6 sonuçtan 1 - 6 arası gösteriliyor
Cumartesi, 21 Şubat 2009 10:00
Kemal Okuyan

Önce Irak'ta direnişin Amerikan askerlerine kök söktürmesiyle tartışılmaya başlandı. Direnişe güç katan örgütlenmelerin hatırı sayılır kısmı İslamcıydı. Pek "ılımlı" da sayılmazlardı, zaten İslamcının ılımlısından daha çok Amerikancısını anlamak gerekiyordu. Ama bir gerçek daha vardı, İslamcının "ılımlı" olmayanın da köken ya da mazisinde ABD parmağı bulunması neredeyse bir kuraldı.

Pazartesi, 23 Şubat 2009 10:45
Kemal Okuyan

Tekrar vurgulamak durumundayım, Türkiye'de olup bitenler ciddiye alınmalı!

Salı, 10 Şubat 2009 11:41
Kemal Okuyan

Hurşit Tolon da tahliye edildi. Ergenekon sürecinde tutuklu orgeneral kalmadı. Soruşturmaya kenardan eklenen bazı sanıklar da hızla tahliye ediliyor. Yorumlar hemen gelmeye başladı, askerle hükümet anlaştı diye... AKP'ye daha büyük bir tutku ile bağlananların, soldan ve de sağdan, iddiaları şu: Asker direniyor, AKP'ye bazı şartlar dayattı!

Pazartesi, 16 Şubat 2009 10:00
İlker Belek

Davos şovuyla kesinleştiği gibi, Türkiye içinde bulunduğu geniş bölgede yeni görevlere soyunuyor, yeni görevler talep ediyor. Bu misyon, emperyalizmin bölgesel planları içinde anlamlı bir yere oturuyor, kabaca kabul görüyor.

Perşembe, 05 Şubat 2009 10:00
Mehmet Bozkurt

KENTİN SESİ - ANKARA yazıları

Cuma, 20 Şubat 2009 10:20
Kaan Arslanoğlu

Kapitalist sistemi eleştirmek, dahası sertçe eleştirmek solcuların tekelinde değil. Kapitalizmi her yönüyle savunan bir azınlık dışında pek çok sağcı da onu şurasından burasından eleştirebiliyor. Ayrım alternatif önerilerinde ortaya çıkıyor. Dünyada ve Türkiye'de küçük bir azınlık kapitalizmin karşı seçeneğinin sosyalizm olduğunda ısrarlı.