114 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 19 Aralık 2008 16:26
Yıldız Teknik Üniversiteli Öğrenciler imzasıyla bildiri dağıtan öğrenci müdürlük odasına kapatılarak rehin alındı.
Cumartesi, 06 Aralık 2008 10:00
Samsun OMÜ rektörünün onayıyla ilk kez bir üniversitede açılan ‘Yaşayan Fosiller’ sergisinde Adnan Hocacı İstanbul Paleontoloji Derneği’nin 2. Başkanı Biyolog Onur Yıldız’a, Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Zeki Apaydın evrim dersi verdi. Yıldız, süresinden önce fosillerini toplayıp gitti.

soL (Samsun) Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde (OMÜ) rektörün onayıyla 1 Aralık'tan bu yana sergilenen 'Paleontoloji (Fosil) Sergisi' dün ilginç bir protestoya sahne oldu.

Pazartesi, 22 Aralık 2008 17:27
Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri bugün gerçekleştirdikleri eylemle, arkadaşları Ahmet Çoban&#039ın Cuma günü Yüksek Okul Müdiresi Fatma Tiryaki tarafından rehin alınmasını protesto ettiler. Öğrenciler ulaşım zamları için yürüyüş yapacaklarını duyurdular.

soL (İstanbul) Yıldız Teknik &Uumlniversitesi'nin Davutpaşa'daki hazırlık binasında bug&uumln saat 10:45'te cuma g&uumln&uuml hazırlık &oumlğrencisi Ahmet &Ccediloban'ın Yabancı Diller Y&uumlksek Okulu m&uumldiresi Fatma Tiryaki tarafından ulaşım zamlarına karşı dağıttığı bildiri nedeniyle rehin alınmasıyla ilgili bir eylem yapıldı

Salı, 30 Aralık 2008 10:18
İzmit’teki Kalibre Boru Fabrikası’nda, Türk Metal Sendikası’na üye işçilerden 35’inin iş akdi feshedildi.

soL (Kocaeli) Kalibre Boru işvereni Şerif &Uumlnan, ekonomik kriz gerek&ccedilesiyle iş&ccedililerden 35&rsquoine &ccedilıkış verildiğini tebligatla duyurdu. Fabrikada yetki aşamasında olan T&uumlrk Metal Sendikası&rsquonın sessiz kalmasına iş&ccedililer tepki g&oumlsteriyor.&nbsp

Cuma, 12 Aralık 2008 20:19
Başbakanlık 8 milletvekilinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için hazırlanan fezlekeleri TBMM Başkanlığı'na iletti.

soL (HABER MERKEZİ) Başbakanlık 8 milletvekili hakkında dokunulmazlıkların kaldırılması için hazırlanan fezlekeleri TBMM Başkanlığı'na gönderdi. TBMM Başkanlığı da fezlelekeleri Karma Komisyon'a iletti.

Pazar, 28 Aralık 2008 19:01
Gazze’de 200 den fazla insanın ölmesine neden olan saldırı Ankara&#039da ve İstanbul&#039da düzenlenen eylemlerle protesto edildi.

soL (HABER MERKEZİ) İsrail&rsquoin Gazze&rsquoye yaptığı f&uumlze saldırılarında 300&rsquoe yakın insan yaşamını yitirdi. Bug&uumln saldırılar s&uumlrerken TKP Ankara İl &Oumlrg&uumlt&uuml İsrail El&ccedililiği &oumln&uumlnde, protesto eylemi d&uumlzenledi.

Salı, 23 Aralık 2008 09:53
İzmit’teki Federal Mogul fabrikası, izindeyken çıkış işlemlerini başlattığı 200 işçiye, durumlarını tebligatla bildiriyor.

soL (Kocaeli) Ge&ccedilen ay 850 iş&ccediliden 200&rsquo&uumln&uuml &ccedilıkaracağını B&oumllge &Ccedilalışma M&uumld&uumlrl&uumlğ&uuml&rsquone bildiren Federal Mogul, 29 Kasım&rsquoda &uumlretimi durdurup iş&ccedilileri bir aylık tatile &ccedilıkardı.

Pazar, 28 Aralık 2008 15:14
Toplumsal Araştırma ve Eğitim Merkezi (TAREM)’in 1908’in yüzüncü yılı vesilesiyle düzenlemiş olduğu sempozyumun ilk oturumda “1908 ve özgürlükler mücadelesi” ele alındı. İkinci oturumda ise “2008’den 1908’e bakmak” Sempozyumunda milliyetçilik ve emperyalizm konuları da tartışıldı.

soL (HABER MERKEZİ) TAREM &lsquoD&uumlne bakarak bug&uumln&uuml anlamak&rsquo dizisi ile başladığı tarih &ccedilalışmalarının ilk &uumlr&uumln&uuml olan sempozyumu ger&ccedilekleştirdi.&nbsp Sempozyumun a&ccedilılış konuşmasını yapan TAREM Akademik &Ccedilalışmalar Danışmanı Yrd. Do&ccedil. Dr.

Pazar, 21 Aralık 2008 10:36
Kemal Kılıçdaroğlu ile düellosunun ardından, Melih Gökçek açıklamalarına devam ediyor. Ankara&#039nın Belediye Başkanı, şova ara vermeye niyetli görünmüyor. Dün de Uğur Dündar&#039ı birlikte mal beyan etmeye davet eden Gökçek&#039in hışmından muhabirler de nasiplendi.
Pazartesi, 01 Aralık 2008 21:48
Yurtsever Cephe İşçi Birliği (YCİB) Kocaeli Örgütü, Tezcan Galvaniz’de işten atılan 38 işçinin18 gündür sürdürdüğü direnişe destek için fabrika önüne ziyarette bulundu.

soL (Kocaeli) Arslanbey Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Tezcan Galvaniz Fabrikası'na giden YCİB üyeleri, burada direnişte bulunan ve gündüz vardiyasında çıkan Birleşik Metal-İş Sendikası'na üye diğer işçilerle buluştu. YCİB adına yapılan konuşmalarda, Tezcan işçisinin direnişine sonuna kadar destek verileceği kaydedildi.

Cumartesi, 27 Aralık 2008 10:54
İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi&#039nde işten atmalara, sağlık ve eğitimin paralı hale getirilmesine ve zamlara karşı eylem düzenlendi.
Cumartesi, 13 Aralık 2008 10:00
Economist Dergisi Kasım ayında yayınladığı "Kaygılandıran Tayyip Erdoğan" makalesinin "olay" yaratmasından sonra bu sayısında Deniz Baykal'a yüklenerek ayar yaptı. Çarşaf açılımı ile bağ kurularak, CHP'nin AKP'yi dengeleyecek "güvenilir laik muhalefet" olamadığı vurgulanan yazıda, Erdoğan'ın seçimlerde korkacak bir şeyi olmadığı iddia ediliyor.

soL (HABER MERKEZİ) İngiltere'de yayınlanan haftalık Economist, Tayyip Erdoğan'dan özür dilemenin yolunu balans ayarında buldu. Türkiye siyasetine dair AKP ve CHP arasında gidip gelerek analiz yapmayı adet haline getiren dergi, iki hafta arayla önce Erdoğan'ı ardından da Baykal'ı yerden yere vurarak dengeyi sağlamış oldu.

Perşembe, 04 Aralık 2008 09:45
Diyarbakır’da belediyenin peyzaj çalışmaları çerçevesinde ekmiş olduğu çiçekler PKK propagandası yapıldığı gerekçesiyle soruşturma konusu oldu.

soL (Diyarbakır) DTP'li Yenişehir Belediyesi'ne bağlı Sezai Karakoç Bulvarı üzerindeki düzenleme çalışmaları sırasında orta refüje çiçeklerle yıldız figürü yapıldığını "tespit" eden Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekipleri yıldızın, PKK'yi simgeleyen flamalarda yer alan yıldızı temsil ettiği ve terör örgütü propagandası yapıldığı gerekçesiyle Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusun

Salı, 02 Aralık 2008 10:00
Yerel seçimlerde aday adayı olmak isteyen kamu görevlilerinin görevlerinden istifa etmeleri için son gün dündü. İstifa eden üst düzey kamu görevlilerinin çoğunun AKP'yi "tercih" etmesi dikkat çekti.

soL (HABER MERKEZİ) 29 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerde aday adayı olmak isteyen kamu çalışanları dün görevlerinden istifa etti. İstifa eden üst düzey yetkililerin AKP'yi "tercih" etmesi ve istifa eden kamu görevlilerinin çoğunun polis olması dikkat çekti.

Çarşamba, 10 Aralık 2008 10:32
Belma Nur Kartal

KENTİN SESİ - SAMSUN yazıları

Pages