50 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 24 Şubat 2010 02:11
“Orhan Yılmazkaya’yla yemek yemek” gibi suçlamalar içeren iddianamesiyle tepki toplayan Devrimci Karargâh davasında gazeteciler Aylin Duruoğlu ve Mehmet Yeşiltepe dahil 10 kişi serbest bırakıldı.

Bostancı’da yaşanan bir çatışmada öldürülen Orhan Yılmazkaya’yla bağlantıları olduğu öne sürülen 16 tutuklu sanığın yargılandığı davada, aralarında Vatan gazetesi internet sayfası genel yayın yönetmeni Aylin Duruoğlu ve Devrimci Hareket dergisi çalışanı Mehmet Yeşiltepe’nin de aralarında bulunduğu 10 kişi hakkında tahliye kararı verildi.

Cumartesi, 13 Şubat 2010 09:30
Devrimci Karargah ile ilgili hazırlanan ikinci iddianame mahkemece kabul edildi.

İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ana dava ile birleştirilmesi talebiyle mahkemeye sunulan iddianamede, örgütün ülkede kaos ve kargaşa oluşturmak amacıyla karanlık kişiler tarafından oluşturulan taşeron bir yapılanma olduğu belirtiliyor.

Pazartesi, 01 Şubat 2010 16:09
Devrimci Banka ve Sigorta İşçileri Sendikası Yönetim Kurulu bir açıklama yayınlayarak TEKEL işçilerinin yanında olduklarını söylediler.

Devrimci Banka ve Sigorta İşçileri Sendikası (Bank-Sen) TEKEL işçilerinin direnişiyle ilgili bir açıklama yayınlayarak direnişin sonuna kadar yanında olacaklarını ifade ettiler.

Cuma, 12 Şubat 2010 10:04
9. Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali !f’de bu yıl devrimci sinema dalında bir başyapıt olan Soy Cuba gösteriliyor ve tartışılıyor.

Festivalde Oscar adayı olan birçok film ilgi çekerken, festivalin ‘!f kült’ bölümünde gösterilecek olan ‘Soy Cuba’ (Ben Küba) özel ilgiyi hak ediyor.

Cumartesi, 13 Şubat 2010 12:46
Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) 43. yıldönümünde, İstanbul’da ‘Bölge Temsilciler Kurulu’ toplantısı düzenliyor.

Bugün saat 13.00’te Mecidiyeköy Kültür Merkezi’nde yapılacak toplantıda, işçi direnişleri, dayanışma, sendikal yasalar ve mücadele konuları üzerinde durulacak.

Perşembe, 25 Şubat 2010 09:30
Saçma gerekçelerle Devrimci Karargah üyeliğinden tutuklanarak 10 ay cezaevinde kalan Vatan gazetesinden Duruoğlu, mahkemede "örgüt üyesi" olmadığını “nezih bir sitede oturması ve tapu sahibi olması” ile savundu.

27 Nisan 2009’da Bostancı’da bir eve düzenlenen ve üç kişinin öldüğü operasyonlar sırasında Devrimci Karargah örgütü üyesi oldukları gerekçesi ile aralarında Vatan gazetesi internet sitesi yayın yönetmeni Aylin Duruoğlu’nun da bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alınmış ve tutuklanmıştı.

Cuma, 19 Şubat 2010 16:05
Orta Doğu Teknik Üniversitesi'ne Eskişehir Yolu üzerindeki A1 kapısından girdikten sonra ilk sağa dönerseniz Hazırlık Binalarını geçtiğiniz zaman sağınızda Eğitim Fakültesi binası, solunuzda İktisadi İdari Bilimler Fakültesi'nin B Binasını bulursunuz. Bu binanın sizi oraya ulaştıran yola bakan kapısından girdiğinizde üçüncü katta Prof. Dr. İhsan Dağı'nın ofisi vardır. İhsan Dağı, devrimci sıfatı ile anılan, anti-emperyalist geleneği ile meşhur bir okulun hocasıdır. Eşi AKP'den milletvekili olmuş, kendisi AKP'nin en önemli akıl hocalarından biri olarak sivrilmiştir. Gülen Şebekesi'nin bülteni Zaman'da köşesi vardır.

Zaman'daki köşesinde neler neler yazmaktadır İhsan Dağı...

Cuma, 05 Şubat 2010 15:23
Bu akşam İstanbul’da hasta tutsaklarla dayanışma eylemi düzenlenecek.

Hasta tutsaklarla dayanışmak üzere düzenlenecek eylem için şu çağrıda bulunuldu: “Hasta tutsakların sesi olmaya devam ediyoruz. Bizler aşağıda imzası bulunan kurumlar olarak, AKP iktidarının tüm yok saymalarına rağmen hasta tutsaklara sahip çıkmaya devam ediyoruz. Her hafta olduğu gibi bu hafta da Taksim’den Galatasaray’a yürüyoruz. Tüm halkımızı hasta tutsakların sesi olmaya çağırıyoruz.”

Cumartesi, 06 Şubat 2010 17:00
Bandista, direnişteki işçileri "Şu Anda! Şimdi!" adlı iki şarkılık bir kayıtla selamladı. Topluluğun önceki kayıtları gibi bu iki şarkısını da sitelerinden indirerek dinlemek, çoğaltmak ve dağıtmak serbest.

Bandista, 1 Mayıs 2009'da "De te fabula narratur” (Senin hikayeni anlatıyorlar) yayımladıkları albüm ile devrimci marş ve halk ezgilerini yorumlayan ve bu dağarcığa kendi yazdıkları söz ve besteleri eklemiş, 12 Eylül 2009’da da "Paşanın Başucu Şarkıları" başlığı altında yayımladıkları üç şarkı ile darbecilerden hesap sormuşlardı.

Cuma, 05 Şubat 2010 22:22
4 Şubat 1992'deki başkaldırının on sekizinci yıldönümünde de binlerce Venezuelalı kentin cadde ve sokaklarını doldurdu.

Karakas'ta gerçekleşen sivil-askeri başkaldırının yıldönümü Venezuela'da Haysiyet Günü olarak kutlanıyor. Bolivarcı devrimin bu günde başladığı kabul ediliyor. Kutlamalar önce Askeri Akademi'nin avlusunda başladı. Devlet Başkanı Hugo Chávez burada yaptığı konuşmada “Sivil-askeri birliği yeniden sağladık... Bolivar'ın halkı ve askerler bu avluyu tek vücut olarak doldurdular.

Çarşamba, 10 Şubat 2010 09:42
Hackerlar, Hacettepe Üniversitesi'nde “Tekel işçilerine destek eylemi başlattıkları” gerekçesiyle öğrencilere açılan soruşturmaya tepki göstererek Hacettepe Üniversitesi'nin sitesini hacklediler.

Yurtsever Devrimci Dayanışma Platformu'nun (YDDP) Hacettepe Üniversitesi'nin sitesini hacklediğini duyurduğu açıklamada, "Hacettepe Üniversitesi'nin TEKEL işçileriyle dayanışan öğrencilere soruşturma açılmasına tepkimizdir" denildi.

Perşembe, 11 Şubat 2010 14:14
Küba Devrimi lideri Fidel Castro ‘Bolivarcı Devrim ve Antiller’ başlığını taşıyan son makalesinde Venezuela’da gerçekleşen ‘Bolivarcı Devrim’in tarihsel anlamına ilişkin görüşlerine yer verdi.

Makaleye, bir devrimci olmasında köşe taşlarını oluşturan unsurları anlatarak başlayan Fidel, Nuh’un gemisi ile başladığı okuma serüveninin onu önce tarihin büyük savaşçılarıyla daha sonra Küba’nın sömürge karşıtı mücadelesinin Maceo, Gomez, Agramonte gibi kahramanlarıyla tanıştırdığını ifade etti.

Cumartesi, 20 Şubat 2010 14:30
Türkiye'nin dört bir yanından TEKEL işçileri ile dayanışmak için Ankara'ya gelen onbinler iki ayrı noktada toplandılar.

TEKEL işçileriyle dayanışmak için Ankara'ya akan onbinler, dev bir işçi buluşmasına imza atıyor. İki noktada toplanan katılımcılar, Sakarya Caddesi'nde TEKEL işçileriyle buluşmak için yürüyecekler.

Çarşamba, 10 Şubat 2010 09:30
Aydemir Güler

Başbakan koşuyor. Tekel işçilerinin üstüne üstüne son derece ayarsız koştuğu açıktır. Ancak bir kez daha bu köşeden altını çizmem gerekirse, bu başıbozuk, delice bir koşu değildir.

Cumartesi, 27 Şubat 2010 15:35
Direnişin en kritik günlerinde işçilere bir selam da Anadolu üniversitesi öğrencilerinden geldi.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü önünde buluşan Devrimci Proleter Gençlik, Ekim Gençliği, Genç-Sen ve Türkiye Komünist Partili öğrenciler rektörlük önüne yürüyüş başlattılar.

Pages