4 sonuçtan 1 - 4 arası gösteriliyor
Cuma, 29 Mayıs 2009 10:30
Merdan Yanardağ

Son günlerde Kürt sorunun çözümüne ilişkin "tarihsel bir fırsatın yakalandığı" şeklinde bir efsane dolaşıyor medya mahfillerinde. Hararetli bir tartışma yürüyor. Ancak parametreleri ve tarafları belli olmayan soyut ve 'tuhaf' bir tartışma bu.

Pazar, 17 Mayıs 2009 10:30
Burak Gürbüz

Geçen hafta Bilge köyünde yaşanan vahşetin sorumlusunu Tarafgirler ve türevleri köy korucularına bağladılar. PKK'ya karşı silahlandırılmış olan siviller sorumlu tutuldular. Şimdi bu olguyu biraz inceleyelim. İlk önce koruculukla başlayalım. Koruculuk elbette kabul edilemez bir durum. Oradaki bir siyasi sorunu kimi sivilleri silahlandırarak çözüm üretmenin vahametini saymakla bitmez.

Pazartesi, 18 Mayıs 2009 12:36
Alper Birdal

Tarih geçmişte değil, içinde bulunduğumuz anda yazılıyor ve anlamını içinde bulunduğumuz anda, güncelde kazanıyor.

Gerek iki yıl önce yapılan, gerekse dün gerçekleştirilen Cumhuriyet Mitingleri'nin tarihini içinde bulunduğumuz "an"da nasıl yazmalı?

Pazar, 03 Mayıs 2009 10:30
Burak Gürbüz

Tarafgir liberallerin ve türevlerin asker düşmanı olduğunu bilmeyen yoktur. Zaten demokratik toplum yapısında askerin siyasi bir rolünün olmaması gerekir. Bu bağlamda asker dostu olmamak anlaşılabilir. Fakat bu zatlar şu sıralar polis dostudur.