49 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 07 Mayıs 2009 13:34
23. ODTÜ Bahar Şenlikleri'ne ODTÜ'lüler stadyumda mumlarla DEVRİM yazarak başladı.

soL (Ankara) Her sene olduğu gibi bu sene de, ODTÜ öğrencileri okullarının devrimci, ilerici geleneklerine sahip çıktığını gösterdi. Bahar şenliklerinin ilk gününde ODTÜ stadyumunda mumlarla DEVRİM yazısı tekrar yazıldı.

Cumartesi, 09 Mayıs 2009 10:30
Sucre eyaletinin başkenti Cumana'daki Toyota fabrikasında sendika lideri olan Argenis Vasquez isimli Venezuelalı 5 Mayıs sabahı evinin önünde öldürüldü.

soL (DIŞ HABERLER) Toyota fabrikasında sendika genel sekreteri olan Argenis Vasquez, 5 Mayıs sabahı yaşadığı konutun otoparkında, henüz kimliği belirlenemeyen şahıslar tarafından başından iki kez vurularak öldürüldü. Vasquez vurulduğu sırada sendika avukatıyla görüşmeye gidiyordu, kendisine gelen telefonu henüz yeni kapatmıştı. Son zamanlarda sık sık ölüm tehditleri alıyordu.

Cuma, 08 Mayıs 2009 17:07
Yurdakul Er

Devrim tarihimizin unutulmaz isimlerinden Dr. Hikmet Kıvılcımlı çok yinelermiş. Öyle derler. Ona her zaman yakın kalmış Vedat Türkali de galiba başyapıtı "Bir Gün Tek Başına"da buna bir değinmişti: Devrimci olunuyor da, genelde, devrimci ölünmüyor. Oysa, önemli olan ikincisi. Eksikliği duyulan da o.

Çarşamba, 27 Mayıs 2009 10:30
Aydemir Güler

Geçenlerde, kavgasız gürültüsüz, tartışmasız hesaplaşmasız, sakin ve uslu bir biçimde "deneyimlerden ders çıkartma"nın kuru, cansız bir vasat olduğunu yazmıştım.

Bir süredir gençlikten söz ediyoruz.

Sadece biz mi?

Çarşamba, 06 Mayıs 2009 17:25

Roni Margulies kendisini devrimci, hatta sosyalist olarak tanımlayabilir. Üniversite yıllarından bu yana sosyalist olduğunu söyleyip bugün de sosyalist olduğunu kanıtlamak için "adında devrimci, sosyalist ve işçi kelimeleri olan bir partinin üyesiyim" diyebilir. Hatta, "Az değil, otuz küsür yıldır örgütlü devrimciyim" diyebilir.

Çarşamba, 06 Mayıs 2009 10:53
Aydemir Güler

Artık 1 Mayıs'tan yavaş yavaş ayrılalım. Ama daha önceki yazılarımın devamı ve yeni bir sorgulamaya geçişin adımı olarak bir noktaya daha işaret edeyim.

Salı, 26 Mayıs 2009 10:30
Haziran’da gerçekleştirilecek 6. Büyük Kongre öncesinde il kongrelerini toplayan ÖDP’nin Pazar günü yapılan Ankara Konferansında liberalizm karşıtlığı öne çıktı.

soL (ANKARA) Özgürlük ve Dayanışma Partisi'nin Haziran'da gerçekleşecek Kongresi öncesi Ankara Konferansı toplandı. Toplantıda solun önümüzdeki dönemde toplumsal bir güç haline gelebilmesi için liberalizme karşı durması gerektiği vurgulandı.

Cumartesi, 02 Mayıs 2009 10:30
Küba’nın birçok kentinde düzenlenen 1 Mayıs gösterilerinde, Havana’daki gösteri görkemiyle öne çıktı.

soL (DIŞ HABERLER) Küba'nın birçok kentinde düzenlenen 1 Mayıs gösterilerine, devrimin kazanımlarına sahip çıktığını ortaya koyan 1 milyonun üzerinde insan katıldı. Her sene olduğu gibi bu sene de Havana'daki gösteriler görkemiyle öne çıktı. Havana'daki gösteride Raúl Castro da hazır bulundu.

Perşembe, 21 Mayıs 2009 13:00
Kemal Okuyan

İttifaksız siyaset olmaz, tek başına ittifakları gözeterek de siyaset olmaz.

Pazar, 31 Mayıs 2009 15:01
KESK üye ve yöneticilerine yapılan operasyonlar Alsancak'da protesto edildi.

soL (HABER MERKEZİ) KESK üye ve yöneticilerine yapılan operasyonları protesto etmek için, dün akşam 20:30'da Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi girişinden Alsancak Vapur İskelesi'ne, KESK, ÖDP, Halk Evleri, Gençlik Muhalefeti, DİP, İzmir Öğrenci Kolektifleri ve TKP üyelerinin katıldığı meşaleli bir yürüyüş gerçekleştirildi.

Perşembe, 28 Mayıs 2009 20:22
Türkiye Komünist Partisi, yazılı bir açıklama yaparak KESK’e yönelik düzenlenen operasyonu kınadı.

soL (HABER MERKEZİ) Türkiye Komünist Partisi (TKP), bugün Kamu Emekçileri Konfederasyonu'na (KESK) yönelik düzenlenen operasyonu yaptığı yazılı açıklamayla kınadı.

Çarşamba, 06 Mayıs 2009 20:26
37 yıl önce bugün idam edilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan, Ankara Karşıyaka Mezarlığı'nda çoğunluğu genç binlerce kişinin katıldığı bir törenle anıldı.

soL (Ankara) Türkiye sosyalist mücadelesinde antiemperyalizm ve yurtseverliğin sembolü haline gelen 37 yıl önce bugün idam edilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan, Ankara'da mezarları başında anıldı.

Çarşamba, 06 Mayıs 2009 10:30
THKO önderleri Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan 37 yıl önce bugün idam edildiler.

soL (HABER MERKEZİ) Türkiye Halk Kurtuluş Ordusu (THKO) önderleri Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan bugün idamlarının 37. yılında Karşıyaka Mezarlığı'nda anılıyor.

Cumartesi, 02 Mayıs 2009 10:30
İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ve Vali Muammer Güler, 1 Mayıs'ın Taksim'de kutlanabilmesini, işçiler ve "diğer" grupların ayrılabilmesine bağladı. Güler, yürüyüşün ardından "Bakın görüyorsunuz bunu bile sağlamak çok güç" yorumunda bulundu.

soL (HABER MERKEZİ) İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ve İstanbul Valisi Muammer Güler, 1 Mayıs Taksim kutlamalarının ardından, polisin 1 Mayıs'ta uyguladığı tüm şiddetin meşru olduğunu savunan açıklamalar yaptılar.

Cuma, 08 Mayıs 2009 10:30
Merdan Yanardağ

"Kırk yaşında.

"Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu, İngilizce biliyor, gazetecilik yapmış, hamamlar üstüne epeyce lirik bir kitap yazmış. (...) Telsizden polise sesleniyor. 'Ben bugün öleceğim.'

"Ölümü böylesine kararlı şekilde göze almasının nedeni ne? Kendi sözlerine göre, 'kardeşlik'.

Pages