121 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 31 Aralık 2009 09:31
Ankara’daki direnişe katılan bir TEKEL işçisi Eskişehir’de öğrenciler ve vatandaşlarla buluşarak, direnişi anlattı.

Ankara’da halen devam eden TEKEL direnişinin 16. gününde direnişçi işçilerden Nevzat Polat Eskişehir’de direnişi anlattı.

Perşembe, 17 Aralık 2009 09:21
Greve katıldıkları gerekçesiyle açığa alınan işçiler için dün gece gerçekleşen dayanışma grevine Eskişehir’den destek geldi.

Eskişehir tren garının önünde gece 00:00’da toplanan sendikalı işçiler burada bir eylem yaptı. Eyleme trenlerinden inen makinistler de destek verdi. Garın önünde slogan atan işçiler işten atılan arkadaşlarını yalnız bırakmayacaklarını belirttiler.

Perşembe, 03 Aralık 2009 12:28
Üniversite öğrencileri sürece karşı sessiz kalmayacaklarını belirterek mücadele kararlılıklarını ifade ettiler

Eskişehir Anadolu Üniversitesi öğrencileri rektörlük seçimi ve Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) yaptığı atamaya karşı bugün Migros önünde toplandı. Yaklaşık bir hafta önce internet üzerinden iletişime geçen öğrenciler seçime ve atamaya dair konuşarak buna karşı nasıl bir irade örebileceklerini tartıştılar.

Perşembe, 31 Aralık 2009 13:15
Polatlı’da bir öğrenci servisi kaza yaparken, ilk belirlemelere göre 2 öğrenci yaşamını yitirdi.

Ankara'nın Polatlı ilçesinde lise öğrencilerini taşıyan servis minibüsünün devrilmesi sonucu ilk bilgilere göre 2 öğrenci yaşamını yitirdi. Kaza da servis şoförünün de aralarında bulunduğu 20 kişi de yaralandı.

Salı, 15 Aralık 2009 15:35
TEKEL işçileri, eylem için 106 otobüsle Ankara'ya geldi.

TEKEL işçileri Ankara'ya giriş yaptı. Malatya, Hatay, Adıyaman'dan gelen otobüsler Konya Yolu'nda, Manisa, İzmir, Aydın'dan gelen otobüsler Eskişehir Yolunda, Diyarbakır, Malatya'dan gelen otobüsler Samsun Yolu'nda, diğerler illerden gelen otobüsler sabah saatlerinde İstanbul Yolunda jandarma tarafından durduruldu. TEKEL işçileri araç ve kimlik kontrolünün ardından kente girebildi.

Perşembe, 17 Aralık 2009 09:26
“Sorunları çözülene kadar dönmeyeceklerini” söyleyerek Ankara’ya gelen TEKEL işçileri, ilk 24 saatte karşılaştıkları polisiye müdahaleler karşısında kararlılıklarını gösterdiler.

İşçilerin bir kısmının bulunduğu Abdi İpekçi Parkı’nda ve AKP Genel Merkezi önünde polisin tehditleri ve müdahaleleri karşısında işçiler birliklerini korudular. Akşam üstü, Eskişehir Yolu üzerinde tecrit bir noktada bulunan AKP Genel Merkezi’nde bulunan işçiler, Sıhhiye’de Park’ta bekleyenlerle buluşmak üzere oradan ayrıldı.

Çarşamba, 16 Aralık 2009 10:26
BTS ve Türk Ulaşım-Sen’in, 25 Kasım uyarı grevine katıldıkları için geçici olarak görevden uzaklaştırılan 16 arkadaşlarının göreve iadesi için dün 22.00’den itibaren başlattıkları greve polis müdahale etti.

Haydarpaşa Garı'nda BTS İstanbul Şube Sekreteri Mithat Ercan tarafından yapılan açıklaması ile başlayan eyleme gece geç saatlerde yapılan polis müdahalesi ile dört kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanların, BTS İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı Hasan Bektaş, Türk Tarım Orman Sen İstanbul Şube Başkanı İ. Okay Yıldırım ve dayanışma için gelen iki üniversite öğrencisi olduğu belirtiliyor.

Cumartesi, 12 Aralık 2009 09:30
En az oy almasına rağmen YÖK tarafından birinci sıraya konulan Davut Aydın'ın rektör olarak atanması öğrenciler tarafından bir eylemle protesto edildi.

Üniversite öğrencileri yaklaşık bir hafta önce düzenledikleri forumda kurdukları komite aracılığıyla bir eylem düzenleyerek, üniversitelerindeki rektör atamasını protesto ettiler.

Çarşamba, 23 Aralık 2009 10:00
4. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, yarın Mersin’de başlıyor. 50 filmin gösterileceği festival, 27 Aralık tarihine kadar sürecek.

4. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, yarın Mersin’de başlıyor. İstanbul, Ankara ve İzmir’de 1 Mayıs’ta başlayan festival, Bolu, Bursa, Samsun, Konya, Adana, Batman, Eskişehir ve Antalya’dan sonra şimdi de Mersinlilerle buluşacak.

Cuma, 11 Aralık 2009 09:30
25 Kasım uyarı grevinin ardından, greve katılan demiryolu çalışanlarına dönük soruşturma ve görevden uzaklaştırma haberleri gelmeye başladı.

Uyarı grevine AKP iktidarının tehditlerine rağmen yoğun bir katılım gerçekleşince, rafa kaldırılan soruşturma tehdidi uygulanmaya başlandı. Grevin kamuoyundaki etkisinin azalması ile birlikte, grev yerine ‘trenlerin hareketini engellemek’ gerekçesi ile 16 demiryolu çalışanının açığa alınmasına sendikalar tepki gösterdi.

Çarşamba, 02 Aralık 2009 09:30
Aşkın Süzük

Sendika hakkını verdikleri mücadele ile söke söke almış olan kamu emekçileri, KESK öncülüğünde uzun bir aradan sonra kitlesel bir katılımla oldukça canlı bir greve imza attılar. Uyarı grevinin meşruluğu ve etkisi, sokak eylemlerinin kitleselliği sayesinde katlandı.

Salı, 29 Aralık 2009 09:30
Abdullah Gül, Melih Gökçek’in 2005 yılından beri gündemde tuttuğu Ulus'un talanına destek verdi.

Geçtiğimiz hafta Başbakan Erdoğan’la Başbakanlık Merkez Binası'nda yaptığı görüşmenin ardından ulaşıma zam kararını açıklayan Gökçek, buluşmada Ulus Tarihi Kent Merkezi Projesi’nin de sunumunu gerçekleştirdiğini belirtmiş ve Erdoğan’ın selçuklu mimarisi üzerinde durduğunu açıklamıştı.

Perşembe, 31 Aralık 2009 09:35
Yiğit Günay

DÜNYA SOLA DÖNÜYOR – KÜBA ve LATİN AMERİKA yazıları

Pazar, 06 Aralık 2009 12:30
Bu yıl 15.'si düzenlenecek olan Gezici Festival, dün Ankara'da yapılan törenle başladı. 11-17 Aralık tarihlerinde Artvin'e uğrayacak olan festival, 20 Aralık'ta Makedonya'nın başkenti Üsküp'te sona erecek.

Ankara Sinema Derneği (ASD) tarafından, Türkiye’den ve Dünya’dan sinemanın seçkin örneklerini değişik kentlerdeki sinemaseverlere sunmak, sinema insanlarını bir araya getirmek ve ortak projelerin oluşmasına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen Gezici Festival, 15. yılına erişti.

Pazartesi, 30 Kasım 2009 13:45
YÖK’ün yaptığı çeşitli atamalara karşı tepkiler artarken, Eskişehir Anadolu Üniversitesi öğrencileri yapılan haksızlıkları protesto edecek.

Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde yaptığı Rektör ataması ile çeşitli üniversitelerde yaptığı atamalara tepkiler sürüyor.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde 26 Ekim tarihinde yapılan rektörlük seçimlerinin sonucunda 334 oy alan Prof. Dr. Fevzi Sürmeli rektör olarak atanmazken 96 oy alan Prof. Dr. Davut Aydın’ın atanması öğrencilerde tepki uyandırdı.

Pages