8 sonuçtan 1 - 8 arası gösteriliyor
Pazartesi, 14 Eylül 2009 10:30
Zaman, Yeni Şafak, Vakit, Star, Sabah... yetmedi. Haftalık İslamcı gazete “Özgün Duruş” ilk sayısıyla çıktı.

“İslamcı liberal” olarak tanımlanan haftalık “Özgün Duruş” gazetesi 11 Eylül'de ilk sayısı ile yayın hayatına başladı. Gazeteye ilişkin “Taraf gazetesinin 'liberal' duruşunu, muhafazakar gazetelerin dini söylemi ile buluşturacak” türü değerlendirmeler yapılıyor.

Cumartesi, 19 Eylül 2009 10:30
Irak işgalindeki sivil katliamlarla adını duyuran Blackwater şirketi, şimdi de “Kişisel Güvenlik Bilinci” adı altında “sivil toplum” hizmeti vereceğini duyurdu.

Bush’un İslam düşmanlığının gazına basmasının ardından, Obama’nın “diyalog”cu kişiliğine ABD’nin “sivil toplum” kuruluşları ayak uydurmaya çalışıyor. Kötü şöhreti nedeniyle piyasada sürekli farklı isimlerle faaliyet yürüten Blackwater, bu sefer “inanç temelli örgütlere” eğitim vermek istiyor.

Cumartesi, 05 Eylül 2009 22:04
Dinci basından 2000'lerin başında kısa süreliğine HADEP yöneticiliğine transfer olan Tayyip Erdoğan'ın eski danışmanı Mehmet Metiner, dün Erdoğan'a makam arabasında eşlik ederek birlikte iftar yemeğine katıldı.

Hükümetin adını “demokratik açılım”a çevirdiği “Kürt açılımı” gündemdeki yerini korurken, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın gazeteci Metin Metiner ile görüştüğü anlaşıldı. Dün AKP İstanbul İl Başkanlığı'ndan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın verdiği iftar yemeğine giden Erdoğan'a eskiden HADEP'te yöneticilik de yapmış olan Mehmet Metiner'in eşlik ettiği görüldü.

Pazar, 06 Eylül 2009 21:49
Araştırmacı yazar Faik Bulut, Barış Derneği Ankara Şubesi’nin düzenlediği Barış Haftası etkinlikleri kapsamındaki söyleşisinde Ortadoğu coğrafyasındaki gelişmeleri değerlendirdi.

Barış Derneği Ankara Şubesi’nin düzenlediği Barış Haftası etkinlikleri kapsamında araştırmacı yazar Faik Bulut ile bir söyleşi gerçekleştirildi. Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde yapılan “Orta Doğu’ya barış gelmeyecek mi?” başlıklı söyleşide yer alan Ortadoğu uzmanı Bulut, Filistin, Irak ve İran başta olmak üzere Orta Doğu coğrafyasında son yıllarda yaşanan siyasi gelişmelere değindi.

Çarşamba, 23 Eylül 2009 10:30
Sevaba girmek artık çok kolay ve daha düşük maliyetli! Siz sevaba girin, devlet ödesin. Detayları Zaman’dan...

Zaman gazetesi yazarı Ahmet Yavuz, yaptıkları yardımları birer şova dönüştürerek sevaptan daha fazlasını kazanan İslamcı patronlara, şimdi bir de vergi kapısından kazanmanın yollarını gösteriyor.

Cumartesi, 26 Eylül 2009 16:16

Diyoruz ki, “Ergenekon kontrgerillanın tasfiyesi, derin devletin tasfiyesi, Türkiye’nin demokratikleştirilmesi operasyonu değildir yeni bir rejimin kurulması için kontrgerillası da dâhil eski rejimin tasfiyesi projesinin bir parçasıdır, kimse bizden yeni rejimin, yeni bir diktatoryal rejimin inşasına omuz vermemizi beklemesin.”

Cumartesi, 12 Eylül 2009 10:30
Bugün 12 Eylül darbesinin 29. yıldönümü. AKP'nin bu sürecin bir ürünü, bir tamamlayıcısı olduğu, her iki dönemin politikaları ve sınıfsal konumlanmaları karşılaştırıldığında net olarak ortaya çıkıyor.

Bugün 12 Eylül. 29 yıl önceki darbenin, Türkiye’ye çok şey kaybettirdiği, bu eylemin sorumlularının yargılanması, miras bıraktığı Anayasa’nın değiştirilmesi gerektiği üzerine bolca konuşulacak. Baskıları, zulmü, cinayetleri lanetlenecek. Bu konuda, neredeyse geneli kapsayan bir mutabakattan söz edilebilir. Bu iyi.

Salı, 15 Eylül 2009 13:22
Kemal Okuyan

Yeni bir şey değil, güce yönelmek, o gücün ateşini kendinden uzakta tutmak, daha da ötesi o gücün bir parçası olmak. Siyasetin, özellikle uluslararası siyasetin unsurlarından biri bu. “Ya dostumsun ya düşmanım” tavrı, güç odağının kendi ittifaklar sistemini kurmak için en temel araçlarından biridir emperyalist dünyada.