270 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 19 Aralık 2009 09:30
Önceki gün karaciğer kanserine yenik düşerek İstanbul’daki evinde hayatını kaybeden iktisatçı ve yazar Doç. Dr. Yıldız Sertel, bugün toprağa veriliyor.

86 yaşında vefat eden Sertel için saat 10:00'da Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde bir tören yapılacak. Büyükada'daki Hamidiye Camisi'nde kılınacak olan ikindi namazından sonra Sertel’in cenazesi toprağa verilecek.

Çarşamba, 02 Aralık 2009 09:30
Enerji Bakanı Taner Yıldız, doğalgaz konusunda “fıkra gibi” açıklamalarda bulundu. Nükleer enerji üzerine de konuşan Yıldız, yargıyı takmamakta YÖK’ten geri kalmadı.

Günlerdir kamuouyunun gündeminde bulunan doğalgaz zammı konusunda “zam olmayacak” diyemeyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, yaptığı açıklamalarla fıkra kahramanlarını çağrıştırdı.

Türk-Amerikan İş Konseyi’nin düzenlediği öğle yemeğinde konuşan Yıldız, doğalgaza “şu anda” bir zammın söz konusu olmadığını söyledi.

Pazar, 27 Aralık 2009 09:35
Perşembe günü açıklanan elektrik zammının nedeni anlaşıldı. Enerji Bakanı Taner Yıldız, devletin havuz sistemi üzerinden biriken 1,5 milyar liralık özel sektör borcununun ödeneceğini açıkladı.

Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından Perşembe günü, 1 Ocak 2010'dan geçerli olmak üzere elektrik fiyatlarına zam yapıldığı açıklandı. Konutlarda kullanılan elektriğin fiyatı kilovat saatte yüzde 1,32, sanayide ise yüzde 1,23 artıyor.

Pazartesi, 14 Aralık 2009 09:30
AKP zihniyetinin bir süredir ortadan kaldırılmaya çalıştığı Atatürk Kültür Merkezi için kültür ve sanat örgütleri harekete geçti. Konuyla ilgili basın toplantısı yarın TMMOB Yıldız Binası’nda düzenleniyor.

Kültür Sanat-Sen, Özerk Sanat Konseyi, TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, KESK-Haber-Sen ve TOMEB İstanbul Temsilciliği’nin ortak imzasıyla yayınlanan duyarlılığa çağrı metninde, bir süredir tadilat bahanesiyle kapalı tutulan Atatürk Kültür Merkezi’nin bir an önce İstanbullulara, kültür ve sanata açılması gerektiği vurgulandı.

Pazar, 13 Aralık 2009 20:51
DTP kapatma davasıyla ilgili olarak AİHM'ye gideceklerini açıkladı.

DTP Genel Merkezi'nde gazetecilerin sorularını cevaplandıran Batman Milletvekili Bengi Yıldız, partilerinin kapatılması ile ilgili olarak Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvuracaklarını söyledi.

(soL - Haber Merkezi)

Pazar, 13 Aralık 2009 19:53
Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde maden ocağında meydana gelen göçükte 19 kişinin yaşamını yitirmesinin ardından madenin 6 ay faaliyetlerine ara vermesi kararlaştırıldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın kapatma ile ilgili çekimser açıklamalarının kamuoyundan tepki görmesinin ardından madene faaliyet durdurma kararı geldi. Yıldız "Yaptığımız çalışmada burada madencilik faaliyetinin 6 ay durdurulmasına, faaliyetinin, üretiminin tamamen durdurulmasına karar verdik" dedi.

Pazar, 13 Aralık 2009 09:30
Harvard Business Review, Ülker grubunu, Godiva'ya "karışmadığı" için övdü. Godiva, Ülker'e geçtikten sonra üzeri hilalli kutularda ürettiği "helal" çikolatalar ile dikkat çekmişti.

Ülker grubu ya da resmi adıyla Yıldız Holding, 2007 yılında Belçika merkezli, lüks çikolata markası Godiva'yı 850 milyon dolara satın almıştı. Harvard Business Review adlı Harvard Üniersitesi bünyesinde yayımlanan dergi, Yıldız Holding'i Godiva'ya ile "özel" bir ilişki sürdürdüğü, Godiva'nın özerkliği korunduğu için övgüye değer buldu. Dergide editörlerinden Anand P.

Çarşamba, 09 Aralık 2009 16:14
Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu (AYÖP) Diyarbakır AYÖP temsilcisi olan İrfan Balık’ın işine son verilmesi nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) önünde basın açıklaması yaptı.

Diyarbakır'da Bağlar Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okulda görev yapan İrfan Balık'ın görevine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün okula gönderdiği resmi yazıyla son verilmesi üzerine bugün MEB önünde bir eylem düzenlendi.

Salı, 22 Aralık 2009 13:39
Bükköy Madencilik'in patronu verdiği yarım sayfalık gazete ilanıyla ölen işçiler için ödeyecekleri "kan bedeli"ni ilan etti. Ercan, ilanda bu cüreti aldığı mercilere teşekkür etmeyi de unutmadı.

Mustafakemalpaşa'da almaya zahmet etmediği önlemlerle 19 kişinin ölümüne yol açan Bükköy Madencilik'in patronu Nurullah Ercan, Hürriyet gazetesine yarım sayfalık bir ilan verdi. Türkçe'den ve insanlıktan sınıfta kalan duyuruda, "Yaraların sarılmasına her zaman ve her aşamada dayanak ve olanak sağlamak, hem insani ve hemde vicdani sorumluluğumuz altındadır" deniliyor ve "...

Cuma, 11 Aralık 2009 22:42
Anayasa Mahkemesi’nin DTP’yi kapatmasının ardından meclisteki partilerin temsilcilerinden açıklamalar gelmeye başladı.

Anayasa Mahkemesi’nin Demokratik Toplum Partisi’ni kapatması konusunda AKP’liler “İlke olarak parti kapatılmasına karşıyız” derken, CHP “Karar yerindedir”, MHP ise “Karar saygıyla karşılanmalı” diyor.

Cuma, 25 Aralık 2009 10:02
4-C yasasına karşı özlük hakları için 10 gündür Ankara'da direnen TEKEL işçilerine destek büyüyor. Gün geçtikçe daha da kalabalıklaşan işçilerin yanında dün de TKP'li Öğrenciler vardı.

10 gündür Ankara sokaklarında polisin gazına, hükümetin düşmanlığına rağmen özlük hakları için mücadele eden TEKEL işçilerine destek artıyor. TKP'li Öğrenciler, Yüksel Caddesi'nde buluşup, işçilere kalabalık bir ziyaret gerçekleştirdiler.

Cuma, 25 Aralık 2009 09:13
Aydın ve sanatçıların direnişteki TEKEL işçilerine destek amacı ile başlattığı imza kampanyasına değişik illerden avukatlar da katıldı.

Avukatların TEKEL işçilerine destek için imza kampanyasına katılımı yoğun bir şekilde sürüyor.

İmza metni şöyle idi:

"Tekel işçisinin yanındayız

Biz aşağıda imzası bulunan sanatçı ve aydınlar, günlerdir Ankara’da haklı bir mücadele sürdüren Tekel işçilerinin yanındayız.

Perşembe, 03 Aralık 2009 09:57
Ataköy’de dün hobi bahçeleri yıkılan vatandaşlar yıkımların rant uğruna yapıldığını söylüyor.

Ataköy sakinlerinin kendilerine ayrılan küçük alanlarda sebze, meyve ekerek beton yığınları arasında nefes almaya çalıştığı nadir yeşil alanlarından olan hobi bahçeleri, yıkım davasında yürütmeyi durdurma kararının alınmasına rağmen dozerler altında kaldı.

Perşembe, 17 Aralık 2009 09:02
KESK ve Türkiye Kamu-Sen’in 25 Kasım'da yaptığı 1 günlük uyarı grevine katılan 16 Devlet Demiryolu çalışanının açığa alınması, Samsun'da protesto edildi.

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) ve Türk Ulaşım Sendikası (Türk Ulaşım-Sen) üyesi bir grup, 16 TCDD çalışanının görevlerine iade edilmesi istemiyle Samsun'da basın açıklaması yaptı. Makinistlerin eyleme destek vermeleri nedeniyle Samsun Garı'ndan yapılması planlanan bazı yük ve yolcu treni seferlerinde aksama yaşandı.

Perşembe, 17 Aralık 2009 09:26
“Sorunları çözülene kadar dönmeyeceklerini” söyleyerek Ankara’ya gelen TEKEL işçileri, ilk 24 saatte karşılaştıkları polisiye müdahaleler karşısında kararlılıklarını gösterdiler.

İşçilerin bir kısmının bulunduğu Abdi İpekçi Parkı’nda ve AKP Genel Merkezi önünde polisin tehditleri ve müdahaleleri karşısında işçiler birliklerini korudular. Akşam üstü, Eskişehir Yolu üzerinde tecrit bir noktada bulunan AKP Genel Merkezi’nde bulunan işçiler, Sıhhiye’de Park’ta bekleyenlerle buluşmak üzere oradan ayrıldı.

Pages