170 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 26 Aralık 2009 09:30
Ankara Nâzım Hikmet Kültür Merkezi Fotoğraf Topluluğu üyeleri, TEKEL direnişinin ilk gününden bu yana çektikleri fotoğraflarla bir sergi hazırladılar.

Fotoğrafçılar Ayşe Gül Çetin, Deniz Gökdemir, Emrah Pek, Ender Özsarıkaya, İlker Dalğar, Ufuk C.

Pazartesi, 28 Aralık 2009 13:49
İzmir Nâzım Hikmet Fotoğraf Topluluğu kursiyerleri mezun olarak ilk sergilerini açtılar.

İzmir Nâzım Hikmet Fotoğraf Topluluğu ilk kursiyerlerini mezun etti. Üç yıldır çalışmalarına devam eden topluluk ilk kursunu başarıyla tamamladı.

Cumartesi, 26 Aralık 2009 00:04
İzmir’de casusluk faaliyeti yürüttükleri iddiasıyla gözaltına alınan üç kişinin suçlamaları kabul ettikleri öğrenildi.

İzmir’de dün “casusluk” suçlamasıyla tutuklanan üç kişi, gözaltında verdikleri ifadede haklarındaki suçlamaları kabul ettiler. Zanlıların evlerinde ele geçen askeri bölgelerle ilgili bilgi, görüntü ve fotoğraflar ile yaklaşık 1 yıldır istihbarat birimlerinin takibinde elde edilen veriler üzerine, sorgulamalarında suçlamaları kabul ettikleri öğrenildi.

Çarşamba, 23 Aralık 2009 16:00
Ankara'da sabah erken saatlerden itibaren TEKEL işçileri Türk-İş önünde toplanmaya başladılar. İllerden yeni gelen işçiler 'AKP elini ekmeğimizden çek' pankartıyla katıldılar.

Saat 9 gibi Türk-İş sendika başkanlarının binaya geldiği öğrenildi. 'Türk-İş göreve genel greve', 'Salla Türk-İş hükümet düşecek', 'İşçiyi satanı biz de satarız' sloganları atan işçiler, sürmekte olan Türk-İş Başkanlar Kurulu toplantısını bekliyorlar.

Çarşamba, 23 Aralık 2009 14:40

Merhaba,

Geride bıraktığımız haftada soL’a dair bazı notları sizlerle paylaşmak istedik.

Öncelikle, geçen hafta burada da bahsettiğimiz üzere, 12 Aralık’ta İstanbul’da gerçekleştirdiğimiz okur toplantısında ortaya çıkan sonuç ve önerilerden önemli bir kısmını, kısa bir sürede hayat geçirmeyi başardık.

Pazartesi, 14 Aralık 2009 13:51
Aslı Kayabal - İtalya

Milano’da Duomo meydanında lideri olduğu Özgürlükler Evi partisinin düzenlediği partiye üyelik kampanyasına katılan Silvio Berlusconi, hayranlarını selamladığı ve imza verdiği bir sırada bulunduğu kürsüye yanaşmayı başaran bir kişinin saldırısına uğradı.

Pazartesi, 14 Aralık 2009 09:30
İstanbul Maltepe Nâzım Kültürevi bu hafta sonu için bir gezi programı düzenledi.

19 Aralık Cumartesi günü yapılacak olan gezinin ilk durakları Ayasofya ve Mozaik Müzeleri olacak.

Perşembe, 24 Aralık 2009 09:30
Bir grup sanatçı ve aydın Ankara'da direnişi sürdüren TEKEL işçilerine desteklerini ilan ettiler.

Akademisyen, yazar, tiyatrocu, sinemacı, fotoğrafçı çeşitli kesimlerden isimlerin yer aldığı aydın ve sanatçılar TEKEL direnişine destek amaçlı bir imza kampanyası başlattılar.

Metin şöyle:
"Tekel işçisinin yanındayız

Biz aşağıda imzası bulunan sanatçı ve aydınlar, günlerdir Ankara'da haklı bir mücadele sürdüren Tekel işçilerinin yanındayız.

Perşembe, 31 Aralık 2009 09:30
Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığı'nda yapılan arama ile ilgili bilgilere yayın yasağı konmaması gerektiği tartışılırken, Ergenekon davasındaki yayın yasağı tamamen unutuldu.

12 Haziran 2007'de Ümraniye'de ele geçirilen patlayıcılarla başlayan Ergenekon davası, son iki buçuk yıldır basında en çok işlenen konu. Bu güne kadar pek çok gizli bilgi, belge, telefon dinleme kaydı ve kaset basına sızarken bu bilgiler, bazı gazete ve gazetecilerin basında sivrilmesine de olanak sağladı.

Cuma, 18 Aralık 2009 18:14
TEKEL işçileri'nin Maliye Bakanlığı'nda gerçekleştirdiği görüşmenin sonucu saat 16.30'da Türk-İş önünde yapılacak açıklama ile duyurulacak. Bu arada çeşitli illerden TEKEL işçileri Ankara'ya gelmeye devam ediyor.

Özlük haklarının gasp edilmesine karşı birçok ilden Ankara'ya gelen TEKEL işçilerinin direnişi 4. gününe girdi. İşçi temsilcileri ve Tek Gıda-İş sendikası şube yöneticilerinden oluşan bir heyet şu anda Maliye Bakanlığı'nda bir görüşme gerçekleştiriyor.

Çarşamba, 30 Aralık 2009 09:30
Nihat Behram

Bir de arı çiçektozunu böyle özümser, böyle sağar nektarı. Bir de ana kucağı böyle sıcak, dost kapısı böyle açıktır. Bir de kök toprağı böyle sarar halkın öz evladı, halkının acısını böyle duyar... Demem o ki: Metin Demirtaş, şiiri böyle özümsemiştir.

Pazartesi, 21 Aralık 2009 09:40
TEKEL direnişinin 7. gününde Türk-İş Başkanlar Kurulu toplanıyor. Onlarca sol parti, sendika ve meslek örgütünün desteklediği eylem, genel grevi gündeme getirdi. İşçiler AKP'ye bir de "açılım" dersi verdi.

“TEKEL artık üreten bir yer değil. Şu anda TEKEL’de depodan başka hiçbir şey yok. TEKEL, özelleştirme kapsamı içerisinde artık devrediliyor.”

Salı, 17 Kasım 2009 09:30
İsrail'in İran'a yönelik suçlamarının kanıtı olan fotoğrafların sahte olduğu anlaşıldı.

İran haber ajansları İsrail'in İran'ı karalayan haber fotoğrafının uydurma olduğunu kanıtladı.

Salı, 17 Kasım 2009 09:30
Metrobüse gelen zamlarla kapatılacağı tahmin edilen bütçe açığının, Belediye Meclisi'nde onaylanmasının haftasında İETT yetkilileri, zaman kaybetmeden halkın parasını harcamaya koyuldular.

Büyük çoğunluğu belediye bürokratlarından oluşan ve kararları Topbaş'ın onayından sonra geçerlilik kazanan UKOME'nin (Ulaşım Koordinasyon Merkezi) metrobüse yaptığı zamlardan hemen sonra zammın gerekçesi ile ilgili açıklama yapma zahmetinde dahi bulunmayan İETT, sıra halkın parasını tüketmeye geldiğinde hiç zaman kaybetmedi.

Pazar, 15 Kasım 2009 09:30
Türkiye'de büyük gazetelerin internet siteleri kâr amaçlı yapılandıkça ziyaretçileri sitelerinde daha fazla tutmak için akıl almaz yöntemlere başvuruyorlar.

"Bu kasabada 300 kadın kocasını aldattı", "Arılar kalp şeklinde bal yaptı", "Tıkla Netbook kazan", "Kocamı ablamla paylaştım", "Bu kareler güldürüyor", "Baba utanmaya davet etti"... Bunlar Hürriyet'ten Milliyet'e, Zaman'dan Sabah'a büyük gazetelerin dünkü internet sitelerinde magazin, siyaset, eğlence bölümlerinde yer alan bazı başlıklar.

Pages