7 sonuçtan 1 - 7 arası gösteriliyor
Çarşamba, 15 Nisan 2009 14:10
Obama, ABD’de yaşayan Kübalılar’ın adaya seyahat ve para göndermelerinin önündeki bazı kısıtlamaları kaldırdı. Fidel Castro değişimler için "Olumlu, fakat asgari" derken, Obama'nın Küba'ya dönük ablukaya dair tek kelime etmemesi dikkat çekti.

soL (DIŞ HABERLER) Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada ABD Başkanı Barack Obama'nın, Küba'ya seyahat ve para gönderilmesi hususlarında kısıtlamaları kaldırdığını duyurdu. Fakat bu değişimler, yalnızca ABD'de yaşayan Kübalılar'ı etkiliyor.

Salı, 14 Nisan 2009 17:40
Bolivya Kongresi, sağcı üyeler tarafından geçmesi engellenen seçim yasasını geçirdi. Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales'in kongreyi protesto etmek için sürdürdüğü açlık grevini bitirdiği belirtiliyor.

soL (DIŞ HABERLER) Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, seçim yasasının Bolivya Kongresi'nden geçmesinin ardından, kongreyi protesto etmek için başladığı açlık grevini bitirdiğini açıkladı.

Cuma, 10 Nisan 2009 10:36
3 Nisan Cuma günü Küba’ya giden ABD Kongre üyeleri, ABD’ye dönünce Küba’da yaptıkları görüşmelerin ve edindikleri izlenimin çok iyi olduğunu söyleyerek, “Vakit Küba’yla diyalog vaktidir” dediler.

soL (DIŞ HABERLER) ABD'de kongresindeki "Kongre'nin Siyahları Grubu"na bağlı kongre üyelerinin 3 Nisan'dan beri sürmekte olan Küba gezileri son erdi. ABD'li kongre üyeleri, ülkelerine dönünce Küba'yla ilişkilerin normalleştirilmesi ve ablukanın kaldırılması çağrısı yaptılar.

Salı, 07 Nisan 2009 10:30
ABD Temsilciler Meclisi'nin Demokrat Parti'ye mensup yedi üyesinden oluşan ABD delegasyonu, Küba'yı ziyaret etti

soL (DIŞ HABERLER) Barack Obama'nın başkan seçilmesinden sonra Barbara Lee'nin başkanlığındaki ilk ABD kongre delegasyonu Küba'yı ziyaret etti. 7 kişilik Demokrat delegasyon cumartesi günü, Küba Parlamentosu Başkanı Ricardo Alarcon ve Dışişleri Bakanı Bruno Rodriguez ile görüştü.

Perşembe, 23 Nisan 2009 15:27
Gamze Erbil

ABD'li yazar, yorumcu, akademisyen ve film yapımcısı Saul Landau, (Jack Willis ile birlikte) Küba Beşlisi'nin filmini yapıyormuş. Landau, 1 Nisan'da Gerardo Hernandez ile cezaevinde bir görüşme gerçekleştirmiş. Görüşmede Miami'deki faaliyetleri nasıl gerçekleştirdiklerine dair ilginç aktarımlar var.

Cumartesi, 11 Nisan 2009 15:36
Uluslararası terörist Luis Posada Carriles ABD'de sadece sahtecilikten ve yalancılıktan yargılanacak.

soL (HABER MERKEZİ) Uluslararası terörist Luis Posada Carriles 10 Ağustos'ta Texas eyaletinin El Paso kentinde mahkemeye çıkacak. Posada'ya yöneltilen suçlamalar arasında sahtecilik yoluyla ABD'ye giriş ve federal yetkililere yalan söylemek var. Ancak Posada'nın geçmiş suçları görmezden geliniyor.

Cuma, 03 Nisan 2009 11:09
Binlerce kişinin protesto ettiği zirvede bir kişi yaşamını yaşamını yitirirken, liderler dünya ekonomisinin geleceğine yön verecek kararları açıkladı. Bundan böyle mali kurumların daha sıkı denetlenmesi ile kredi koşullarının daha sıkı kurallara bağlanması söz konusu.

soL (HABER MERKEZİ) Dünya ekonomisinin geleceğini şekillendirecek olan görüşlerin ele alındığı G-20 Zirvesi'nden tarihi kararlar çıkarken gerçekleştirilen protestolar bir kişinin ölümü ile sonuçlandı.