7659 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 19 Aralık 2009 16:45
ODTÜ’de TKP’li Öğrenciler’in düzenlediği “Türkiye nereye gidiyor?” başlıklı söyleşi, soL portal yazarı Merdan Yanardağ ve Türkiye Komünist Partisi Siyasi Büro üyesi Mehmet Kuzulugil’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleşen söyleşide DTP’nin kapatılmasından, ordu içi tasfiyelere, AKP’nin karakterinden, Amerika’nın bölgedeki planlarına kadar pek çok konu ele alındı.

Cumartesi, 05 Aralık 2009 13:00
Türkiye Afganistan Ordusu'nun eğitimi için bu ülkeye 60 eğitim subayı gönderecek. Muharip asker gönderilmeyeceğini belirten hükümet yetkililerinin açıklamaları ise "asker göndermeyeceğiz" şeklinde yansıtılıyor.

ABD Devlet Başkanı Barack Obama'nın 3'te 2'si Taliban'ın kontrolüne geçen Afganistan'da kontrolü tekrar sağlamak adına NATO üyesi ülkelerden ek asker isteğinin ardından Türkiye'den de muharip asker talep edilmişti.

Salı, 08 Aralık 2009 16:09
Erdoğan ABD Başkanı ile Beyaz Saray'daki görüşmesinin ardından Johns Hopkins Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada Türkiye'de basının özgür olduğunu savundu.

Johns Hopkins Üniversitesi'nde bir konuşma yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Türkiye ile ilgili soruları yanıtladı.

Salı, 08 Aralık 2009 10:30
Uluslararası finans kuruluşları Türkiye'yi yere göğe sığdıramıyor. Fitch'den sonra Citigroup da krizden sonra Türkiye ekonomisine tam not verdi.

Krizde ABD Hazinesi tarafından batmaktan kurtarılan Citigroup, Türkiye ekonomisini dünyada 2010'da en hızlı büyüyecek ekonomiler arasına aldı.

Cuma, 11 Aralık 2009 15:50
Türkiye Maden İşçileri Sendikası, Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesindeki maden ocağında meydana gelen patlamada 19 işçinin yaşamını yitirmesiyle ilgili bir açıklama yaptı.

Türkiye Maden İşçileri Sendikası, Bursa'da meydana gelen göçükle ilgili bir açıklama yayımladı. Sendikadan yapılan yazılı açıklamada, olayın Türkiye Maden İşçileri Sendikası camiasında derin bir üzüntü yarattığı ifade edildi.

Pazar, 06 Aralık 2009 12:01

Herman taşçıoğlu'nun dediği gibi:

"Yalana yalanla karşılık verdiğinde nefret yine nefretle cevaplanacak."

Bu ifade, faşizmin en önemli besin kaynaklarını tek cümlede açıklamak için yeterlidir: yalan ve nefret

Pazar, 27 Aralık 2009 22:40
Hollanda’da Türkiyeli göçmen işçi örgütleri tarafında başlatılan kriz karşıtı kampanyalar devam ediyor.

Geçtiğimiz aylarda Hollanda’da etkilerinin daha da belirginleştiği ekonomik krize karşı kampanyalar başlatan Türkiyeli göçmen işçi örgütleri, krizin faturasını ödememekte kararlı olduklarını belirtmeye devam ediyorlar.

Cuma, 18 Aralık 2009 09:43
Hollanda′da 1974 yılından itibaren aktif çalışma yürüten Hollanda Türkiyeli İşçiler Birliği Türkiyelilerin ve diğer yabancıların entegrasyon sürecini değerlendiren bir açıklama yayımladı.

Entegrasyon başlığı ile yayınlanan açıklama metni şöyle:

Birlikte Yaşayabilmek için Ortak Çaba Harcamak!...

Toptancı ve kolaycı yaklaşımlar yerine soruna daha gerçekçi ve bilimsel bir özenle yaklaşmakta yarar vardır.

Çarşamba, 02 Aralık 2009 17:38
Türkiye Komünist Partisi metrobüs zamları ile ilgili bir açıklama yayımladı.

Metrobüs zamlarına karşı eylemlere dair Topbaş'ın açıklamalarını değerlendiren Türkiye Komünist Partisi bir açıklama yayınladı. "Topbaş'tan “icraat” bekliyoruz" başlıklı açıklamada zamların haksızlığının kabul edildiği vurgulandı. Açıklamada ayrıca halka çağrı yapılarak yapılacak diğer zamlara dair tetikte olunması gerektiği söylendi.

Cumartesi, 12 Aralık 2009 13:52
EMEP, DTP’nin kapatılmasıyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Açıklamada “Türkiye devleti barışı değil, savaşı tercih etmiştir” denildi.

EMEP Genel Başkanı Levent Tüzel, Anayasa Mahkemesi’nin DTP’nin kapatılması yönünde verdiği kararla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklama şu şekilde:

Türkiye Devleti Anayasa Mahkemesi'nin DTP hakkında verdiği kapatma kararıyla anti-demokratik bir hukuk sistemi ve siyasal yönetim anlayışına sahip olduğunu bir kez daha göstermiştir.

Salı, 15 Aralık 2009 17:24
Türkiye Komünist Partisi Siyasi Büro tarafından Muş'ta yaşananların ardından yapılan açıklamada "Kardeşliğimize zarar vermeyin, verdirtmeyin" denildi.

Türkiye Komünist Partisi bir açıklama yayınlayarak "Durun, Durdurun!" dedi.

TKP Siyasi Büro tarafından yazılan açıklama şu şekilde:

Durun... Durdurun!

Kardeşliğimize Asla Zarar Vermeyin, Verdirtmeyin!

Kardeşler, memleketin çileli insanları...

Türkler, Kürtler, tüm yurttaşlar...

Perşembe, 24 Aralık 2009 14:07
Emek Partisi, Özgürlük ve Dayanışma Partisi ve Türkiye Komünist Partisi'nden Türk-İş Edirne İl Temsilciliği'ne ziyarette bulunuldu.

EMEP, ÖDP ve TKP Edirne İl örgütleri, Türk- İş'e dayanışma ziyaretinde bulundular. Tekel işçilerinin mücadelelerinde yalnız olmadıklarını belirten parti temsilcileri, bir basın toplantısı yaparak Edirne Türk-iş İl Temsilcisi Adnan Bayraktar'ın her zaman yanında olduklarını belirttiler.

Cuma, 11 Aralık 2009 16:59
Türkiye Komünist Partisi, Mustafakemalpaşa’da kömür ocağında yaşanan patlama sonucu ölen işçilerin katillerinin patronlar ve AKP olduğunu söyledi.

Türkiye Komünist Partisi (TKP) Bursa İl Örgütü, Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde ölen 19 maden işçisiyle ilgili bir açıklama yaptı. TKP’nin Bursa halkını bu akşam 18:00’de bir eylem yapmaya da davet ettiği açıklama şu şekilde:

Maden İşçisinin Katili Patronlar ve AKP’dir

Salı, 22 Aralık 2009 17:21
Türkiye Komünist Partisi, bir açıklama yaparak TEKEL işçilerinin mücadelesinin yükseltilmesi gerekliliğine vurgu yaptı.

Türkiye Komünist Partisi tarafından, günlerdir direnişte olan TEKEL işçileri ile ilgili bir açıklama yayınlandı. "Onların davası hepimizin davasıdır" denilen açıklamada TEKEL işçisinin kazanması gerekliliğine dikkat çekildi.

TKP tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

TEKEL işçisi kazanırsa, hepimiz kazanırız

Pazartesi, 21 Aralık 2009 16:30
Türkiye Komünist Partisi İstanbul İl Örgütü yazılı bir açıklama yaparak, “İstanbul’da kurulan harami saltanatını yıkalım!” çağrısı yaptı.

Türkiye Komünist Partisi (TKP) İstanbul İl Örgütü yazılı bir açıklama yaparak İstanbul’da yaşanan gelişmelere dikkat çekti ve emekçilere mücadele çağrısı yaptı.

Pages