29 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 11 Mart 2009 10:00

27 Şubat'tan itibaren Muammer Karaca Tiyatrosu'nda Dostlar Tiyatrosu tarafından sahnelenmeye başlanan "MARX'ın DÖNÜŞÜ" adlı oyun, sanat siyaset ilişkisi içinde tasarlanarak ortaya konmuş ender çalışmalardan biri olarak görülebilir.

Pazar, 15 Mart 2009 10:45
Devrimci Halk Ordusu'nun süvarileri Devrim Meydanı'nda resmi geçitte. Hepsi Amerikan şapkası takmış!
Çarşamba, 04 Mart 2009 22:07
İstanbul Tabipler Odası, Devrimci Sağlık-İş Sendikası ile SES üyelerinden oluşan sağlık çalışanları, Cağaloğlu'nda hastane personelinin maruz kaldığı şiddete karşıtı yürüyüş yaptı.

soL (HABER MERKEZİ) İstanbul Tabipler Odası, Dev Sağlık-İş ve Sağlık Emekçileri Sendikası üyeleri Ayasofya önünden Cağaloğlu'ndaki İl Sağlık Müdürlüğü'ne yürüdü.

Salı, 17 Mart 2009 10:21
Küba'nın efsanevi liderinin Amerikancılığı ortaya çıktı. Vatan gazetesinin pazar günü yaptığı bir haberde Castro'nun Amerikan kovboy şapkası ile poz vermesi "ne yaptın Commandante" başlığı ile duyuruldu. Habere göre, bütün dünya bu haberi konuşuyormuş! soL araştırdı. Zaten Küba devriminin diğer önde gelen liderlerinden Camilo, Devrimci Ordu'nun süvarileri ve hatta eski Sovyet lideri Brejnev de Amerikancıymış!

Ne yaptın Commandante!.. Küba'nın esfanevi komünist lideri Fidel Castro'nun yeni imajı görenleri şok etti

Pazartesi, 02 Mart 2009 11:01

Agatha Christie romanlarının meşhur karakteri Hercule Poirot biliniyor. Fiziki görünüş olarak ufak tefek, giyimine-kuşamına dikkat eden bir karakter olan Belçikalının esas özelliği, cinayetleri çözüş yöntemidir. Öyle ki, Poirot, kendisini bozulmuş adalet terazisinin "düzleyicisi" olarak görür savaşmaya, koşuşturmaya, vurdu-kırdıya pek yatkın değildir.

Cumartesi, 07 Mart 2009 10:00
Yarın 8 Mart, Dünya Emekçi Kadınlar Günü. Çoğunlukla iki kat daha fazla ezilen, hakları daha fazla gasp edilen ve ek sömürülere maruz kalan emekçi, aydın, öğrenci kadınlar yarın tüm dünyada ve Türkiye’de hakları için, birlikte mücadele ettiklerini göstermek için sokaklara çıkacaklar. Onlardan biri "kadınlarımızın çarşafa sokulmasına izin vermediğimiz gibi memleketimizin başına çuval geçirilmesine de izin yok" diyor.

soL (HABER MERKEZİ) Dünya Emekçi Kadınlar Günü 1857 tarihindeki New York'lu dokuma işçisi kadınların grevine dayanıyor ve yüzyılın başından beri dünya emekçi kadınlarının ortak mücadele günü olarak kutlanıyor.

Cuma, 13 Mart 2009 10:00
Birçok kentte sağlık emekçileri “iş güvencesi, can güvencesi, mesleki bağımsızlık güvencesi ve herkese eşit, ücretsiz sağlık güvencesi” talepleriyle sokaktaydı.

soL (HABER MERKEZİ) Sağlık emekçileri Türk Tabipler Birliği (TTB), Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) ve Devrimci Sağlık İş'in çağrısı ile Türkiye'nin bir çok yerinde eylem yaptılar.

Pazartesi, 09 Mart 2009 21:01
Venezuela lideri Hugo Chávez, Kolombiya Savunma Bakanı Juan Manuel Santos'u“bölge için bir tehdit” olarak nitelendirerek, Manuel’in Kolombiya oligarşisinin en faşist akımını temsil ettiğini söyledi.

soL (DIŞ HABERLER) Venezuela lideri Hugo Chávez, Kolombiya Savunma Bakanı Juan Manuel Santos'u, komşu ülkelerin toprak bütünlüğü hakkındaki sözleri nedeniyle sert biçimde eleştirdi. Manuel Santos, Kolombiya'nın ülkedeki solcu gerillalara karşı askeri operasyon düzenlerken komşu ülkelerin topraklarına girmeye hakkı olduğunu söylemişti.

Salı, 31 Mart 2009 14:15

Seçim sonuçlarına şaşırmanın bir âlemi yok.

Cumartesi, 28 Mart 2009 09:30
TKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tuncay Çelen dün ODTÜ’de öğrencilerle bir söyleşi gerçekleştirdi.

soL (ANKARA) TKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tuncay Çelen ve TKP Merkez Komite üyesi Metin Uçak, dün ODTÜ'de, TKP'li Öğrencilerin düzenlediği seçim söyleşisine katıldılar.

Cuma, 13 Mart 2009 21:13
Geçen yıl Muğla’da Deniz Gezmiş ve arkadaşları için anma toplantısı düzenlendiği için açılan davada beraat kararı çıktı.

soL (MUĞLA) Muğla Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde 6 Mayıs 2008'de "Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan'ı Anma Toplantısı" düzenledikleri için yargılanan Ayhan Karahan ve Ekin Yağmur beraat ettiler.

Perşembe, 12 Mart 2009 20:02
Yurtsever Cephe İşçi Birliği’nin 1 Mayıs’ın tatil edilmesi yönünde başlattığı çalışma, dün Ankara’da bir basın açıklamasıyla duyuruldu. Yurtsever Cephe İşçi Birliği adına Kaya Güvenç açıklamayı yaparken, KESK Yönetim Kurulu’ndan da katılımın olduğu eyleme Genel Sekreteri Emirali Şimşek de konuşmasıyla destek verdi.

soL (HABER MERKEZİ) Yurtsever Cephe İşçi Birliği 1 Mayıs'ın "İşçi Bayramı" olarak resmi tatil edilmesi için bir çalışma başlattı. Başlatılan çalışma, dün akşam Sakarya Meydanı'nda Yurtsever Cepheli'lerin katılımıyla gerçekleşen ve sendikaların da davet edildiği bir basın açıklamasıyla duyuruldu.

Çarşamba, 11 Mart 2009 10:14

11 Mart 1985 Mihail Gorbaçov'un Sovyetler Birliği Komünist Partisi'nin genel sekreterliğine gelmesinin miladı.

''Sözde sosyalizmi mükemmelleştirmek için 'Stalin'den arınmak' gerektiğini söyleyip kapitalizme yol veren perestroyka züppelerinden nefret ediyoruz.'' (Kemal Okuyan, "Stalin'i Anlamak")

Cuma, 27 Mart 2009 15:36

Savcı Doğan Öz, yurtsever, ilerici ve devrimci bir kimlik ile savcılık görevinin yerine getirilebileceğinin en güzel, en cesur örneğini teşkil ediyordu, ediyor. Yurtsever Cepheli Hukukçular, 24 Mart Salı günü katledilişinin 31. yılında Doğan Öz'ü bir panel ile andı. Panelin konusu Ergenekon operasyonu ve hukukun iktidarın elinde silah dönüşmesiydi.

Çarşamba, 18 Mart 2009 14:14
TKP Siyasi Bürosu “Ya Osmanlı’ya Dönüş Ya Sosyalist Cumhuriyet” mitingine katılanlara teşekkür ederek, 29 Mart’ta partinin oylarını artırmak için çalışmaya ve sandıklarda müşahit olmaya çağırdı.

soL (HABER MERKEZİ) Türkiye Komünist Partisi Siyasi Bürosu, 15 Mart'ta Kadıköy'de düzenlenen "Ya Osmanlı'ya Dönüş, Ya Sosyalist Cumhuriyet" mitingine katılan ve destek olan herkese teşekkür etti.

Pages