16 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 29 Ocak 2009 20:00
Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş, Ergenekon kapsamında yasa ve anayasaya aykırı uygulamaların devam ettiğini belirterek, “Türkiye’de İslamcı faşist bir yönetim var” dedi.

soL (HABER MERKEZİ) Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş, Ergenekon soruşturmasıyla birlikte Türkiye'de hukuk devletinin rafa kaldırıldığını söyledi.

Cumartesi, 03 Ocak 2009 10:20
Afganistan’da asker sıkıntısı çeken ve bölgeye mühimmat göndermede zorluk yaşayan ABD hayali senaryolar peşinde koşuyor

soL (DIŞ HABERLER) ABD ve NATO&rsquonun Afganistan&rsquoda İslamcı militanlara karşı s&uumlrd&uumlrd&uumlkleri savaşta b&uumly&uumlk bir &ccedilıkışsızlık i&ccedilerisinde oldukları belirtiliyor.&nbsp

Çarşamba, 21 Ocak 2009 11:11
Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Prof. Dr. Yalçın Küçük’ün fikirlerinin takipçisi olduklarını belirten öğrencileri bir açıklama yaparak, Küçük’ün tutuklanmasını protesto ettiler.

soL (HABER MERKEZİ) Prof. Dr. Yalçın Küçük'ün Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınmasının ardından, öğrencileri durumu protesto eden bir açıklama yaptılar. Küçük'ün öğrencileri, "zihinleri bulandırma ve insanlara korku salma amaçlı" olarak niteledikleri operasyon kapsamında Küçük'ün tutuklanmasını protesto ettiler.

Pazartesi, 26 Ocak 2009 10:00
İlker Belek

Türk Metal faşist ideolojinin etkisinde, patronla işbirlikçi, toplu sözleşmede satıcı, sınıf mücadelesini kıran, ağaların elinde, mafyatik ilişkilere gömülü bir sendikadır. Bu haliyle kontrgerillanın emek güçleri içindeki uzantısıdır bile diyebiliriz.

Pazartesi, 05 Ocak 2009 14:44
Türkiye’deki “Bedava kömür” dağıtımı, Batı basınında eleştirilere neden oldu. Le Monde, bedava dağıtılan kömürün, kirliliği kaygı verici düzeylerini çıkarttığını belirterek, “Bacalardan çıkan kalın duman ve yanan kömürün tipik kokusu, Türk kentlerinin sokaklarında yüzüyor. Yoğun kar yağışları nedeniyle felce uğrayan Türkiye kara bir tabaka ile kaplı” diye yazdı.

soL (HABER MERKEZİ) Le Monde, T&uumlrkiye muhabiri Guillaume Perrier imzalı haberinde İslami muhafazakar h&uumlk&uumlmetin &quotpop&uumllist politikası&rdquo karşısında &ldquobedava zehir&rdquo dağıttığını yazarak AKP&rsquonin &ccedileşitli kesimlerce k&oumlm&uumlr dağıtımı konusunda eleştirildiğini yazdı.

Cuma, 30 Ocak 2009 10:02
İP Genel Başkanı Doğu Perinçek ergenekon mahkemesinde Levent Temiz, Veli Küçük ve Kemal Alemdaroğlu'yla ilgili açıklamalarıyla ilgi çekti.

soL (HABER MERKEZİ) Silivri Cezaevi'nde görülmekte olan Ergenekon Davası'nda tutuklu sanıklardan İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'in dört gün süren savunmasının ardından dün çapraz sorgusuna başlandı. Daha önce kendisine sorulacak tüm soruları itiraz etmeden cevaplayacağını beyan etmiş olan Perinçek, dünkü duruşmada savcıların sorularına cevap verdi.

Cuma, 23 Ocak 2009 14:53

Haftalık soL dergisinin son sayısı, AKP iktidarının, Türkiye'yi "Ortadoğu'da söz sahibi yapma" manevralarını değerlendiriyor, emperyalizmin hizmetinde görevlendirilmelerden ibaret "stratejik siyaset"lerin, ülkeyi ne yönde etkileyeceği üzerinde duruyor.

Cumartesi, 17 Ocak 2009 14:45

Ergenekon "3. sezon finali"ne iki aydan fazla bir süre var ve reytingi düşüşe geçmiş olan diziye renk katmak üzere eklenen hikayeler, dizinin "tv guide"larda daha fazla yer almasına yaramakla birlikte kaliteyi de düşürdü.

Cuma, 23 Ocak 2009 10:00
Yurdakul Er

Doğu'yu bir an için bir yana bırakalım. Hani şu iliklerine kadar sömürülen ve emperyalizmin uşağı bir islamın da egemen din ve siyaset olduğu Şark'ı. Oradan, daha doğrusu "buradan", bir şey çıkmayacağına inananlar zaten ezici çoğunluğu oluşturuyor.

Biz, "demokrasinin beşiği" falan da denilen Batı'ya bakalım.

İnsan malzemesini karşılaştıralım.

Perşembe, 15 Ocak 2009 10:56
Merdan Yanardağ

Dalga dalga gelişen ve artık bir proje olduğundan kuşku duymadığım Ergenekon operasyonunun ardından kamuoyunda başlayan tartışma, kafaları karıştırmaya devam ediyor. Özellikle 40 kişinin gözaltına alındığı, aralarında Prof. Yalçın Küçük, muvazzaf subaylar ve emekli orgenerallerin de bulunduğu son operasyon bu kafa karışıklığını daha da artırmış görünüyor.

Cuma, 30 Ocak 2009 10:00
Merdan Yanardağ

Son günlerde bir sorunun yanıtı aranıyor Ergenekon soruşturmasının arkasında neden Susurluk skandalındaki gibi bir kitle desteği yok?

Bu soruyu sıklıkla soranlar genellikle liberal çevreler oluyor. Bu soruda örtük bir şaşkınlık bulunduğunu da belirtmek gerekiyor.

Pazartesi, 19 Ocak 2009 10:08

Muhafazakârlarla liberallerin tarih algısındaki ortak noktalardan biri de İttihat ve Terakki'ye duyulan derin nefrettir.

Cuma, 09 Ocak 2009 10:27
Yurdakul Er

Bizim katiller onlara veya onların katilleri de bizimkilere benziyor.

Galiba gericilik, en çok birbirinden kopya çekiyor.

İsrail, Osmanlı gibi kaotik ve belki çok zengin, ama çok da acımasız bir siyaset harmanından çıkan Türk politikasını hiç ciddiye almaz olur mu?

Perşembe, 08 Ocak 2009 10:19
Özgür Şen

AKP&rsquonin İsrail&rsquoin Gazze&rsquodeki vahşeti karşısındaki tutumu, AKP hakkındaki iki hususu tekrar belirginleştirdi.

Çarşamba, 07 Ocak 2009 09:57
Aydemir Güler

AKP, Gazze katliam ve işgaline karşı İsrail&rsquoe, genel olarak batıya ve hatta ABD&rsquoye veryansın ediyor.

Pages