497 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 02 Aralık 2009 09:30
Enerji Bakanı Taner Yıldız, doğalgaz konusunda “fıkra gibi” açıklamalarda bulundu. Nükleer enerji üzerine de konuşan Yıldız, yargıyı takmamakta YÖK’ten geri kalmadı.

Günlerdir kamuouyunun gündeminde bulunan doğalgaz zammı konusunda “zam olmayacak” diyemeyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, yaptığı açıklamalarla fıkra kahramanlarını çağrıştırdı.

Türk-Amerikan İş Konseyi’nin düzenlediği öğle yemeğinde konuşan Yıldız, doğalgaza “şu anda” bir zammın söz konusu olmadığını söyledi.

Perşembe, 17 Aralık 2009 16:55
Çalışma ve Enerji Bakanlıkları yaptıkları ortak açıklamada, 19 kişinin işçinin öldüğü maden ocağında proje dışına çıkıldığını açıkladılar.

Enerji Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın daha önce ‘kapatılmasına gerek yok’ diye açıklama yaptığı Bükköy Maden Ocağı'nda, 2009’da ruhsatlandırılmış projeden farklı bir alanda üretim yapıldığı ortaya çıktı.

Pazar, 27 Aralık 2009 21:56
Kamu-Sen'e bağlı Türk Enerji-Sen Orta Karadeniz Şube Başkanlığı üyesi memurlar, 14 gündür hükümete karşı hak arama mücadelesi veren TEKEL işçilerine destek vermek için Ankara'ya gitti.

Özlük haklarıyla başka kurumlara geçmek isteyen TEKEL işçilerinin Ankara'daki direnişi 14 gündür sürerken Kamu-Sen'e bağlı Türk Enerji-Sen Orta Karadeniz Şube Başkanlığı üyesi memurlar da işçilere destek vermek için Ankara'ya gittiler.

Pazar, 13 Aralık 2009 09:30
Enerji Bakanı Taner Yıldız’a göre, 19 işçiye mezar olan maden ocağının kapatılması için bir gerekçe yok. Kömür sektöründeki gerçekleri göz ardı eden bakan, ihmal iddiaları için ‘yanlış açıklamalar yapılıyor’ dedi.

Bursa’da ölen 19 maden işçisinin cenazelerinin tamamına ulaşılamazken, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın patronun ihmallerine dönük değerlendirmeler için ‘henüz erken’ ve işyerinin kapatılması için gerekçe yok demesi maden ocaklarındaki işçi cinayetlerinin olağan karşılanması olarak değerlendirildi.

Pazar, 27 Aralık 2009 09:35
Perşembe günü açıklanan elektrik zammının nedeni anlaşıldı. Enerji Bakanı Taner Yıldız, devletin havuz sistemi üzerinden biriken 1,5 milyar liralık özel sektör borcununun ödeneceğini açıkladı.

Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından Perşembe günü, 1 Ocak 2010'dan geçerli olmak üzere elektrik fiyatlarına zam yapıldığı açıklandı. Konutlarda kullanılan elektriğin fiyatı kilovat saatte yüzde 1,32, sanayide ise yüzde 1,23 artıyor.

Pazartesi, 28 Aralık 2009 12:07
ABD’nin Asya’daki yakın müttefiklerinden Güney Kore’ye ait bir konsorsiyum Suudi Arabistan’da dört nükleer reaktör inşa etmek için 40 milyar dolarlık ihale kazandı.

Kore Elektrik Enerji Şirketi (KEPCO), Fransız konsorsiyum ile Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya'dan katılan şirket gruplarının yer aldığı ihaleyi kazanarak Arap Körfezi'ndeki ilk nükleer enerji tesisini yapacak.

Cuma, 25 Aralık 2009 13:55
Belarus ve Venezuela, 8 milyar dolarlık yatırımla Orinoco petrol yatağının geliştirilmesi ve ortak petrol üretimi konusunda anlaştı.

Son zamanlarda ikili işbirliği konusunda önemli adımlar atan Belarus ve Venezuela, en son olarak Orinoco Nehir Havzası'ndaki petrol yatağının geliştirilmesi ve burada ortak petrol üretimi hususunda anlaştı. Bu projeye 8 milyar dolar yatırım yapacak olan Belarus ve Venezuela, bölgede ağır petrol rafinerisi de kuracak.

Çarşamba, 23 Aralık 2009 16:48
Dün imzalanan 15 anlaşmayla iki ülke arasındaki işbirliğinde önemli bir adım daha atılmış oldu.

Geçtiğimiz Pazartesi günü Caracas’ta başlayan 8. Venezuela-Çin Ortak Üst Düzey Komisyon toplantısının sonunda enerji alanında 29 tane anlaşma imzalanması kararlaştırıldı. Anlaşmaların 15 tanesi dün Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chávez ve Çin Ulusal Reform ve Kalkınma Komisyonu Bakanı Zhang Ping tarafından imzalandı.

Pazar, 13 Aralık 2009 19:53
Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde maden ocağında meydana gelen göçükte 19 kişinin yaşamını yitirmesinin ardından madenin 6 ay faaliyetlerine ara vermesi kararlaştırıldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın kapatma ile ilgili çekimser açıklamalarının kamuoyundan tepki görmesinin ardından madene faaliyet durdurma kararı geldi. Yıldız "Yaptığımız çalışmada burada madencilik faaliyetinin 6 ay durdurulmasına, faaliyetinin, üretiminin tamamen durdurulmasına karar verdik" dedi.

Cumartesi, 05 Aralık 2009 09:30
Başmüzakereci Egemen Bağış "AB sorunlarını Türkiye'siz aşamaz" dedi.

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Kulübünün düzenlediği ''Değişen Dünya Düzeninde Türkiye'nin Enerji Politikaları'' başlıklı konferansa katıldı.

Cuma, 25 Aralık 2009 10:45
2010 yılına sayılı günler kala, yeni yılda elektrik ve doğal gaza zam geleceği kesinleşti. AKP'nin halka yeni yıl hediyesi olarak değerlendirilen zamlarla, halk kışı zor geçirecek.

Doğal gazda AKP hükümetinin "indirim yılı" olarak ilan ettiği 2009'dan sonra 2010 zamlarla açılıyor. Dün Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) elektrik fiyatlarına yapılacak zam oranlarını belirledi.

Salı, 22 Aralık 2009 14:43
Honduras’taki Darbe Karşıtı Ulusal Cephe darbe rejiminin ALBA’dan (Amerika için Bolivarcı İttifak) çekilme kararına karşı eylem çağrısında bulundu.

Prensa Latina’nın haberine göre, yaptıkları toplantı sonrasında direniş hareketinin liderleri 7 Ocak 2010 tarihinde konuyla ilgili protesto gerçekleştirileceğini ve bunun direnişin yeni yıla dönük ilk çağrısı olduğunu açıkladı.

Cuma, 11 Aralık 2009 01:32
Bursa Kemalpaşa ilçesi Alpagut Köyü yakınındaki maden ocağında grizu patlaması sonucu bir göçük meydana geldi. İlk bilgiler, göçük altında 16 işçinin kaldığı yönünde.

Alpagut Köyü yakınındaki maden ocağında 20:30 sularında oluşan göçükte ilk belirlemelere göre 16 işçi madende mahsur kaldı. İşçilere ulaşılması için itfaiye ve sivil savunma ekiplerinin çalışmaları devam ediyor.

Perşembe, 31 Aralık 2009 18:30
Venezuela lideri Hugo Chavez, 2009 yılını ülke olarak başarıyla tamamladıkları değerlendirmesinde bulundu.

Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, hükümet üyeleri eşliğinde yaptığı değerlendirmede Venezuela’nın küresel krize rağmen 2009 yılını başarıyla geçirdiğini ve hükümet tarafından alınan önlemlerin ülkeyi finansal krize sürüklenmekten kurtardığını belirtti.

Salı, 22 Aralık 2009 16:39
ÖDP Genel Başkanı Alper Taş İklim değişikliği zirvesi ile ilgili bir açıklama yaparak "Küresel Bir İklim Adaleti Hareketi Şart" dedi.

ÖDP tarafından "Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı" ile ilgili bir açıklama yayınladı. Küresel bir iklim adaletinin gerekliliği vurgulanan açıklamanın metni aşağıda:

Pages