6 sonuçtan 1 - 6 arası gösteriliyor
Pazartesi, 08 Kasım 2010 09:30
Alper Birdal

2 Kasım’da yapılan ABD ara seçimlerinin ilginç bir sonucu, ülkenin büyük bölümünde nal toplayan Demokratların California eyaletinde kazanması oldu. İlginçlik şurada: California eyaleti 2007’de başlayan ekonomik çöküşün sembolü durumunda. Malum, California denilince akla Hollywood ya da Silikon Vadisi gibi ABD emperyalizminin önemli taşıyıcı direkleri geliyor.

Pazartesi, 09 Ağustos 2010 10:30
Alper Birdal

Neoliberal ideolojinin fikir babalarından sayılan Karl Popper’in magnum opus’una koyduğu başlık “Açık Toplum ve Düşmanları” idi. Artık “açık toplum” kavramını spekülatör Soros’un bu isimle kurdurduğu örgütlerden ve onlar marifetiyle gerçekleştirdiği “renkli” darbelerden ve komplolardan tanıyoruz. Soğuk Savaş döneminin “Hür Dünya” adlandırmasıyla bir akrabalığı olduğu aşikar…

Pazartesi, 16 Ağustos 2010 10:39
Alper Birdal

AKP kurmayları belli ki Bülent Arınç’a ağlamak dışında bir de medyaya “analiz edilecek” malzeme sunma görevi vermiş. Erdoğan’ın yardımcısı ağlamadığı zamanlarda “bombayı patlatıyor” ve gazetelerin köşelerinden “Arınç’ın söylediği AKP’nin şuna niyet ettiğini gösteriyor…” gibi analizler okuyoruz.

Pazartesi, 19 Temmuz 2010 10:30
Alper Birdal

İslamcı ve liberal kesim profesyonel ordu tartışmasının üzerinde neden bu kadar baskılı bir şekilde duruyor?

Pazartesi, 21 Haziran 2010 10:09
Alper Birdal

“Genelkurmay’dan tatmin edici bir açıklama yapmasını bekliyorum. Vatan sağ olsun açıklamaları şehit yakınlarını tatmin etmiyor.” Bunlar Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin’in Şemdinli saldırısı üzerine sarf ettiği sözler.

Pazartesi, 11 Ocak 2010 09:28
Alper Birdal

Yılbaşından önceki hafta Kanaltürk’te Balçiçek Pamir Karşıt Görüş programına İsmet Özel’i konuk etmiş. Programı izlemedim, ama aşağıda aktaracağım sözleri sarf ettiği kısmı internette bir video paylaşım sitesinde izleme olanağı buldum. Özel, din, kimlik ve benzeri başlıklarda konuşuyor ve tahmin edileceği gibi ağzından “bal” damlıyor...