28 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 11 Ocak 2010 17:47
Bugün, Küba Devrimi'nin en önemli isimlerinden, 26 Temmuz hareketine en başlardan itibaren katılmış olan Celia Sanchez'in ölümünün 30'uncu yıldönümü.

Bugün Küba Devrimi’nin büyük kadınlarından belki de en önemlisinin, Celia Sanchez’in 30. ölüm yıldönümü. Sanchez 1980 yılında kanser hastalığına yenik düşerek hayata veda etmişti. O günden bu yana Küba halkının hafızasındaki ayrıcalıklı yerini hiç yitirmedi.

Cumartesi, 16 Ocak 2010 14:32
Ukrayna, yarın 2004'teki Turuncu Devrimi’nden sonra ilk kez devlet başkanlığı seçimi için sandık başına gidecek. Seçim yarışında renkli devrimci Timoşenko ile Moskova yanlısı muhalif lider Yanukoviç güçlü aday.

Küresel ekonomik krizin en çok vurduğu, işsizliğin en yüksek olduğu ülkelerden Ukrayna’da yarın devlet başkanlığı seçimleri yapılacak. 18 adayın katıldığı seçimlerde 2004 yılındaki Batı yanlısı Turuncu Devrim’le iktidara gelen mevcut devlet başkanı Viktor Yuşçenko’nın tekrar seçilme ihtimali düşük.

Cuma, 29 Ocak 2010 09:30
‘Hasta tutsaklara özgürlük’ talebiyle yapılan eylemler devam ediyor.

Bu akşam 19.30’da Taksim Tramvay Durağı’nda yapılacak eylemde, sağlık durumları giderek kötüleşen tutsakların serbest kalması talebiyle, Adli Tıp Kurumu’nun tutumu protesto edilecek.

Pazartesi, 25 Ocak 2010 16:36
1979’da ülkücüler tarafından katledilen öğretmen Talat Temel köyündeki mezarı başında anıldı.

Kars Devrimci 78’liler Derneği öldürülüşünün 32. yılında öğretmen Talat Temel’i mezarı başında andı.

Kars Devrimci 78’liler Derneği Çağlayan Köyü’ne giderek 32 yıl önce katledilen Talat Temel’i andı. Mezara kırmızı gül bırakan dernek üyeleri daha sonra Temel’i anlatan bir konuşma yaptılar.

Cuma, 22 Ocak 2010 10:13
Adana Balcalı Hastanesi’nde çalışan taşeron işçiler açtıkları davayı kazanarak taşeron firmayı hastaneden kovdular. İşçiler şimdi kararın tüm ülkede uygulanmasını bekliyor.

Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi’nde çalışan taşeron işçiler dört yıldır verdikleri mücadele sonucunda, hastanedeki taşeron firmanın muvazaalı olduğuna dair açtıkları davayı kazandılar. Konuyla ilgili Devrimci Sağlık İş Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu'nun da katıldığı bir basın açıklaması yapıldı.

Perşembe, 28 Ocak 2010 19:26
Ankara’da Kübalı bağımsızlık önderi Jose Marti’nin 157. doğum günü Küba Büyükelçiliğinin düzenlediği bir etkinlikle Jose Marti parkında kutlandı.

Kübalı bağımsızlık önderi Jose Marti’nin 157. doğum günü Ankara'da kutlandı. Etkinlikte Küba büyükelçisi Jorge Quesada Concepcion bir konuşma yaptı.

Cuma, 29 Ocak 2010 22:48
Sağlık emekçilerinin sağlığın piyasalaştırılmasına ve piyasaya ucuz emek gücü arzına yol açtığı gerekçesiyle karşı çıktığı Tam Gün Yasası Abdullah Gül tarafından onaylandı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kamuoyunda “Tam Gün Yasa Tasarısı” olarak adlandırılan “Üniversite ve Sağlık Personelinin Tam Gün Çalışmasına ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı”nı onayladı.

Pazartesi, 18 Ocak 2010 14:00
Özgürlük ve Dayanışma Partisi Antalya İl Başkanı Zeynel Ergen bir açıklama yaparak Antalyalıları 19 Ocak 2010 Salı günü Hrant Dink anısına yapılacak etkinliklere katılmaya çağırdı.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi Antalya İl Başkanı Zeynel Ergen, Hrant Dink'in anısına düzenlenecek etkinlikler için Antalyalılara çağrı yaptı.

Pazartesi, 04 Ocak 2010 14:55

Geçtiğimiz ay Küba’daki karşı devrimci gruplara yasadışı materyaller dağıtırken yakalanan ve ülkedeki yıkıcı faaliyetleri nedeniyle tutuklanan bir ABD ajanının bağlı olduğu Kalkınma Alternatifleri (DAI) isimli şirketin ABD hükümetinin taşeronu olarak çalıştığı bilgisi soL portalda yer almıştı.

Pazar, 24 Ocak 2010 16:04
Kocaeli’ndeki gazeteciler ve çok sayıda sivil toplum örgütü üyesi bombalı bir suikast sonucu 17 yıl önce yaşamını yitiren araştırmacı gazeteci-yazar Uğur Mumcu’yu andı.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti ve Türk Basın Birliği Kocaeli Şubesi’nin yanı sıra diğer bazı sivil toplum örgütleri, vilayet yanındaki Uğur Mumcu Meydanı’nda yoğun kar yağışına rağmen iki ayrı tören düzenledi. Mumcu’nun büstüne karanfiller bırakıldı.

Salı, 12 Ocak 2010 16:15
Tahran, suikasta kurban giden nükleer fizikçinin ölümünden ABD ve İsrail’i sorumlu tutarken, ABD’nin İran’ın nükleer programına katkı koyan bilim insanlarını ortadan kaldırmaya çalıştığı öne sürülüyor.

İran’da Tahran Üniversitesi’nde görevli bir nükleer fizikçi, bu sabah evinin önünde uzaktan kumandayla düzenlenen bombalı saldırı sonucu hayatını kaybetti. İran, Profesör Mesud Ali Muhammedi’nin öldürülmesinden “karşı devrimci güçleri, ABD’yi ve İsrail’i” sorumlu tuttu.

Cuma, 08 Ocak 2010 16:40
Gazeteci Metin Göktepe’nin katledilişinin üzerinden 13 yıl geçti.

8 Ocak 1996’da görev başındayken polisler tarafından gözaltına alınan ve götürüldüğü Eyüp Kapalı Spor Salonu’nda dövülerek öldürülen Metin Göktepe, Evrensel gazetesi muhabiriydi. Ümraniye Cezaevi’nde öldürülen devrimci tuksakların cenaze törenine giderken polis tarafından “sarı basın kartı” olmadığı için engellenen Göktepe, cenazeyi izlemek için ısrar edince gözaltına alınmıştı.

Çarşamba, 27 Ocak 2010 11:36
Duydunuz mu, vaktiyle Yazıcıoğlu, Ağca'yı tokatlamış, yanından kovmuş. Ne aklı selim adammış, gördünüz mü? Ağca’yı tanımayız etmeyiz, hiç de hoşlanmayız demeçlerinden geçilmiyor ortalık. Faşist hareket, bir maşayı, şimdi de "aklayıcı" olarak kullanma derdinde...

Cezaevinden çıktığından bu yana, faşist tetikçi Mehmet Ali Ağca medyanın yoğun ilgisine mazhar oluyor.

Cuma, 22 Ocak 2010 17:01
Özgürlük ve Dayanışma Partisi Genel Başkanı Alper Taş tarafından bir açıklama yapılarak Taraf gazetesinin 'Balyoz harekatı' iddiaları değerlendirildi.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Genel Başkanı Alper Taş tarafından Taraf gazetesinin darbe iddialarına dönük bir açıklama yapıldı. Açıklamada "TSK İç Hizmet Yönetmeliği ve EMESYA Protokolü Kaldırılmalıdır" denildi.

Salı, 05 Ocak 2010 17:45
Türk-İş, DİSK ve KESK’e bağlı sendikalarda örgütlü işçiler itfaiye işçilerine destek için Saraçhane’deki belediye binası önünde bir araya geldi.

İstanbul İtfaiyesi’nde taşeronlaştırmaya karşı direnen Belediye-İş üyesi işçilerle dayanışmak için, bugün Türk-İş tarafından Saraçhane’de düzenlenen basın açıklamasına binlerce kişi katıldı. Türk-İş yöneticilerinin de katıldığı basın açıklamasına DİSK ve KESK’e bağlı sendikalar, TKP, ESP-G, Tüm İGD, Devrimci Duruş’un da aralarında bulunduğu çok sayıda kurum da destek verdi.

Pages