685 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 03 Temmuz 2009 18:47
Ermenistan Dışişleri Bakanı Edward Nalbandyan, “Türkiye ile sınırların koşulsuz olarak açılması yönünde mutabakata vardık. Türkiye’den pratik adımları atmasını bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

soL (HABER MERKEZİ) Edward Nalbandyan, Erivan'ı ziyaret eden Yunanistan Dışişleri Bakanı ve AGİT Dönem Başkanı Dora Bakoyanni ile düzenlediği ortak basın toplantısında Türkiye ile diyaloğun yanısıra "ciddi müzakereler"i başlatıklarını açıkladı.

Cumartesi, 25 Temmuz 2009 10:30
Economist dergisinin son sayısında, "hassas ve etkili" olarak tanımlanan Türkiye'nin dış politikasına ilişkin bir analizde, yine Yeni Osmanlıcı Türkiye'ye prim veren tezler işlendi.

İngiliz Economist dergisinin bu haftaki nüshasında yer verilen Türkiye'nin dış politikasına ilişkin bir analiz, Türkiye'nin "önem"ini masaya yatırıyor.

Salı, 21 Temmuz 2009 14:29
3.Türkiye Tiyatro Buluşması İzmir’in Urla ilçesinde düzenlenecek.

Kutsiye Bozoklar ve Kemal Özer'e ithaf edilen 3.Türkiye Tiyatro Buluşması 24 - 26 Temmuz tarihleri arasında İzmir'in Urla ilçesinde düzenlenecek. Buluşmanın onur konukları dünyanın her yerinde direnen işçileri temsilen İzmir Kent A.Ş. de işten çıkartılmalarına rağmen direnişlerini ve grevlerini sürdürüen işçiler olacak.

Perşembe, 02 Temmuz 2009 12:24
Kemal Okuyan

Bir Amerikalının Kıbrıs'ta "Türkiye artık bir süper güç, ona biz bile baskı yapamayız" lafını etmesi bizim basınımızda bu tür haberlere verilen müstesna yeri hemen kapıverdi. Beş-altı yıl öncesine kadarki "shish kebaaap cok guzel" zevzekliklerinden süper güce terfi etmek herhalde çok gurur okşayıcı olsa gerek birileri için. Matt Bryza'nın böyle bir laf edip etmediğini bilmiyoruz.

Salı, 14 Temmuz 2009 05:08
<strong></strong>Dün gerçekleşen M. Ali Talat – Abdullah Gül görüşmesinin ardından yapılan açıklamalar, Türkiye’nin Kıbrıs politikasında değişiklik sinyalleri verdi. Açıklamalar, Türkiye’nin daha önce “kırmızı çizgi” olarak tanımladığı garantörler konusunu AB ile müzakereye açacağına işaret ediyor.

soL (HABER MERKEZİ) KKTC Cumhurbaşkanı M. Ali Talat ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül arasında gerçekleşen görüşmelerin ardından yapılan açıklamalar, Türkiye’nin Kıbrıs politikasında değişiklik sinyalleri verdiği yönünde yorumlandı.

Perşembe, 30 Temmuz 2009 13:36
Türkiye Tiyatrolar Buluşması'nın üçüncüsü, sanatın değiştirici gücünü hatırlatarak ve kendisini değiştirici bir etkinlik haline getirmeyi hedefleyerek gerçekleştirildi. Buluşmanın sonuç bildirisi:

HAYATI DEĞİŞTİRMEK İÇİN!

İnsanın insanla doğrudan temas kurduğu bir sanat olarak tiyatroya karşı tiyatrocuların sorumluluğu nedir?

Cuma, 03 Temmuz 2009 10:30
Türkiye, sadece bölgeye değil, tüm dünyaya uzanan bir güç olma iddiasında. BM Güvenlik Konseyi üyesi, üstelik Haziran ayında da dönem başkanı idi. AKP hükümeti de darbeler konusunda “titiz”, Honduras dışında...

soL (HABER MERKEZİ) Türkiye Cumhuriyeti devleti, AKP hükümeti altında bir süredir "süper güç" olma sevdasıyla şekillenen bir dış politika izliyor. "Sadece yakın bölgeyle sınırlı kalmayan, uzak coğrafyaları da hesaba katan bir vizyon", artık sıklıkla duyduğumuz bir ifade.

Perşembe, 23 Temmuz 2009 16:33
Dünya Ticaret Örgütü’nün “Dünya Ticaret Raporu 2009 – Ticaret Politikası Taahhütleri ve Olasılıklar” başlıklı raporu yayımlandı. Rapora göre Türkiye emtia ticaretinde dünyanın 20’nci büyük ithalatçısı olurken, “AB içi ticaret hariç” olarak yapılan sıralamada dünyanın 22’nci büyük ihracatçısı, 13’üncü büyük ithalatçısı haline geldi.

Raporda dünyanın emtia ticaretinde önde gelen ihracatçı ve ithalatçı ülkeleri 2008 rakamlarına göre sıralandı. Genel emtia ticaretinde Türkiye ihracatçılar sıralamasında ilk 30’un dışında kalırken, ithalatçılar sıralamasında 20’nci oldu. Türkiye 202 milyar dolarlık ithalatı ile dünya ithalatının yüzde 1.2’lik bölümünü aldı, ithalatı 2007’ye göre de yüzde 19 arttı.

Cumartesi, 11 Temmuz 2009 11:00
1967 yılında Rize’nin Pazar ilçesinde doğdu. Lise 2’ye kadar Pazar İmam Hatip Lisesi’nde okudu. Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamladı. ÖDP İstanbul il başkanlığı ve genel başkan yardımcılığı da yapan Taş, 21 Haziran 2009 tarihinde yapılan ÖDP 6. olağan kongresinde genel başkan seçildi.

ÖDP’nin yeni Genel Başkanı Alper Taş ile önümüzdeki dönemi konuştuk.
Röportaj: Nevzat Evrim Önal

Son kongrenizde köklü bir yenilenme vurgusu öne çıktı. Kişilerden ziyade solun tamamında yaşanan bir sosyalist-liberal ayrışmasına denk düşüyor bu yenilenme. Nasıl değerlendiriyorsunuz?

Çarşamba, 01 Temmuz 2009 17:54
DİSK ve Türk-İş’e bağlı sendikalar tarafından İzmir Seferihisar Tek Gıda-İş Tesisleri’nde yapılmakta olan Dünya Genç İşçi Buluşması’na katılan Latin Amerika delegasyonu, Honduras darbesine karşı çıktıklarını açıklayarak Cumhurbaşkanı Zelaya’nın göreve iade edilmesini istediler.

soL (HABER MERKEZİ) Dünya Genç İşçi Buluşması'na Latin Amerika'nın çeşitli sendikalarından ve sosyal hareketlerden temsilci olarak katılan Latin Amerika delegasyonu, dün Honduras darbesine yönelik bir açıklama yaptılar. İspanyolca ve Türkçe yapılan deklarasyon, Türkiye'deki sendikaların da imzasına açıldı.

Pazar, 26 Temmuz 2009 22:44
ŞİŞLİ Belediye Başkanı ve Türkiye Değişim Hareketi lideri Mustafa Sarıgül, özel uçakla geldiği Elazığ’da coşkuyla karşılandı. Sarıgül, ”Güneydoğulu yurttaşlarımız beklesin, Türkiye beklesin. Türkiye Değişim Hareketi, ulusal konuları siyaset malzemesi yapmayacaktır. Tüm parti liderlerini Ankara’da biraraya toplayacak ve Kürt sorununu mutlaka çözeceğiz“ dedi.

"Ankara’nın gündeminin başka, Güneydoğu’nun başka, Elazığ’ın, Diyarbakır’ın ve Sivas’ın, gündeminin başka olduğunu" söyleyen Sarıgül, “İktidar ve muhalefet, sorunlarımıza çözüm üretmek yerine Ankara’da, yapay gündemlerle günlerini gün ediyorlar” dedi.

Çarşamba, 22 Temmuz 2009 21:38
Türkiye Komünist Partisi Siyasi Bürosu, YÖK Genel Kurulu’nda alınan kararlara dair bir açıklama yaparak, “İmam-hatip liseleri meslek lisesi değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin tasfiyesinin bir aracıdır” dedi.

“İmamlar İktidarına Doğru” başlıklı açıklamada katsayılarda yapılan değişikliğe değinildi. Açıklamada, alınan kararla imam hatip liselerinden mezun olanların herhangi bir dezavantajla karşılaşmadan üniversitelere girebileceği vurgulandı.

Açıklama şu şekilde:

İmamlar İktidarına Doğru

Çarşamba, 08 Temmuz 2009 15:48
AKP Muş Milletvekili Seracettin Karayağız'ın partisinden değil, Türkiye-Çin Dostluk Grubu'ndan istifa ettiği açıklandı

soL (HABER MERKEZİ) AKP Muş Milletvekili Seracettin Karayağız Türkiye - Çin Dostluk grubundan istifa etti. AA'nın, haberi ilk olarak "Karayağız partisindan istifa etti" olarak duyurmasının ardından gelen açıklamada AKP Muş Milletvekili Seracettin Karayağız'ın partisinden değil, Türkiye-Çin Dostluk Grubu'ndan istifa ettiği belirtildi.

Çarşamba, 29 Temmuz 2009 17:10
Türkiye Komünist Partisi (TKP) yaptığı yazılı bir açıklamada, Kemal Türkler davasında adalet için DİSK'in yanında olacağını bildirdi.

Açıklamanın devamında şöyle denilmektedir: "

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) kurucu Genel Başkan'ı Kemal Türkler'in katledilmesinin üzerinden 29 yıl geçti.

Perşembe, 02 Temmuz 2009 14:57
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye Değişim Hareketi adı altında önümüzdeki milletvekili genel seçimlerine gireceğini açıkladı.

soL (HABER MERKEZİ) Ordu'da 1 Temmuz Kabotaj Bayramı Şenlikleri'ne katılan Sarıgül burada "Başbakan Sarıgül" sloganları ve "Hepimizin başkanı Türkiye sevdalısı", "Sizi bekliyorduk umutlarımız ve emeğimiz sizinle", "Derde derman Sarıgül", "Karaoğlandan Yağızoğluna" yazılı pankartlarla karşılandı.

Pages