4 sonuçtan 1 - 4 arası gösteriliyor
Pazartesi, 29 Haziran 2009 15:40
Fidel Castro, Honduras’taki darbeyle ilgili bir açıklama yaparak, “darbecilerle pazarlık yapılamayacağını” söyledi, genç subayları direnmeye çağırdı.

soL (DIŞ HABERLER) Küba Devrimi lideri Fidel Castro, Honduras'taki darbeyle ilgili yazdığı makalede Manuel Zelaya'yı ülke dışına çıkaran darbecilerle "pazarlık yapılamayacağını" söyledi.

Pazar, 07 Haziran 2009 15:39
FBI, eski bir ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilisi ve karısını “Küba ajanlığı” iddiasıyla tutukladı. Fidel Castro, tutuklamanın zamanlamasının anlamlı olduğunu düşünüyor.

soL (DIŞ HABERLER) FBI yetkilileri, Dışişleri Bakanlığı'ndaki uzmanlık görevinden 2007 yılında ayrılan Walter Kendall Myers ve eşi Gwendolyn Steingraber Myers'i "Küba adına casusluk yapmak" iddiasıyla tutukladı.

Cumartesi, 27 Haziran 2009 10:30
ABD’nin Florida eyaletinde yer alan Miami kenti, on yıllardır dünyanın en eli kanlı teröristlerinin, hem de bizzat ABD’nin elleriyle yetiştirildikleri bir mekan.

soL (DIŞ HABERLER) 11 Eylül saldırılarından bu yana ABD dış politikasını belirleyen temel kavram, "teröre karşı savaş" oldu. Başkan Obama bu kavramı kullanmaktan kaçınsa da, kendisi de Afganistan, Irak gibi bu kavramla birlikte ABD'nin işgal ettiği yerlerdeki politikaları sürdürerek, dönemi devam ettirdi.

Salı, 30 Haziran 2009 12:52
Honduras’taki darbenin ardından ABD yetkilileri bir süre temkinli açıklamalar yapsalar da, daha sonra gelen Obama’nın açıklaması, ABD’nin darbeye karşı çıktığını gösteriyordu. Ancak “kambersiz düğün olmaz” sözü bu defa da geçerli.

soL (DIŞ HABERLER) Honduras'ta gerçekleşen darbenin ardından ABD Başkanı Barack Obama'nın darbeye karşı çıkan ve Honduras'ın tek meşru devlet başkanı olarak Manuel Zelaya'yı tanıdıklarını bildiren açıklaması, ABD'nin darbede rolü olmadığı izlenimi uyandırdı.