20 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 30 Nisan 2009 22:16
Devrimci Halk Kurtuluş Cephesi (DHKC) eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk'e yönelik canlı bomba eylemini üstlendi.

soL (HABER MERKEZİ) Eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk'ün son anda kurtulduğu intihar bombalı saldırıyı DKHC üstlendi.

Yazılı bir açıklama yayınlayan örgüt, saldırının Ulucanlar Cezaevine ve 19 Aralık 2000 tarihinde "Hayata dönüş operasyonu"na cevaben yapıldığını duyurdu.

Perşembe, 30 Nisan 2009 10:30
Devrimci İşçi Sendikalar Konfederasyonu’nun (DİSK) Şişli’deki binası önüne kurulan polis kameralarına, “Yaşasın 1 Mayıs” grafitisiyle cevap verildi.

soL (İstanbul) İstanbul Şişli'deki DİSK binası kapısının önüne Valilik emriyle geldiklerini söyleyen polisler tarafından dört adet kamera yerleştirilmesine tepkiler sürüyor. Grafiti sanatçısı Cenk "Yaşasın 1 Mayıs" sloganıyla kameralara tepkisini dile getirdi.

Salı, 14 Nisan 2009 19:14
Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları (DİSK) Başkanlar Kurulu, 1 Mayıs'ı Taksim dışında başka bir yerde kutlamama kararlılığında olduklarını açıkladı.

soL (HABER MERKEZİ) DİSK Başkanlar Kurulu'ndan yapılan yazılı açıklamada, dün 1 Mayıs gündemiyle toplandı. Toplantısının ardından bugün yapılan açıklamada ''Taksim talebimiz bir inatlaşma değil, demokratikleşme ısrarıdır'' değerlendirmesinde bulunuldu.

Salı, 28 Nisan 2009 10:30
Bostancı'da yapılan polis operasyonunda, Devrimci Karargah üyesi Orhan Yılmazkaya öldürüldü. Sivil halkın güvenliği hiçe sayılarak yapılan operasyonun, 1 Mayıs öncesinde gerçekleştirilmiş olması dikkat çekiyor.

soL (HABER MERKEZİ) İstanbul'da Devrimci Karargah örgütüne yönelik olarak, polisin, sabaha karşı saat 5:30'da örgütün yöneticilerinden olduğu iddia edilen Orhan Yılmazkaya'nın bulunduğu eve düzenlediği operasyon, öğlen saatlerine kadar süren bir çatışmaya dönüştü.

Pazar, 26 Nisan 2009 10:30
Almanya’da, geçirdiği rahatsızlık sonucu yaşamını yitiren 68 kuşağının devrimci kadın öncülerinden Şirin Yazıcıoğlu Cemgil, Kadıköy Karacaahmet Cemevi’nde yapılan törenle uğurlandı.

soL (HABER MERKEZİ) Karacaahmet Cemevi dün kapılarını çok özel bir tören için açtı. 31 Mayıs 1971'de Nurhak'da öldürülen devrim mücadelesinin önemli isimlerinden Sinan Cemgil'in eşi, 68 kuşağının devrimci kadın öncülerinden Şirin Cemgil düzenlenen törenin ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda Sinan Cemgil'in yanına defnedildi.

Salı, 07 Nisan 2009 10:30
Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti iletişim uydusunu başarıyla yörüngeye oturttuğunu ve uydudan devrimci marş yayını yaptığını açıkladı. Kore’nin füze denemesi yaptığını iddia eden ABD’nin BM’de yürüttüğü çabalarsa sonuçsuz kaldı.

soL (DIŞ HABERLER) Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nin (KDHC), yaptığı uydu denemesi nedeniyle kınanması için ABD öncülüğünde yürütülen çabalar sonuçsuz kaldı.

Çarşamba, 22 Nisan 2009 14:46
Küba'nın ulusal kahramanı José Martí’nin mirasını bugüne taşıyan Martici kurumlar, ABD’nin elinde tutsak olan 5 Kübalı yurtseverin serbest bırakılmasını talep ettiler.

soL (DIŞ HABERLER) Küba'da 1 Nisan günü, ulusal kahraman José Martí anısında düzenlenen "Martí'yi Okumaya Devam Etmek İçin" kampanyasına katılan katılımcı kurumlar, ABD'de haksız yere tutuklu olan 5 Kübalı yurtseverin serbest bırakılması çağrısında bulundular.

Pazartesi, 27 Nisan 2009 20:59
Başbakan Erdoğan, bugün Bostancı’da yaşanan çatışmayla ilgili bir açıklama yaparak, medyanın olayı çok abartması nedeniyle NTV muhabirinin polisi dinlemeyerek yaralandığını söyledi.

soL (HABER MERKEZİ) Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün Bostancı'da yaşanan Devrimci Karargah örgütüne yönelik olan operasyonda çıkan silahlı çatışmayla ilgili bir açıklama yaptı. Erdoğan açıklamasında medyayı suçlarken, NTV kameramanının yaralanması olayında da bu yaklaşımı medyanın suçlu olduğunu ima etti.

Pazartesi, 27 Nisan 2009 11:13
İstanbul Bostancı'da çıkan çatışmada üç kişi yaşamını yitirdi.

soL (HABER MERKEZİ) İstanbul'un Bostancı semti Emanet Sokak'ta gece 05:30 saatlerinde polisin bir eve düzenlediği baskın sırasında çıkan çatışmada, bir polis memuru yaşamını yitirdi, yedi polis de yaralandı. Olaylar sırasında Mazlum Şeken adlı vatandaş ile polisle çatışan Orhan Yılmazkaya yaşamını yitirdi.

Çarşamba, 22 Nisan 2009 11:49

Mor Ve Ötesi'nin yeni albümü "Büyük Düşler"in kitapçığına bakıyoruz. Masum çelişkiler faslının, medyatik simalar, TV yıldızları ve popçuların yanında, geleneksel soldan Yalçın Küçük'ün, devrimci demokrat Express dergisinin, Fikirtepe ahalisinin, Üniversite Konseyleri Derneği ve ODTÜ Sosyalist Düşünce Topluluğu'nun yer aldığı teşekkürler kısmından başladığını görüyoruz.

Cumartesi, 25 Nisan 2009 10:30
17 Nisan'da Almanya'da hayatını kaybeden Şirin Cemgil'in cenazesi bugün Karacaahmet Sultan Cemevi’ndeki törenin ardından eşi Sinan Cemgil’in yanına defnedilecek.

soL (HABER MERKEZİ) 16 Nisan günü bağırsak düğümlenmesi ve bağlı zehirlenme tanısıyla hastaneye kaldırılan Şirin Yazıcıoğlu Cemgil, komadan çıkamayarak 17 Nisan sabahı 64 yaşında aramızdan ayrıldı. Almanya'nın Duisburg kentinde yaşamını yitiren 68 kuşağının önde gelen devrimcilerinden Cemgil, 38 yıl sonra Sinan'ına ve doğduğu topraklara kavuşuyor.

Salı, 21 Nisan 2009 18:36
Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tedavi gören Aşık İhsani'nin dün gece yaşamını yitirdiği açıklandı.

soL (HABER MERKEZİ) Yüksek tansiyon nedeniyle fenalaşmasının ardından Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin Cerrahi Servisi'ne kaldırılan Aşık İhsani dün gece yaşamını yitirdi. Özellikle 60'lı ve 70'li yıllarda milyonlarca dinleyicisi olan Aşık İhsani o dönemde TİP üyesi de olmuştu.

Pazartesi, 20 Nisan 2009 10:00
Demokratik Toplum Partisi Genel Merkezi önünde toplanan siyasi partiler, sendikalar ve kitle örgütleri, DTP üyelerinin tutuklanmasını protesto ettiler.

soL (ANKARA) Geçtiğimiz hafta içinde, aralarında Demokratik Toplum Partisi'nin (DTP) genel başkan yardımcılarının da bulunduğu yüzlerce kişinin gözaltına alınmasıyla başlayan ve bir bölümünün tutuklanmasıyla devam eden operasyonlar, Ankara'da protesto edildi.

Pazartesi, 06 Nisan 2009 10:30
Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti, tartışmalara neden olan uydu füzesini dün fırlattı. Füze, ABD Başkanı başta olmak üzere emperyalistleri küplere bindirdi.

soL (DIŞ HABERLER) Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (KDHC), uzun süredir tartışmalara ve emperyalist tehditlere neden olan uydu füzesini dün fırlattı. Başarılı biçimde yörüngeye yerleşen uydudan, deneme amaçlı olarak devrimci marşlar yayınlandığı açıklandı.

Cumartesi, 04 Nisan 2009 18:48
Ankara'da yapılan NATO karşıtı mitingde Obama'nın 6-7 Nisan'da yapacağı ziyaretle ilgili mesajlar verildi. Amerika'nın imajını düzeltmek için geleceği belirtilen Obama'nın, NATO zirvesinden çıkacak görevlendirmeyi Türkiye'ye bildirmeye geldiği ifade edildi.

soL (ANKARA) NATO, 60. kuruluş yıldönümünde Ankara'da bir mitingle protesto edildi. Saat 13.00'de Toros Sokak'ta buluşan siyasi parti ve demokratik kitle örgütleri "Savaş örgütü NATO dağıtılsın", "Üslere el konsun, ABD defolsun", "Katil ABD Orta Doğu'dan defol", "ABD askeri olmayacağız" sloganları ile Sıhhiye üzerinden Kolej Meydanı'na yütüyüş gerçekleştirdi.

Pages