4 sonuçtan 1 - 4 arası gösteriliyor
Cuma, 13 Kasım 2009 09:30
Mustafa Kemal Erdemol

Kendisini neredeyse Yüz Türk Büyüğü yapan ünlü mü ünlü programının sürekli izleyicisi olmadım ne mutlu ki. Zaman zaman izlediğimde de, açık söylemek gerekirse, dayanılır bulmadım. Hakkını yemeyeyim, doğru ya da yeni şeyler de vardı o programlarda elbette. Şunu anlatırlar genç bir felsefe öğrencisi, önemli bir filozofa, okuyup değerlendirmesi ricasıyla yazdığı kitabını verir.

Cuma, 24 Temmuz 2009 10:30
Mustafa Kemal Erdemol

Bosna trajedisinin tüm hızıyla sürdüğü dönemlerdi. Eşini boşayıp, çok genç bir Bosnalı kızla evlendiği zaman, özellikle erkeklerden oluşan muhafazakar çevresinin gözünde, günün “mana ve ehemmiyeti”ne pek bir uygun izdivaç gibi anlaşılmıştır bu, süphe yok. Acılar içindeki mazlum bir millete mensup birisiyle evlendiğinde, kişi, bir de bu açıdan takdir görür. Bu da takdir görenlerdendi.

Cuma, 03 Nisan 2009 10:30
Mustafa Kemal Erdemol

Büyük Goethe'nin bir bildiği olmasa, "Önünde bütün yolların açılması, alçakgönüllülükle yürüdüğün içindir" demezdi herhalde. Kimileri büyük adamın bu vecizeyi, "önümde bütün yolların açılması, alçakgönüllülükle yürüdüğüm içindir" cümleleriyle ifade ettiğini söylerler.

Cuma, 06 Mart 2009 13:23
Mustafa Kemal Erdemol

Aklıevvel gazeteci, "kimbilir neler yaşamıştır" diye düşünmüş olmalı ki, eski bir Mossad ajanı olan İsrail'in kadın Dışişleri Bakanı Tzipi Livni'ye sormuş: "Vatan için düşmanla yatar mıydın?"