107 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 15 Aralık 2008 09:02
Küba Devlet Başkanı Raúl Castro’nun Venezuela ziyaretinde yüzlerce ortak proje karara bağlanırken, iki halk arasındaki işbirliği de güçlendi.

soL (DIŞ HABERLER) Küba Devlet Başkanı Raúl Castro, devlet başkanı olarak yurtdışına yaptığı ilk resmi ziyareti olan Venezuela ziyaretinde iki ülke arasındaki işbirliği daha da güçlendirildi.

Pazartesi, 22 Aralık 2008 10:12
Washington Post gazetesi, Venezuela’da yapılacak anayasa değişikliği referandumuyla ilgili “editoryal” bir yazı yayınlayarak, Chavez’in ancak hile ya da güç kullanarak seçimi kazanabileceği yorumunda bulundu.

soL (DIŞ HABERLER) Washington Post gazetesi, Venezuela&rsquoda referanduma sunulacak olan ve Chavez&rsquoin başkanlık s&uumlresini uzatacak olan anayasa değişikliğinin, ancak h&uumlk&uumlmetin hile ya da zora başvurması halinde kabul edileceğini yazdı.

Perşembe, 04 Aralık 2008 10:15
Venezuela lideri yeniden seçilmesinin önünü açacak anayasa değişikliği için referandum istiyor.

soL (DIŞ HABERLER) Venezuela Cumhurbaşkanı Hugo Chavez yeniden başkan seçilebilmesine olanak sağlayacak olan anayasal değişikik için Şubat ayında referandum yapmayı planladıkları açıklamasında bulundu.

Pazar, 07 Aralık 2008 10:10
Rusya, "ABD’nin arka bahçesi"nde etkinliğini artırıyor. Venezuela ile ortak tatbikat düzenleyen Rus gemilerinden Amiral Şabenenko destroyeri, Panama Kanalı’na girdi.

soL (DIŞ HABERLER) İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana ilk kez bir Rus gemisi Panama Kanalı'na girdi. Venezuela Deniz Kuvvetleri ile ortak tatbikatlarını tamamlayan gemilerden Amiral Şabenenko Destroyeri'nin kanala girişine ABD'den resmi bir tepki gelmedi. Kanal Soğuk Savaş döneminde Soyet gemilerine kapatılmıştı.

Salı, 23 Aralık 2008 13:38
Venezuela lideri Hugo Chavez, yapımı bitmekte olan bir alışveriş merkezinin büyüklüğünü görünce “&quotOrada bir ucube inşa ediyorlar&quot diyerek inşaatın durdurulmasını istedi.

soL (DIŞ HABERLER) Chavez, haftalık radyo konuşmasında, 6 katlı alışveriş merkezinin inşaatıyla ilgili olarak, &quotOrada bir ucube inşa ediyorlar&quot dedi.

Çarşamba, 24 Aralık 2008 10:13
İnsan Hakları İzleme Örgütü İran&#039ı insan hakkı savunucularının sesini kısmakla suçladı. Venezuela&#039yı da insan hakkı ihlali ile suçlayan HRW&#039nin sicili hayli kabarık.
soL (DIŞ HABERLER) İnsan Hakları İzleme &Oumlrg&uumlt&uuml (HRW), İran'ı, insan haklarını ihlal etmekle ve &uumllkede insan haklarını savunucularının sesini kı
Cumartesi, 13 Aralık 2008 21:34
Küba Devlet Başkanı Raúl Castro, Venezuela’ya bir resmi ziyaret gerçekleştiriyor. Bu ziyaret, Karakas’a varan Castro’nun, devlet başkanlığı görevini aldığından beri yabancı bir ülkeye yaptığı ilk resmi ziyaret anlamına geliyor.

soL (DIŞ HABERLER) Raúl Castro, Küba Devlet Başkanlığı görevini aldığı Şubat ayından bu yana ilk defa yurtdışında bir ülkeye yaptığı ziyaret olan Venezuela ziyaretine başladı. Ziyarette, iki ülke arasında zaten iyi durumdaki ilişkilerin daha da güçlendirilmesi bekleniyor.

Pazar, 07 Aralık 2008 12:02
Venezuela’da Hugo Chavez’in seçimleri ilk defa kazandığı 6 Aralık 1998’den bu yana geçen, Bolivarcı Devrim’in 10. yılı kutlanıyor.

soL (DIŞ HABERLER) Venezuela'da Bolivarcı Devrim'in 10. yıldönümü kutlanıyor. Venezuela lideri Hugo Chavez, bu 10 yılın Venezuela Devrimi'nin ikinci etabını oluşturduğunu, ilk etabın da 1989-1999 yılları arasında yaşandığını söyledi.

Perşembe, 25 Aralık 2008 10:47
Devlet Başkanı Chavez&#039in görev süresi dolarken, başkanlık süresini iki dönemle sınırlayan Anayasa maddesinin değiştirilmesi için çalışmalar sürüyor. Venezuelalılar devrimci dönüşümlerin liderliğe gereksindiğini ve bunu iki dönemle sınırlamanın yanlış olduğunu vurguluyorlar.

soL (DIŞ HABERLER) Venezuela&rsquoda Cumhurbaşkanının se&ccedililme sınırını kaldıran anayasal değişikliğin ger&ccedilekleştirilmesi i&ccedilin &ccedilalışmalar s&uumlr&uumlyor.

Pazartesi, 08 Aralık 2008 13:43
BBC, Venezuela’daki Bolivarcı Devrim’in 10. yıldönümü vesilesiyle okuyucularından Hugo Chávez’in iktidardaki on yılını değerlendirmelerin istedi. Ancak ufak bir ayrıntı dikkat çekiyor: İspanyolca da dahil 31 dilde yayın yapan BBC, anketi yalnızca İngilizce bilenlere sordu!

soL (DIŞ HABERLER) İngiliz BBC News, internet sitesine koyduğu bir anketle Venezuela'da yaşayan herkesin Hugo Chávez'in iktidarda geçirdiği on yıldaki deneyimlerini paylaşmalarını istedi.

Pazartesi, 22 Aralık 2008 10:16
30 aydır süren “Evet Yapabilirim” adlı okuma-yazma kampanyası Bolivya’yı Latin Amerika’nın “cehaletten arındırılmış” üçüncü ülkesi yaptı.

soL (DIŞ HABERLER) Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, &uumllke &ccedilapında y&uumlr&uumlt&uumllen okuma-yazma kampanyasının başarıya ulaştığı a&ccedilıklamasında bulundu.

Pazar, 21 Aralık 2008 10:14
Venezuela’da Chavez’in devlet başkanlığı süresini de uzatacak olan anayasa değişikliği tartışılırken, tasarıya karşı çıkan Chavez karşıtı milletvekillerinin çoğu üç ya da dört dönemdir, bazıları yirmi otuz yıldır Meclis&#039te.

soL (DIŞ HABERLER) Chavez&rsquoin bir kez daha devlet başkanlığı i&ccedilin aday olmasına karşı &ccedilıkan Venezuela muhalefetine bağlı bir&ccedilok milletvekili, uzun yıllardır Meclis'te.

Salı, 16 Aralık 2008 10:14
Rus donanmasına ait savaş gemileri soğuk savaştan sonra ilk kez Küba`da. Gemiler halkın ziyaretine açık olacak.

soL (DIŞ HABERLER) Rusya ve Latin Amerika`daki sol iktidarlar arasındaki yakınlaşma Küba`yla devam ediyor. Rus Deniz Kuvvetleri soğuk savaş döneminden beri ilk kez Havana`yı ziyaret edecek. Deniz Kuvvetleri sözcüsünün açıkladığına göre Rusya`ya ait 3 kuzey donanması savaş gemisi Cuma günü Havana`ya ulaşacak.

Çarşamba, 31 Aralık 2008 20:45
Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, ABD Büyükelçisi&#039ni ülkelerinden kovmalarının bir başarı sayılması gerektiğini, çünkü böylelikle muhalefetin darbe girişiminin boşa çıkarıldığını söyledi.
Perşembe, 18 Aralık 2008 11:15
Latin Amerika ve Karayipler Zirvesi Brezilya’da toplandı. ABD’nin eleştirildiği zirvede Küba’nın de yer alması, ABD baskısı yüzünden kıtada yalıtılmaya çalışılan ülkenin tekrar olması gereken yere geldiği yorumlarına yol açtı.

Pages