576 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 14 Aralık 2009 09:30
İlker Belek

“Yazar ulusal hareketen komünist tavır almasını bekliyor. bilmeliki bu eşyanın tabiatına aykırı.asıl kendi rolününe bakmalı işçi sınıfı devrimci rolünü oynamadıkça bahsettiği kürt sorununda emekçi çözümü hayaldır bunda ısrar etmek ipe un sermektir. daha önemli olanı kürt halkına karşı devrimci görevlere sırt çevirmek için dayanak olarak kullanmak.”

Pazartesi, 14 Aralık 2009 09:30
Samsun'da Sosyalist Parti, Dev-Lis ve Devrimci Gençlik Birliği, TEKEL'in özelleştirilmesini ve işçilerin 4/C'li çalıştırılmalarını bir yürüyüşle protesto etti.

Samsun’da İstiklal Caddesi'nde yürüyüş yapan Sosyalist Parti, Dev-Lis ve Devrimci Gençlik Birliği üyeleri, ellerinde dövizler ve parti bayraklarıyla TEKEL işçilerinin 4/C'li çalıştırılmalarına tepki gösterdiler.

Perşembe, 03 Aralık 2009 14:45
Doğan Aksu'nun intiharının ardından biraraya gelen Devrimci Sağlık İş, Eğitim-Sen, SES Adana şubeleri ortak bir basın toplantısı düzenledi.

Devrimci Sağlık İş, Eğitim-Sen, SES Adana şubeleri ortak bir açıklama yaparak, Çukurova Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi’nde EV-MEN Şirketi'ne bağlı temizlik işçisi olarak çalışan Doğan Aksu'nun intiharının nedeninin ekonomik sıkıntılar olduğunu dile getirdiler.

Cumartesi, 26 Aralık 2009 20:00
19 Kasım’da Esenyurt’ta polis tarafından katledilen Alaattin Karadağ ve tüm siyasi cinayetlerin aydınlatılması için Taksim tramvay durağından Galatasaray’a yürüyüş düzenlendi.

Bağımsız Devrimci Sınıf Platformu (BDSP), Proleterce Devrimci Duruş (PDD), Emekçi Hareket Partisi (EHP), Toplumsal Özgürlük Platformu’nun (TÖP) düzenlediği yürüyüşe DHF ve Devrimci Hareket de destek verdi. “Karadağ cinayeti aydınlatılsın!

Pazartesi, 21 Aralık 2009 10:08
TKPli öğrencilerin düzenlediği, TKP MK ve SB üyelerinin konuşmacı olarak katıldıkları 'Gençlik Günü' Üsküdardaki Petrol-iş genel merkezinde yapıldı...

Özellikle son dönemde ülkemizdeki siyasi tartışmalarda önemli yer tutan ve kimi zaman birçok basın-yayın organında üzerine sıkça konuşulan ve tartışılan başlıklarda TKP'nin bakış açısını anlatmak ve önümüzdeki süreçte üniversite öğrencilerinin vereceği ideolojik mücadeleye katkı sunması amacıyla düzenlenen "Gençlik Günü" TKP'li öğrenciler ve üniversiteli arkadaşlarının katılımıyla yapıldı.

Çarşamba, 30 Aralık 2009 15:17
İran'daki halk hareketini destekleyen TUDEH, çok sayıda kişinin ölümüne neden olan olayların rejimin son çırpınışları oluğunu ifade etti.

Komünist çizgideki TUDEH partisi İran'da son dönemde yaşanan olayları değerlendirerek "devrimci halk hareketinin" yanında olduğunu açıkladı.

Cuma, 18 Aralık 2009 09:40
Kolombiya’daki iki sol gerilla örgütü FARC ve ELN ortak bir açıklama yaparak aralarındaki sorunları çözmeye kararlı olduklarını ortaya koydular.

Kolombiya’nın iki önemli sol örgütü Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri – Halk Ordusu (FARC-EP) ve Ulusal Kurtuluş Ordusu (ELN), iki örgüt arasında dostluk ilişkisini geliştirme iradelerini gösterdiler.

Pazartesi, 28 Aralık 2009 15:00

5 Aralık’ta Küba’da karşı-devrimci faaliyetlerde bulunan bir ABD ajanının yakalanmasının ardından ABD’li bir ‘demokrasi’ kuruluşunun yaptığı açıklamada ‘genel olarak, kapalı toplumlarda demokrasiyi teşvik etmek ve demokrasiyi geliştirecek yardım programları uygulamaya çalışmak oldukça sinir bozucu bir deneyim’ ifadeleri yer aldı.

Cuma, 11 Aralık 2009 20:38
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kocaeli Üniversitesi’ndeki (KOÜ) konferansında öğrencilerin protestosuyla karşılaştı.

Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ‘’girişimcilik ve liderlik’’ konulu konferansı öncesi, öğrenciler ve özel güvenlik arasında arbede yaşandı. Öğrenciler, güvenlik görevlilerini tutup tek tek dışarı attı. Devreye jandarma girdi, öğrenciler biber gazıyla püskürtülmek istendi.

Çarşamba, 02 Aralık 2009 09:30
Nihat Behram

Mantar zehirlenmesinden daha tehlikelidir. Midye, balık gibi yiyecek zehirlenmelerinden de. Hatta gıda zehirlenmelerinin en tehlikelisi ‘manevi gıda’ diye sunulan egemen güçlerin propagandasını ‘yemek’le ortaya çıkar. Herhangi bir yiyecekten zehirlenen, mide bulantısı, kusma, ishal, titreme, adele kasılması gibi belirtileri başlar başlamaz, soluğu doktorda alır.

Perşembe, 10 Aralık 2009 10:17
Gamze Erbil

Jakobenizm bugün “utanç verici bir şey” olarak bütün liberal ukalaların dilinde. Burjuvazinin devrim düşmanlığı, kitlelere yönelik düşmanlığı, sokakta yapılan tarihin gücüne ve azametine düşmanlığı tek bir öfke ve korku çığlığında yoğunlaşıyor –Jakobenizm! Biz, komünizmin dünya ordusu, Jakobenizmle tarihsel hesabımızı çok önce gördük. (…)

Salı, 29 Aralık 2009 09:47
Venezuela lideri Hugo Chavez ülkesine en büyük tehdidin ABD işbirlikçiliğinde sınır tanımayan komşu Kolombiya’dan geldiğini söylerken “Kolombiya Güney Amerika'nın İsrailidir” dedi.

Dün televizyon konuşmasında önemli açıklamalarda bulunan Chavez, Kolombiya'yı FARC (Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri- Halk Ordusu) gerillarıyla savaş adı altında ülkesine saldırmaya hazırlanmakla suçlayarak “Kolombiya Venezuela topraklarına saldırmak için bölgeyi bir kamp gibi hazırlıyor” dedi.

Perşembe, 17 Aralık 2009 17:20

“Gençlik Günü” toplantılarının İstanbul ayağı 20 Aralık Pazar günü gerçekleşecek. TKP'li Öğrenciler tarafından gerçekleştirilecek olan toplantı, belirlenen dört başlık üzerine verilecek panellerden ve soru-cevap bölümlerinden oluşuyor.

Çarşamba, 16 Aralık 2009 10:04

Ankara’da TKP’li Öğrenciler 19 Aralık Cumartesi günü gençliği sosyalizmle buluşturuyorlar. Dört başlıkta yapacak sempozyuma TKP SB üyesi Kemal okuyan, TKP MK üyesi Metin Çulhaoğlu, Yazar Fatih Yaşlı ve TKP Genel Başkanı Erkan Baş sunumları ile katkı koyacaklar.

Perşembe, 31 Aralık 2009 09:30
Şamil Tayyar, yandaş medyayı mağdur edebilecek yasa değişikliğinin durdurulması için Erdoğan’ın söz verdiğini açıkladı. AKP’nin yandaşlarını kollama girişimi, Erdoğan’ın basın özgürlüğüne saygısı gibi pazarlanıyor.

Şamil Tayyar dünkü yazısında, Tayyip Erdoğan ile görüşerek, “Türk Ceza Kanunu ’nun dört maddesinde yapılaması planlanan değişikliğin durdurulması yönünde söz aldığını” ifade etti.

Pages