11 sonuçtan 1 - 11 arası gösteriliyor
Cuma, 08 Mayıs 2009 10:30
MÜSİAD, İBF vb. İslamcı sermaye kuruluşları, “Türkiye Vefa Girişimi” adı altında bir kampanya başlattılar. Zaman, AKP’ye destek ve Başbakan’a yağdanlık amacı taşıyan kampanyayı, “Araplardan Türkiye’ye vefa kampanyası” olarak verdi.

soL (HABER MERKEZİ) Aralarında MÜSİAD ve İBF'nin bulunduğu bir dizi İslamcı sermaye kuruluşu "Vefa Türkiye Girişimi" adı altında bir kampanya başlattı. Tamamen "yerli" bir inisiyatifle ortaya çıkan kampanya, sanki Ortadoğu halkları tarafından düzenleniyormuş gibi sunuluyor.

Çarşamba, 27 Mayıs 2009 10:30
Hindistan’ın Mumbai kentinde geçen sene 177 kişinin öldüğü terör saldırılarının ardından, nükleer güç sahibi iki komşu ülke Hindistan ve Pakistan araya ABD’nin girmesiyle istihbarat paylaşımına başladı.

soL (HABER MERKEZİ) Obama'nın Afganistan'a yüklenmesi ve Taliban'ın ülkede etkisini artırmasıyla ABD, sürekli gergin ilişkileri olan Pakistan ile Hindistan'ın İslamcı militanlarla ilgili istihbarat paylaşması için devreye girdi.

Cumartesi, 16 Mayıs 2009 21:32
Pakistan yönetiminin göz yumduğu ABD saldırıları devam ediyor. Ülkenin kuzeydoğusunda ABD uçağından açılan ateş 10 kişiyi öldürdü.

soL (DIŞ HABERLER) ABD Devlet Başkanı Barack Obama'nın Afganistan ve Pakistan'ın "istikrara kavuşması" için arttırdığı saldırılarda siviller ölmeye devam ediyor. Afganistan'daki kanlı ABD saldırılarının ardından Cuma günü Pakistan'ın kuzey doğusunda bulunan Kuzey Vezirisitan'ın Khaisor bölgesinde de bir ABD uçağının açtığı ateş sonucu 10 kişi yaşamını yitirdi.

Çarşamba, 20 Mayıs 2009 10:30
Fethullah Gülen Mısır’da da ilk okulunu açarken, bir ABD gazetesi okulun açılışını Türkiye’nin bölgesel rolleriyle ilişkilendirdi.

soL (HABER MERKEZİ) Fethullah Gülen Mısır'da ilk okulunu açarken, Los Angeles Times isimli gazete sayfalarında okulun açılışına yer verdi. "Türkler Geliyor" başlığıyla verilen haberde, okulun açılışı Türkiye'nin Ortadoğu'da ki yeni bölgesel rolleriyle ilişkilendirilirken, açılışa Mısır'ın Türkiye Büyükelçisi ve eski futbolcu Hakan Şükür de katıldı.

Perşembe, 14 Mayıs 2009 02:35
Son olarak Onur Öymen'i konuk ettiği programında "Millet Darwin teorisine inanmak zorunda mı, ben inanmıyorum" diye açıktan bilim düşmanlığı yapan sunucu Erkan Tan, yıllardır laubali üslubuyla gericilik propagandası yapıyor.

soL (HABER MERKEZİ) TV8 kanalında hafta içi her gün sabah saatlerinde yayınlanan "Erkan Tan'la Başkent'ten" isimli programda, sunucu Erkan Tan ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen arasında tartışma çıktı.

Cuma, 29 Mayıs 2009 10:30
Merdan Yanardağ

Son günlerde Kürt sorunun çözümüne ilişkin "tarihsel bir fırsatın yakalandığı" şeklinde bir efsane dolaşıyor medya mahfillerinde. Hararetli bir tartışma yürüyor. Ancak parametreleri ve tarafları belli olmayan soyut ve 'tuhaf' bir tartışma bu.

Pazartesi, 18 Mayıs 2009 10:30
Sonuncusu 2 yıl önce düzenlenen Cumhuriyet mitingleri, dün yeniden düzenlendi. Katılımın beklenenden yüksek olduğu mitingde, eski coşku gözlenmedi.

soL (HABER MERKEZİ) Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) öncülüğünde iki yıl aradan sonra yeniden düzenlenen Cumhuriyet mitingi, dün Ankara Tandoğan Meydanı'nda düzenlendi.

Pazar, 17 Mayıs 2009 10:30
Burak Gürbüz

Geçen hafta Bilge köyünde yaşanan vahşetin sorumlusunu Tarafgirler ve türevleri köy korucularına bağladılar. PKK'ya karşı silahlandırılmış olan siviller sorumlu tutuldular. Şimdi bu olguyu biraz inceleyelim. İlk önce koruculukla başlayalım. Koruculuk elbette kabul edilemez bir durum. Oradaki bir siyasi sorunu kimi sivilleri silahlandırarak çözüm üretmenin vahametini saymakla bitmez.

Pazartesi, 18 Mayıs 2009 12:36
Alper Birdal

Tarih geçmişte değil, içinde bulunduğumuz anda yazılıyor ve anlamını içinde bulunduğumuz anda, güncelde kazanıyor.

Gerek iki yıl önce yapılan, gerekse dün gerçekleştirilen Cumhuriyet Mitingleri'nin tarihini içinde bulunduğumuz "an"da nasıl yazmalı?

Pazartesi, 11 Mayıs 2009 10:30

Ergenekon artık bir davanın adı olmaktan çıkmış, bugünkü Türkiye'yi anlatan anahtar sözcük haline gelmiş durumda.

Pazar, 03 Mayıs 2009 10:30
Burak Gürbüz

Tarafgir liberallerin ve türevlerin asker düşmanı olduğunu bilmeyen yoktur. Zaten demokratik toplum yapısında askerin siyasi bir rolünün olmaması gerekir. Bu bağlamda asker dostu olmamak anlaşılabilir. Fakat bu zatlar şu sıralar polis dostudur.