21 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 08 Kasım 2009 09:30
İslam Konferansı Örgütü, mevcut kriz koşullarında İslamcı patronlar için çözüm önerileri sundu. Önerilerin ne kadar “Müslüman” olduğu ise tartışmalı.

İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) 25. Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) Toplantısı kapsamında 5-6 Kasım günlerinde gerçekleştirilen İş Forumu deklarasyonu yayımlandı.

Pazartesi, 23 Kasım 2009 09:30
“İslami usullere uygun” bankacılığın kalesi olan katılım bankacılığı, ilk 9 ayda kârlarını arttırdı. Kâr artışında “doğru ata oynamak” öne çıktı.

Katılım bankaları, 2009 yılının ilk 9 ayında kârlarını yüzde 18 arttırdı. İslamcı kuruluşlardan oluşan katılım bankacılığının bu “başarısı” Yeni Şafak’ı sevindirdi.

Salı, 10 Kasım 2009 09:30
Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı El Haşimi, bugün Bilgi Üniversitesi'nde gençlerin sorularını yanıtlayacak. Etkinliği, "Toplum ve Demokrasi Derneği" düzenliyor.

Geçtiğimiz günlerde Şii Lider Ayad Allawi başta olmak üzere Mutlaq, Nijaifi, İssafi gibi liderlerin de içerisinde bulunduğu 13 parti ile kurduğu seçim ittifakı ile 2010 yılında gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde en güçlü aday olarak kabul edilen Sünni Lider ve Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık El Haşimi Türkiye’de gençlerle buluşacak.

Pazartesi, 23 Kasım 2009 09:36
New York Times gazetesinde yer alan "Ergenekon"a ilişkin bir haber analizinde davaya yönelik eleştirilere yer verilirken, Türkiye'de yarattığı "yaygın güvensizliğe" de vurgu yapıldı.

New York Times gazetesi, Dan Bilefsky imzası ile dün yayımladığı “Türkiye: Bir Dava Yaygın Güvensizlik Yarattı” başlığını taşıyan bir haber analizinde, "Ergenekon" davasını ele aldı.

Cumartesi, 28 Kasım 2009 09:30
AKP'ye yakın medya organlarının Türkiye'ye model olarak pazarladığı Dubai iflas edince "Dubai modeli" de çöktü.

"Çok hukuklu, batı sermayesiyle barışık ve islamcı" oluşu nedeniyle Türkiye'ye model olarak sunulan Dubai, geçtiğimiz günlerde borçları için erteleme istedi. Dış borcu 100 milyar doları bulan Dubai Emirliği, kontrol ettiği büyük holdingler Dubai World ve Nakheel için altı aylık borç erteleme istedi.

Pazar, 22 Kasım 2009 09:30
TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, MÜSİAD Antalya şubesinin açılışında milyonlarca emekçinin emeğini yok saydı.

MÜSİAD Antalya Şubesi’nin açılışına katılan TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, “Bu ülkenin yükünü iş adamları çekiyor” diye konuştu. Açılışı dualar ve ilahiler eşliğinde yapan Şahin, “Türkiye’nin özel sektörle kalkınacağına inanıyoruz” dedi.

Pazar, 01 Kasım 2009 13:35
Los Angeles Times gazetesi ve Associated Press, Erdoğan’ın İran konusundaki açıklamalarından, Türkiye’nin dış politikasını ve ABD karşısındaki konumunu değerlendirdi.

Dış politikası yabancı basının da gündeminde olan AKP hükümetinin yönelimlerine ilişkin değerlendirmelerde, Los Angeles Times gazetesi başyazısında Türkiye için “sürüden ayrılan başıboş ülke” derken, Associated Press Türkiye uzmanı Hugh Pope, iktidarı “jonglör” olarak tanımladı.

Cuma, 27 Kasım 2009 09:40
Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’nda kabul edilen yasa tasarısıyla dini etkinlikleri ile bilinen İlim Yayma Vakfı tarafından İstanbul’da bir vakıf üniversitesi kurulacak.

Dinci faliyetleriyle biline İlim Yayma Vakfı İstanbul’da bir vakıf üniversitesi kuruyor. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi adıyla kurulacak üniversitenin kurulmasını öngören yasa tasarısı, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’nda önceki gün kabul edildi.

Perşembe, 12 Kasım 2009 09:30
Zaman gazetesi yazarı Ali Bulaç, Batılı ülkelerde sınıfların olmasına rağmen, Doğulu ülkelerde dini kimliklerin belirleyici olduğunu söyledi.

Ali Bulaç, Zaman gazetesindeki köşesinde Türkiye’de sınıfların olmadığını iddia etti. Bulaç, iddiasına kanıt olarak “işçiyle işverenin aynı safta namaz kılmasını” gösterdi.

Çarşamba, 04 Kasım 2009 09:30
AKP döneminin besleyip büyüttüğü sermaye grupları arasında yer alan Sinpaş, Clinton’lu, Schröder’li kutlamasıyla şov yaptı. Hitler’in de parçası olduğu şovun amacı “tamamen duygusal”…

AKP döneminde hayata geçirdiği lüks konut projeleriyle “hızlı balık”lar arasında yer alan Sinpaş, kuruluşunun 35. yılı vesilesiyle önceki gün düzenlediği gecede eski ABD Başkanı Bill Clinton ve Almanya Başbakanı Gerhard Schröder’i “sahneye çıkararak” imaj tazeledi.

Cuma, 13 Kasım 2009 09:30
Merdan Yanardağ

AKP iktidarı herkesi dinliyor, bütün ülkeyi takip ediyor, dosyalar oluşturuyor, şantaj operasyonları düzenliyor, rant dağıtıyor, satın alıyor/almaya çalışıyor, olmazsa tehdit ediyor. Ekonomik zor araçlarının yetersiz kaldığı aşamada polisi devreye sokuyor, siyasal şiddet kullanmaktan kaçınmıyor. Polis sistem içinde güç kazanmayı sürdürüyor.

Perşembe, 26 Kasım 2009 13:53

Dış borcu 100 milyar doları bulan Dubai Emirliği, kontrol ettiği büyük holdingler Dubai World ve Nakheel için altı aylık borç erteleme istedi. Bu talep sonrasında emirliğin ihraç ettiği borçlanma araçlarından bir kısmının notu, önde gelen derecelendirme kuruluşları tarafından "batık" seviyesine indirildi.

Perşembe, 12 Kasım 2009 09:30
Bülent Arınç, AKP'nin "Kürt açılımı" teşkilatının eğitim sekreteri gibi çalışmaya başladı. Atılmaya başlanan adımlarla, Fethullah Gülen'in "açılım"daki rolü de iyiden iyiye belirginleşti.

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, "açılımı Türkiye'nin her ilinde anlatacağız" sözlerinin işaret ettiği geziler dizisinin etkinliğini, "açılım"ın Vaşington ve Erbil'in ardından üçüncü merkezi konumundaki Diyarbakır ile ivmelendirmeye çalışan AKP'nin önde gelen isimlerinden Bülent Arınç, beraberindeki bakan ve AKP'nin Diyarbakır milletvekilleri ile gittiği Diyarbakır'da birbirinden "cesur" adımları pe

Salı, 24 Kasım 2009 09:30
Fatih Yaşlı

Adını yeni Osmanlıcılık olarak koyduğumuz yeni Türk dış politikasına ilişkin iki efsane ile karşı karşıyayız. AKP’nin ve inşa etmekte olduğu yeni rejimin organik aydınları tarafından anlatılan ilk efsaneye göre, Türkiye AKP döneminde dış politika alanında ilk kez bağımsız hareket etme yeteneğini kazanmış bulunuyor ve bir güç merkezi haline geliyor.

Cuma, 27 Kasım 2009 09:30
Yurdakul Er

Artık kimsenin Milli Mücadele’de düşmana ilk kurşunun İzmir’de atıldığı türünden iddialarda bulunması ve bunun ciddiye alınması mümkün değil. O iş, daha önce Anadolu’da başladı. Şimdi insanlarına kötü gözle bakılan bölgelerde, kardeş Kürt halkımızın bağrında. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu babaları da, o halkın bağrında kurtuluş komiteleri kurma şansı elde etti.

Pages