8 sonuçtan 1 - 8 arası gösteriliyor
Pazartesi, 26 Ocak 2009 10:00
İlker Belek

Türk Metal faşist ideolojinin etkisinde, patronla işbirlikçi, toplu sözleşmede satıcı, sınıf mücadelesini kıran, ağaların elinde, mafyatik ilişkilere gömülü bir sendikadır. Bu haliyle kontrgerillanın emek güçleri içindeki uzantısıdır bile diyebiliriz.

Cuma, 23 Ocak 2009 10:00
Yurdakul Er

Doğu'yu bir an için bir yana bırakalım. Hani şu iliklerine kadar sömürülen ve emperyalizmin uşağı bir islamın da egemen din ve siyaset olduğu Şark'ı. Oradan, daha doğrusu "buradan", bir şey çıkmayacağına inananlar zaten ezici çoğunluğu oluşturuyor.

Biz, "demokrasinin beşiği" falan da denilen Batı'ya bakalım.

İnsan malzemesini karşılaştıralım.

Perşembe, 15 Ocak 2009 10:56
Merdan Yanardağ

Dalga dalga gelişen ve artık bir proje olduğundan kuşku duymadığım Ergenekon operasyonunun ardından kamuoyunda başlayan tartışma, kafaları karıştırmaya devam ediyor. Özellikle 40 kişinin gözaltına alındığı, aralarında Prof. Yalçın Küçük, muvazzaf subaylar ve emekli orgenerallerin de bulunduğu son operasyon bu kafa karışıklığını daha da artırmış görünüyor.

Cuma, 30 Ocak 2009 10:00
Merdan Yanardağ

Son günlerde bir sorunun yanıtı aranıyor Ergenekon soruşturmasının arkasında neden Susurluk skandalındaki gibi bir kitle desteği yok?

Bu soruyu sıklıkla soranlar genellikle liberal çevreler oluyor. Bu soruda örtük bir şaşkınlık bulunduğunu da belirtmek gerekiyor.

Cuma, 09 Ocak 2009 10:27
Yurdakul Er

Bizim katiller onlara veya onların katilleri de bizimkilere benziyor.

Galiba gericilik, en çok birbirinden kopya çekiyor.

İsrail, Osmanlı gibi kaotik ve belki çok zengin, ama çok da acımasız bir siyaset harmanından çıkan Türk politikasını hiç ciddiye almaz olur mu?

Perşembe, 08 Ocak 2009 10:19
Özgür Şen

AKP&rsquonin İsrail&rsquoin Gazze&rsquodeki vahşeti karşısındaki tutumu, AKP hakkındaki iki hususu tekrar belirginleştirdi.

Çarşamba, 07 Ocak 2009 09:57
Aydemir Güler

AKP, Gazze katliam ve işgaline karşı İsrail&rsquoe, genel olarak batıya ve hatta ABD&rsquoye veryansın ediyor.

Salı, 13 Ocak 2009 10:10
Kıvılcım Çağla

DÜNYA SOLA DÖNÜYOR - RUSYA ve ESKİ SOVYET CUMHURİYETLERİ yazıları