4 sonuçtan 1 - 4 arası gösteriliyor
Pazartesi, 05 Ekim 2009 14:08
Alper Birdal

Perşembe günü gerçekleşen TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu toplantısında Ali Koç’un sarf ettiği sözleri hatırlayalım: “Bu konuda (vergi) fazla sessiz kaldık. Destek vermemiz, sahip çıkmamız gerekirdi. TÜSİAD olarak etkimizi kaybediyoruz. Gerektiğinde yumruğumuzu masaya vurmamız lazım. TÜSİAD’ın yönetim tarzını doğru bulmuyorum. MÜSİAD’dan bile daha güçsüz algılanmaya başladık.

Pazartesi, 17 Ağustos 2009 10:30
Alper Birdal

Başbakan Erdoğan’a göre AKP’nin “Kürt açılımı”, bir “milli birlik projesi” imiş. Yanında çeşitli cemaat önderleri, piskoposlar ve papazlar, “el ele verirsek, gönül birliği yaparsak, bu iş olur” demiş... Mekân Büyükada, söz konusu cemaatler de Süryani, Ermeni vesaire olunca görüntünün çok modern, pek hoşgörülü ve müthiş inandırıcı olduğunu düşünmemiz bekleniyor herhalde.

Pazartesi, 18 Mayıs 2009 12:36
Alper Birdal

Tarih geçmişte değil, içinde bulunduğumuz anda yazılıyor ve anlamını içinde bulunduğumuz anda, güncelde kazanıyor.

Gerek iki yıl önce yapılan, gerekse dün gerçekleştirilen Cumhuriyet Mitingleri'nin tarihini içinde bulunduğumuz "an"da nasıl yazmalı?

Pazartesi, 27 Nisan 2009 10:30
Alper Birdal

24 Nisan şenlikleri, Barack Obama'nın Temsilciler Meclisi'nde yaptığı konuşmada 1915 olaylarına ilişkin Ermenice "Medz Yeghern", yani Büyük Felaket ifadesini kullanmasıyla açıldı. Şenlikler beklendiği gibi ABD'de değil, Türkiye'de devam etti.