84 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 16 Aralık 2008 19:41
Tokat Gökmedrese Müzesi’nin müdiresi makam odasına klima taktırınca ziyaretçilerin tepkisini çekti. Bunda ne var canım, demeyin. Fotoğraf her şeyi anlatıyor.

soL (HABER MERKEZİ) Tokat'ın önemli tarihi eserlerinden biri olan ve 1277 yılında Anadolu Selçuklu döneminde inşa edilen Gökmedrese, taşlara işlenmiş süslemeleriyle görenleri hayran bırakıyor. Kent merkezinde yer alan ve müze olarak da kullanılan Gökmedrese, tarihi eser turizminde kente büyük katkı sağlıyor.

Çarşamba, 03 Aralık 2008 10:38

1930'ların başı. Büyük Bunalım başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere tüm dünyayı kasıp kavuruyor. Paranın yerini değiş tokuş ekonomisi almış durumda. İnsanlar açlığın sınırında ve bir çok kişi intihar ediyor.

Cumartesi, 27 Aralık 2008 21:40
TRT 1’de yayınlanan “Şahların Labirenti” isimli programda Hrant Dink’in Maraş katliamının sorumlusu gibi gösterilmesinin basına yansımasının ardından TRT, internet sitesine yerleştirdiği belgesel videosundan ilgili bölümü çıkarttı.
soL (HABER MERKEZİ) TRT&rsquode Şahların Labirenti isimli belgeselde, 1978&rsquodeki Maraş katliamını planlayanların arasında bir yıl &oumlnce uğradığı suikast sonucu &oumlld&uumlr&uumllen gazeteci Hrant Dink&rsquoin ismi de yer almıştı.
Pazartesi, 29 Aralık 2008 10:20
NULL

G&oumlkdelen Tepesinde &Oumlğle Yemeği

Cuma, 26 Aralık 2008 14:40
İstanbul’da 19 Ocak 2007’de öldürülen gazeteci Hrant Dink, devlet kanalı TRT’de Maraş katliamının sorumluları arasında gösterildi.

soL (HABER MERKEZİ) TRT yeni bir skandala imza atarak gazeteci Hrant Dink&rsquoi Maraş katliamının sorumluları arasında g&oumlsterdi.

Çarşamba, 10 Aralık 2008 10:53

Bazen bir fotoğraf karesidir bir gerçeği tüm çıplaklığıyla ortaya koyan ve hiçbir tartışmaya yer bırakmayan. Ne bir saniye öncesine ihtiyaç vardır ne de sonrasına. Öylece bakakalır ve çaresizliğimizle yüzleşiriz, insanlığımızdan önce.

Perşembe, 04 Aralık 2008 09:45
Diyarbakır’da belediyenin peyzaj çalışmaları çerçevesinde ekmiş olduğu çiçekler PKK propagandası yapıldığı gerekçesiyle soruşturma konusu oldu.

soL (Diyarbakır) DTP'li Yenişehir Belediyesi'ne bağlı Sezai Karakoç Bulvarı üzerindeki düzenleme çalışmaları sırasında orta refüje çiçeklerle yıldız figürü yapıldığını "tespit" eden Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekipleri yıldızın, PKK'yi simgeleyen flamalarda yer alan yıldızı temsil ettiği ve terör örgütü propagandası yapıldığı gerekçesiyle Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusun

Salı, 02 Aralık 2008 22:35
Türkiye Gazeteciler Sendikası üyesi yüzlerce gazeteci Taksim Meydanı'nda yaptıkları eylemle, kriz gerekçesiyle arkadaşlarının işten çıkarılmalarını protesto etti.

soL (HABER MERKEZİ) Türkiye Gazeteciler Sendikası'na mensup yüzlerce gazeteci, medyada kriz bahanesiyle yaşanan emekçi kıyımını protesto etmek için Taksim'den Galatasaray Lisesi'nin önüne kadar bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Pazartesi, 01 Aralık 2008 10:00
Modası, müziği, dekorasyonu derken dinci kesimin şimdi de stand-up’çısı var. Çarşaflı laborant Hatice Çöpoğlu, evlerde başladığı şovuna sahnelerde devam edecek. Çöpoğlu’nun esprileri de doğal olarak çarşaflı.

soL (HABER MERKEZİ) İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde laborant olarak çalışırken, çarşafı yüzünden işten çıkarıldığını söylüyor. O da kendine daha serbest bir iş bulmuş. Bir adım öteye giderek çarşafa da girmiş. Güzellik malzemeleri satan bir firmada pazarlamacılık yaparak devam etmiş hayatına.

Perşembe, 11 Aralık 2008 10:35
Yasemin Gedik

4 Aralık 2006 günü Beyoğlu'ndaki Karşısanat'ta Merhabarev fotograf sergisinin açılışı vardı. Türkiye'den beş fotografçı Erivan'a gitmiş, Ermenistan'dan 5 fotografçı da İstanbul'a gelerek bir hafta kalmış ve kenti, insanları görüntülemişti.

Pazartesi, 22 Aralık 2008 10:43
NULL

Protest m&uumlziğin tescilli markası, Amerikan folkunun alameti farikası, yalnız şairin &ccedilatallı sesi, bohemin vazge&ccedililmez ikonu Bob Dylan. Kimilerine g&oumlre ger&ccedilek bir usta ve sağlam adam, kimileri i&ccedilin sahtekarın &oumlnde gideni ve alternatif rock medyasının en g&uumlvenilir maymunu.

Salı, 09 Aralık 2008 10:16
“Çocukların psikolojisi bozuluyor” diyerek kurban kesimini eleştiren medya, dün kesimhaneden canlı yayındaydı. Haberlerde kendini kesen acemi kasaplardan, kovalayana boynuz atan öküzlerden geçilmedi. Bayramın sevinenleri çocuklar değil, kırmızı medya oldu.

soL (HABER MERKEZİ) Her yer kan içinde, etrafa saçılmış iç organlar, kesik başlar ve bunların arasında dolaşan çocuklar. Çok değil birkaç yıl önce, Kurban Bayramı'nın ikinci gününde, birçok gazete manşetinde bu fotoğraf vardı. Medeniyetlerin beşiği İstanbul'da, binlerce hayvanın kesilmesinin ardından ortaya çıkan görüntü, bir savaş meydanını andırıyordu.

Salı, 23 Aralık 2008 10:19
Orhan Aydın

&Oumln&uumlm&uumlzdeki g&uumlnler, &ldquoKentsel D&oumln&uumlş&uumlm&rdquo adı altında yaşanacak talanın hız kazanacağı bir s&uumlre&ccedil olarak yaşanacak.

Salı, 16 Aralık 2008 15:14

Adeta insana huzur aşılayan bir terapist Michael Kenna.

Çarşamba, 24 Aralık 2008 10:41
Aydemir Güler

Solda CHP&rsquociliği tek bir halkaya bağlayanlar var. Bunlara g&oumlre T&uumlrkiye solu, ge&ccedilmişten bug&uumlne Kemalizmden kopamamıştır. Bu bağ karşımıza ikide bir CHP karşısında titrek kalmak bi&ccediliminde &ccedilıkmaktadır.

Pages