan etmek zorunda kalıyor ve “Düzenin Yabancılaşması” İdris Küçükömer’in CHP’nin neden solda olamayacağını açıklama çabalarının bir ürünü olarak ortaya çıkıyordu.

Cuma, 30 Nisan 2010 10:30
Merdan Yanardağ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay'a 17 Mayıs 2006'da düzenlenen ve 2. Daire üyesi yüksek yargıç Mustafa Yücel Özbilgin'in öldürülmesi, Danıştay Başkanı Mustafa Birden'in de aralarında bulunduğu 4 yüksek yargıcın da yaralanmasıyla sonuçlanan saldırının arkasındaki gücü yakaladığından emin görünüyor.

Cuma, 30 Nisan 2010 11:10
Ülkemiz tarihine bakıldığında kitlesel mitingler, hep siyasete damga vurdular.

Türkiye'de son 50 yılda yapılan bir çok kitlesel eylem, ülke siyasetinde derin izler bıraktı. Israrla, siyasetin sadece seçim zamanlarında yapıldığı ve Meclis ile sınırlı olduğu izlenimi yaratılmaya çalışılsa da sokağa çıkan insanlar ülke siyasetine damgalarını vurdular.

İşçi sınıfı sahneye çıkıyor

Cuma, 23 Nisan 2010 10:30
Merdan Yanardağ

Hrant Dink cinayeti, AKP-Cemaat koalisyonunun devleti ele geçirme, toplumu teslim alma ve islamo-faşist bir rejim kurma operasyonunun turnusol kağıdı işlevini görebilecek bir oyluma sahip. Eğer bu cinayeti kimlerin hazırladığı, yönlendirdiği ya da işlenmesini sağladığı ortaya çıkarılabilirse, bu ülkeye ve halka karşı suikast düzenleyenler de bir bakıma "suçüstü" yakalanacaktır.

Pazartesi, 19 Nisan 2010 10:30
Tevfik Çavdar

“Hile-i Şeriye” deyimi Osmanlının hemen her döneminde sık kullanılırdı. Şeriata hile yapmak diye günümüz diline çevrilebilir. Yani yasal düzeni aldatmak demektir. Vizyoner ve de misyoner Turgut Özal’ın “Anayasayı bir kere delmekle ne olur” tümcesinde somutlaşabilir. Bilindiği gibi “şeriat” Müslümanlar bağlamında “Tanrı yasasıdır” uyulması farzdır.

Cuma, 09 Nisan 2010 10:30
Merdan Yanardağ

Ergenekon ve onun bir devamı niteliğindeki Balyoz soruşturmaları sırasında bir isim yeniden gündeme gelmeye başladı Genelkurmay eski Başkanı Hilmi Özkök... Hakkında yeniden tutuklanma kararı verilen 1.