38 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 07 Ağustos 2009 10:30
Genel yayın yönetmeninin biriciği, Türk basınının geleceği Ayşe Arman'ın gazeteciliği zaten tartışmalıydı. Yazdığı her yazı, yaptığı her röportaj gazetecilik adına devrim ilan edilmeye başlandı. Kendi hayatını tüm yönleriyle teşhir ederdi, orada duramadı. "Devlet nikahı"nın arkasına sığınan istismarcı Halis Toprak'ın yaptığını normalleştirerek, yozlaşmanın yanı sıra gericiliğin de yaygınlaşması yönündeki çalışmalarına yeni bir halka ekledi.

Basındakı vicdan sahibi birkaç köşe yazarı dışında, görmezden gelinen ve böylece zımnen onaylanmış görünen Toprak Holding'in 71 yaşındaki patronu Halis Toprak'ın 17 yaşında bir genç kızla evliliği konusu, aradan bir aya yakın bir süre geçtikten ve ortalık biraz durulduktan sonra Hürriyet yazarı Ayşe Arman'a havale edildi.

Çarşamba, 05 Ağustos 2009 18:12
ÖDP ve Devrimci 78’liler Federasyonu üyesi bir grup GATA önünde Kenan Evren’i protesto etti.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) ve Devrimci 78’liler Federasyonu üyeleri, Ankara’da GATA’da tedavi gören 12 Eylül darbesinin başı 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren’i protesto etti. GATA önünde toplanan grup “Kaçmak yok, hesap vereceksin. 12 Eylül düzeni ile hesaplaşacağız” yazılı bir pankart açtı.

Cuma, 14 Ağustos 2009 17:10
Çağdaş Hukukçular Derneği'nin düzenlediği ve siyasi parti, demokratik kitle örgütleri ve sendikaların da katılacağı basın açıklaması ve yürüyüş, saat 19:30'da Taksim Tramvay Durağı'nda başlayacak.

Basın açıklaması ve yürüyüşe katılacak olan kurumlar şunlar:

Pazartesi, 24 Ağustos 2009 15:31
Daha önce yapılan toplantıda her hafta salı günü toplanılmasına ilişkin alınan karar doğrultusunda, 25.08.2009 (Salı) tarihinde TMMOB Makina Mühendisleri Odası’nda “Güler ZERE ve Hasta Tutsaklara” ilişkin toplantı yapılacağı duyuruldu.

ÇHD'den yapılan açıklamada "Bugüne kadar yaptığı çalışmalarla Güler Zere’nin ve Hasta tutsakların durumlarına kamuoyunun dikkatini çekmeyi başaran bileşenimiz, özellikle 27 Ağustos 2009 tarihinde Adli Tıp Genel Kurulu’nun Güler Zere hakkında karar vermek üzere toplanmasını ve gelecek süreci konuşmak, değerlendirmek üzere toplanıyor" denildi.

Salı, 11 Ağustos 2009 10:30
Venezuela'da çeşitli yerelliklerde birimlerin yeniden örgütlenmesini tartışmak üzere toplanan Venezuela Birleşik Sosyalist Partisi (PSUV) üyeleri, 100.000 ila 200.000 arasında birimin örgütlenmesi kararı aldı.

Çeşitli yerelliklerde parti tabanının birimlerde yeniden örgütlenmesini tartışmak üzere düzenlenen 1556 toplantıya tüm ülkeden parti üyeleri katıldı. Toplantılarda, sosyalizme geçişi hızlandırmak amacıyla birimlerin örgütlenmesinin önemi vurgulanırken, bunların 20-30 kişiden oluşan fabrika, işyeri, okul, mahalle birimleri şeklinde örgütlenmesi konuşuldu.

Pazartesi, 31 Ağustos 2009 15:29
ÖDP Genel Başkan Yardımcısı Önder İşleyen, Taraf Gazetesi yazarı ve DSİP üyesi Roni Margulies'e ÖDP'li gençlerin yaptığı eylemi değerlendirdi.

Taraf Gazetesi yazarı Roni Margulies'e, ÖDP'li gençlerin yaptığı eylemi "Demokratik renkli bir eylem" şeklinde değerlendiren ÖDP Genel Başkan Yardımcısı Önder İşleyen konuyla ilgili bir açıklama yayımladı.

Salı, 04 Ağustos 2009 10:30
Güler Zere’nin serbest bırakılmasını isteyen bir grup Ankara’ya doğru yola çıktı.

Kanser hastası olmasına ve her geçen gün durumu kötüleşmesine rağmen serbest bırakılmayan Güler Zere için çabalar sürüyor.

14 yıldır cezaevinde olan ve yakalandığı kanser hastalığı her geçen gün kötüleşen Güler Zere'nin serbest bırakılmasını talep eden bir grup dün otobüsle Ankara'ya hareket etti. Taksim Atatürk Kültür Merkezi önünde toplanan grup burada bir basın açıklaması yaptı.

Cumartesi, 08 Ağustos 2009 12:23
Asaf Güven Aksel

Önce biraz bellek tazeleyelim. Neydi Lenin’de özlü ifadesini bulan devrim koşullarının tanımı? Yukarıdakiler eski tarzda yaşayamaz olacak, aşağıdakiler de eski tarzda yaşamak istemeyecek. Birincisi devrimci durum olacak, bunu tamamlayan ikincisi de devrim durumu.

Cumartesi, 08 Ağustos 2009 19:35
Filistin direnişinin bir dönem motoru olan El Fetih'in Beytüllahim'deki Kongresi'nde Mahmud Abbas yeniden başkan seçildi. İsrail basını ise "artık bir muhatabımız var" başlıklarıyla Abbas'ın seçilmesini kutladı.

Filistin topraklarında ilk kez, Tunus kongresi'nden 20 yıl sonra yapılan El Fetih Kongresi'nde Başkanlığa bir kez daha Mahmud Abbas getirildi.

Salı, 11 Ağustos 2009 12:01
Kemal Okuyan

Kürt sorunu, Türkiye sorunudur. Bu geçmişte de böyleydi denebilir ama artık önemli bir fark var: Bir bütün olarak Türkiye’nin şekillendirilmesi gündemde.

Pazar, 30 Ağustos 2009 10:30
Küba lideri Fidel Castro, ABD’yi Kolombiya’daki üsler üzerinden bölgede iktidar kurmak ve Venezuela hükümeti devirmeye çalışmakla suçladı.

Küba’nın tarihsel lideri Fidel Castro, ABD’nin Venezuela hükümetini devirmeye çalıştığını yazdı. Arjantin’de Latin Amerika ülkelerinin katıldığı UNASUR zirvesinden hemen önce yayımlanan makalesinde Fidel Castro, Beyaz Saray’a yüklendi.

Cumartesi, 29 Ağustos 2009 19:20
Resmi adı Mustafa Kemal Mahallesi olan 1 Mayıs Mahallesi kuruluş şenlikleri başladı. Çeşitli mahalle muhtarlıkları ve sol örgütlerin ortak düzenledikleri şenliğin bu yıl yedincisi yapılıyor.

1970'li yıllarda İstanbul'un dışarıdan aldığı göçler sonrasında, çeşitli yerlerinde başlayan yerleşimler 70'lerin sonlarına doğru, emekçiler ile devrimci örgütlerin buluşmasına sahne olmuş ve 1 Mayıs mahallesi bu şekilde kurulmuştu.

Cumartesi, 29 Ağustos 2009 14:10
Nakliyat İş üyesi emekçiler kıdem tazminatlarını gasp eden şirkete karşı eylem yaptılar.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Nakliyat İş Sendikası, Ursus Mobilya Montaj Lojistik firmasının işçilerin ücretlerini ödememesi nedeniyle firmanın bulunduğu iş merkezinin önünde eylem yaptı.

Pazartesi, 17 Ağustos 2009 14:50
Kendisini Filistinli bir İbrani olarak tanıtan El Fetih üyesi Uri Davis, Devrim Konseyi'ne seçildi.

1984'ten bu yana El Fetih üyesi olan ve siyonizme karşı çıkan Uri Davis, Beytüllahim'de düzenlenen kongrede El Fetih'in yönetim organı Devrim Konseyi'ne seçildi.

Perşembe, 13 Ağustos 2009 13:06
Kemal Okuyan

Memlekette olup bitenleri kanıksamak, onu kendisine sunulduğu, gösterildiği biçimde anlamlandırmak...

Pages