5 sonuçtan 1 - 5 arası gösteriliyor
Salı, 11 Mayıs 2010 13:57
Diyarbakır merkezli 6 kentte düzenlenen operasyonda “Kürdistan İslami Devrim Hareketi” üyesi oldukları gerekçesiyle 40 kişi gözaltına alındı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü bir soruşturma kapsamında yapılan operasyonda Diyarbakır, Batman, Van, Malatya, Elazığ ve Şırnak'ta bu sabaha karşı eşzamanlı baskınlar düzenlendi. Emniyet görevlileri, örgütü desteklediği iddia edilen Mizgin dergisi ile Toplum-Der binalarında arama yaptı.

40 kişinin gözaltına alındığı belirtilen operasyonun sürdüğü kaydedildi.

Perşembe, 20 Mayıs 2010 10:30
MÜSİAD'ın TÜSİAD ile "izdivacını" eleştiren Ali Bulaç, İslamcı sermaye gruplarının diğerlerinden hiç de farklı kalmadığını farketti (!) Ali Bulaç "sömürünün" zaten doğal olarak birleştirdiği iki örgütün buluşmasından sonra MÜSİAD için "Mağdurlar adına mücadele edenler dönüşüyor" dedi.

Zaman yazarı Ali Bulaç, bu haftaiçi kaleme aldığı iki yazısını da MÜSİAD ile TÜSİAD arasında gerçekleştirilen görüşmeye ayırdı. 13 Mayıs'ta MÜSİAD'ın TÜSİAD'ı ziyaret etmesini "son 100 yılın en önemli olayı" olarak niteleyen Ali Bulaç, İslami sermayenin de TÜSİAD ile benzeşmeye başladığını yazdı.

Perşembe, 13 Mayıs 2010 17:26
MÜSİAD, 20 yıllık tarihinde ilk kez TÜSİAD'ı ziyaret etti. MÜSİAD Genel Başkanı Vardan, sermaye örgütlerinin buluşmasında TÜSİAD'ın değişen tavrının etkili olup olmadığı yönündeki soruya "Herşey için bir zaman gerekiyor. O zaman bu zamanmış" yanıtını verdi.

İslamcı sermayenin örgütü olarak bilinen Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD), 20 yıllık tarihindeki ilk TÜSİAD ziyaretinde demokratikleşme, işsizlik, eğitim ve kobilerin geliştirilmesi konularının görüşüldüğü açıklandı.

Cumartesi, 01 Mayıs 2010 10:30
1 Mayıs'larda polis işçilerin üzerine kırmızı su sıkmışmış. Sonra bu kırmızı su işçilerin üzerinde "kan efektine" sebep olmasın mı?
Cumartesi, 15 Mayıs 2010 17:39
Son zamanlarda video ve ıslak imza kontrolleriyle vakit geçiren güzide bilim kurumumuz TÜBİTAK'ın, müthiş bir sosyal sorumluluk projesi için yazılım geliştirdiği ortaya çıktı.

Malum, nasıl ortaya çıktıklarını Başbakan bir türlü anlamasa da, memleketimizde yardıma muhtaç insanlar bulunuyor. Sayıları sürekli artsa da seçim dönemlerinde gündeme daha çok çıkan bu vatandaşlarımız için, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü ile TÜBİTAK ortak bir proje altına girmişler.