84 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 27 Aralık 2008 10:08
TKP Eskişehir İl Örgütü tarafından yapılan açıklamada, AKP’nin doğalgaz zammı protesto edilirken, emekçilerin soğukla terbiye edilmeye çalışıldığı söylendi.
Cumartesi, 20 Aralık 2008 20:03
Gölcük Fabrikası’nda 250 işçiyi işten çıkaran Ford Otosan, bu defa da Eskişehir İnönü Fabrikası’nda 300 kişinin işine son verdi.
soL (HABER MERKEZİ) Ford Otosan AŞ&rsquoye bağlı Eskişehir İn&oumln&uuml Fabrikası&rsquonda 300 iş&ccedilinin işine son verileceği duyuruldu. Ford Otosan birka&ccedil g&uumln &oumlnce de G&oumllc&uumlk Fabrikası&rsquonda 250 kişiyi işten &ccedilıkarmıştı.
Cuma, 26 Aralık 2008 19:38
Bir süredir “CHP ittifakı” tartışmalarında adı geçen Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, bir kez daha DSP’den aday olacağını açıkladı.

soL (HABER MERKEZİ) Eskişehir B&uumly&uumlkşehir Belediye Başkanı Yılmaz B&uumly&uumlkerşen, 29 Mart yerel se&ccedilimlerinde yine DSP&rsquoden aday olacağını a&ccedilıkladı. Bir s&uumlredir B&uumly&uumlkerşen&rsquoin CHP&rsquoden aday olup olmayacağı tartışılıyordu.

Cuma, 12 Aralık 2008 13:15
İsrail'in Haaretz gazetesine demeç veren AKP Eskişehir Milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Murat Mercan, nükleere sahip bir İran'ın Türkiye için de tehdit olduğunu iddia etti. Mercan, İran'a karşı etkin bir yaptırım politikası istedi.

soL (HABER MERKEZİ) Başbakan Tayyip Erdoğan'a yakınlığıyla bilinen, AKP Eskişehir Milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Murat Mercan, İsrail'in Haaretz gazetesine verdiği demeçte, nükleere sahip bir İran'ın, yalnızca İsrail değil Türkiye için de tehdit olduğunu iddia etti. Mercan'a göre, sorunun çözümü, askeri bir operasyondan çok, ciddi bir uluslararası yaptırım.

Çarşamba, 03 Aralık 2008 15:17
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün DSP’ye geçmesi parti içinde rahatsızlık yarattı. Rahatsız olanların gerekçesi Sarıgül’ün Baykal’dan intikam almak için DSP’ye katıldığı. Kimi partililer ise “Sarıgül DSP’ye katılmadı, DSP Sarıgül’e katıldı” diyor.

soL (HABER MERKEZİ) CHP'den ihraç edilen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün DSP'ye katılması parti içinde rahatsızlık yarattı. Eski DSP Genel Sekreteri ve Eskişehir Milletvekili Tayfun içli, Sarıgül'ün CHP lideri Deniz Baykal'dan intikam almak için DSP'ye geldiğini iddia etti. İçli, "Sarıgül DSP'ye değil DSP Sarıgül'e katıldı" dedi.

Salı, 02 Aralık 2008 13:20
Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş, 2 Ocak 2009 tarihine kadar üretime ara verdiğini duyurdu.

soL (HABER MERKEZİ) Çimsa'dan Borsaya yapılan açıklamada, şirketin Eskişehir Çimento fabrikasındaki mevcut iki üretim hattından ikinci üretim hattındaki üretim faaliyetlerinin 2 Ocak 2009 tarihine kadar geçici olarak durdurulduğu bildirildi.

Pazartesi, 22 Aralık 2008 10:00
Bazı illerin valilerinde değişiklik öngören Valiler Kararnamesi, 20 Aralık tarihli Resmi Gazete&#039de yayımlandı. Aralarında Başbakan Erdoğan’ın kömür çalışmalarıyla örnek gösterdiği Elazığ Valisi&#039nin de bulunduğu 12 vali merkeze alındı.
soL (HABER MERKEZİ)&nbspBazı illerin valilerinde değişiklik &oumlng&oumlren Valiler Kararnamesi, Resmi Gazete&rsquode yayımlandı.
Pazartesi, 29 Aralık 2008 20:15
300 kişilik Türkiye-İsrail Dostluk Grubu&#039ndan sadece 3 vekilin istifa etmesi &quottepkileri yumuşatma&quot adımı olarak değerlendiriliyor.
soL (HABER MERKEZİ) Yaklaşık 300 milletvekilinin bulunduğu T&uumlrkiye-İsrail Parlamentolararası Dostluk Grubu'ndan sadece 3 milletvekili istifa etti. Grup Başkanı AKP'li Nursuna Memecan grup &uumlyelerinin &ccedilok tepkili olduğunu ve toplu istifaların konuşulduğunu iddia etti.
Salı, 02 Aralık 2008 22:18
Doğalgaz zamlarına yönelik tepkilerin ardından, Başkent Doğalgaz Dağıtım Genel Merkezi doğalgaz zamlarına tepki gösterenleri “önceki indirimleri görmezden gelmekle" suçladı. Genel Merkezden yapılan açıklamada "zamlar kanun yüzünden" denildi.

soL (HABER MERKEZİ) Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş Genel Müdürlüğü'nün, doğalgazın metreküp fiyatındaki 1,8YKR'lik artış hakkında yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu düzenlemenin, Doğalgaz Piyasası Kanunu gereği yapıldığı belirtildi.

Pazartesi, 01 Aralık 2008 18:36
Başbakan Erdoğan'ın, meslek örgütlerine yönelik “belediyeler bir de onlarla uğraşıyor. Her şeye ideolojik yaklaşıyorlar” sözlerine tepki gösteren TMMOB, başbakanın meslek örgütleriyle uğraşmak yerine kendi sözlerine kulak vermesi gerektiğini ifade etti.

soL (HABER MERKEZİ) Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın AKP'nin Kızılcahamam'da düzenlediği 13. İstişare toplantısındaki konuşmasında meslek örgütlerine yönelik "belediyeler bir de onlarla uğraşıyor. Her şeye ideolojik yaklaşıyorlar, yapacaklarımızı davalar açarak engelliyorlar" sözlerine TMMOB'dan cevap geldi.

Cuma, 26 Aralık 2008 10:40
Üniversitelerdeki faşist saldırılara dün bir yenisi daha eklenirken saldırganların AKP karşıtı eylemlere tahammülsüzlükleri dikkat çekiyor.

soL (HABER MERKEZİ) D&uumln Marmara &Uumlniversitesi G&oumlztepe Kampus&uuml'nde sol g&oumlr&uumlşl&uuml &oumlğrencilerin faşist saldırıları kınayan protesto eylemleri sırasında &uumllk&uumlc&uumllerin saldırısına uğraması ve beş &oumlğrencinin satır darbeleriyle yaralanması, dikkatleri tekrar &uumlniversitelere

Çarşamba, 31 Aralık 2008 10:54
Filistin’de devam eden insanlık dışı saldırıya karşı bir tepki de Anadolu Üniversitesi’nden geldi. Yunus Emre Kampusü yemekhanesi önünde toplanan Yurtsever Cephe Öğrenci Birliği tarafından gerçekleştirilen eylemin ardından bir basın açıklaması okundu.
Cumartesi, 20 Aralık 2008 12:55
TÜBİTAK, Milli Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü gibi devlet kurumlarının 2009 bütçelerinin görüşüldüğü dünkü Meclis görüşmelerinde, AKP bilimcisi TÜBİTAK&#039a yeni bir proje önerildi: &quotAbdest Alma Makinesi&quot
Perşembe, 25 Aralık 2008 12:53
Kavaklı Mahallesi’nde kümeste 10 kayıtlı seçmen olduğu ortaya çıktı.

soL (HABER MERKEZİ) İstanbul Beylikd&uumlz&uuml&rsquode kayıtlara g&oumlre, Kavaklı Mahallesi&rsquonde bir k&uumlmeste 10 se&ccedilmen g&oumlz&uumlkt&uumlğ&uuml ortaya &ccedilıktı.

Salı, 23 Aralık 2008 10:27
Valiler Kararnamesi&#039nin Cumhurbaşkanı Gül tarafından onaylanmasıyla, 12 ilin valisi değişti. Özellikle Hakkari ve Elazığ valilerinin merkeze çekilmesi tartışma yaratırken, yerel seçimler öncesine denk getirilen atamalarda AKP&#039ye yakın kadroların görevlendirilmesi dikkat çekti.

soL (HABER MERKEZİ) 12 ilin valilerini değiştiren Valiler Kararnamesi'nin Resmi Gazete'de yayınlanarak y&uumlr&uumlrl&uumlğe girmesi, kamuoyunda tepkiyle karşılandı.

Pages