461 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 18 Aralık 2008 10:13
İran Petrol Bakanı Golamhüseyin Nozeri, Türkiye ve İran&#039ın, doğalgaz boru hattı yapımı için iki ortak şirket kurmaya hazırlandıklarını söyledi.
soL (HABER MERKEZİ) İran İslam Cumhuriyeti Petrol Bakanı Golamh&uumlseyin Nozeri, T&uumlrkiye ve İran'ın, İran'dan T&uumlrkiye'ye ve Yunanistan'dan İran'a kadar uzanan iki hattın yapımı i&ccedilin iki ortak şirket kuracaklarını a&ccedilıkla
Çarşamba, 24 Aralık 2008 20:53
Enerji Bakanı Hilmi Güler, İsrail Enerji Bakanı’yla iki defa resmi toplantı yaptıklarını, yemekli toplantıların faturasını bir defasında kendilerinin, bir defasında da Çalık Grubu’nun ödediğini açıkladı.
soL (HABER MERKEZİ) Enerji Bakanı Hilmi G&uumller, &ldquo17 Aralık 2007&rsquode, Wow Otel&rsquode İsrailli Bakanla toplantı yaptınız mı?
Perşembe, 25 Aralık 2008 21:34
Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, dağıtım şirketlerinin tarifede değişiklik yapmama talebine rağmen konutlara verilen elektriğe yüzde 1.18 zam yaptı, sanayiye verilen elektrikte ise yüzde 1.5&#039lik indirime gidildi.
soL (HABER MERKEZİ) Enerji Piyasası D&uumlzenleme Kurulu (EPDK), TEDAŞ gibi toplam 20 elektrik dağıtım şirketinin fiyat tarifesinde değişiklik yapılmaması talebine rağmen konutlarda zam, sanayide indirim kararı aldı.&nbsp

Çarşamba, 03 Aralık 2008 15:35
Doğalgaza peş peşe gelen zamların ardından yükselen tepkiler nedeniyle Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler'den indirim sinyali geldi ama bu indirim vatandaşı pek de sevindirecek gibi gözükmüyor.

soL (HABER MERKEZİ) Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler bugün yaptığı açıklamayla doğalgaz fiyatlarını düşürebileceklerini ancak indirimin yılbaşından sonra geçerli olabileceğini söyledi. Bütün kışı yüksek faturalarla geçirecek olan vatandaşlar doğalgaza ihtiyacın azaldığı kış sonu itibariyle indirimli tarifeden gaz alacaklar.

Perşembe, 04 Aralık 2008 10:08
Kasım ayı enflasyon verilerinin beklenenin altında hesaplandığı görülürken fiyatlardaki en yüksek artış yüzde 21, 77 ile doğal gazda oldu. Yıllık enflasyon oranı ise TÜFE'de yüzde 10, 52 , ÜFE'de yüzde 12, 8 oranında artış gösterdi.

soL (HABER MERKEZİ) Doğalgazın yüzde 21, 77 ile Kasım ayı zam şampiyonu olduğu enflasyon verileri şaşırttı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, Kasım ayında Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) yüzde 0,83 artarken, Üretici Fiyatları Endeksi (ÜFE) yüzde 0,03 geriledi. Bazı çalışmalara göre TÜFE'nin yüzde 1,09, ÜFE'nin yüzde 0,85 artması bekleniyordu.

Salı, 23 Aralık 2008 09:30
Sene başından bu yana yüzde 75 zamlanan doğalgazda hükümet indirime hazırlanıyor. Ocak ayında yapılması planlanan yüzde 20 indirim kamuoyunun tepkisinin ardından geldi. Hükümet seçim öncesinde kamuoyunu yatıştırmaya çalışıyor.
soL (HABER MERKEZİ) H&uumlk&uumlmet sene başından bu yana y&uumlzde 75 zam yaptığı doğalgazdan y&uumlzde 20'lik bir indirim yapmaya hazırlanıyor.
Cuma, 05 Aralık 2008 09:54
Yurdakul Er

Son dönem Türkçe edebiyatın "resmen hakkı yenmiş" bir sürprizinde, "Ankara Mon Amour", küçük Suna, bir sevgi çıkmazının hazin öyküsünü "Ben onları hiç unutmadım" diye noktalıyor. Belki ilk bakışta öyle görünüyor, ama sadece küçük insanlarının aşk acıları değildir söylemek istediği. Herhalde çok başka bir şeydir.

Çarşamba, 03 Aralık 2008 10:49
Yıl sonunda iplik üretimini durduracak olan Aksu İplik, 300 kişiyi işten atacak.

soL (HABER MERKEZİ) Yıl sonunda iplik üretimini durdurma kararı alan Aksu İplik Dokuma ve Boya Apre Fabrikaları, şirketin bu bölümünde istihdam edilen 250-300 işçinin işine son vereceğini açıkladı.

Perşembe, 04 Aralık 2008 22:00
Gürcistan ve Azerbaycan, bölgedeki işbirliği ve ortak projeleri tartıştı. İki ülke arasındaki görüşmede, Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hattının hızla bitirilmesi de dahil birtakım başlıklarda ortaklaşıldı.

soL (DIŞ HABERLER) Gürcistan ve Azerbaycan hükümetleri ekonomi komisyonlarının görüşmeleri sonucunda enerji, ulaşım, ticaret ve çevre başlıklarında daha fazla işbirliği yapılması kararlaştırıldı.

Cumartesi, 13 Aralık 2008 21:34
Küba Devlet Başkanı Raúl Castro, Venezuela’ya bir resmi ziyaret gerçekleştiriyor. Bu ziyaret, Karakas’a varan Castro’nun, devlet başkanlığı görevini aldığından beri yabancı bir ülkeye yaptığı ilk resmi ziyaret anlamına geliyor.

soL (DIŞ HABERLER) Raúl Castro, Küba Devlet Başkanlığı görevini aldığı Şubat ayından bu yana ilk defa yurtdışında bir ülkeye yaptığı ziyaret olan Venezuela ziyaretine başladı. Ziyarette, iki ülke arasında zaten iyi durumdaki ilişkilerin daha da güçlendirilmesi bekleniyor.

Perşembe, 11 Aralık 2008 10:28
Rusya, yeni Latin Amerika diplomatik atılımı çerçevesinde Arjantin’le de işbirliği anlaşmaları imzaladı. Anlaşmalar genel olarak ekonomik ve ticari içeriğe sahip.

soL (DIŞ HABERLER) Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev ve Arjantin Devlet Başkanı Cristina Fernandez de Kirchner, iki devlet arasında stratejik ortaklığı artırmak için bir anlaşma imzaladılar.

İki devlet başkanının görüşmesinin ardından, bir ekonomik anlaşma paketi imzalandı.

Çarşamba, 03 Aralık 2008 12:39
Bursa'da işletmelere yönelik yapılan anketin sonuçları siparişlerin yarı yarıya azaldığını işletmelerin yüzde 40'nın işten çıkartmalara başvurduğunu ortaya koyuyor.

soL (HABER MERKEZİ) Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın (BTSO) kasım ayı meclis toplantısında üyelere dağıttığı 'Küresel Krizin Bursa'ya Etkileri' anketinin sonuçları bölgede iptal edilen siparişlerin yüzde 46,8 oranında olduğunu ortaya koyuyor. Ertelenen alacakların oranı ise yüzde 83, 9 olarak açıklanırken veriler bölgedeki üretimin yarı yarıya düştüğünü gösteriyor.

Pazartesi, 08 Aralık 2008 10:00
Henüz yapılıp yapılamayacağı dahi kesinleşmeyen Nabucco Doğalgaz Boru Hattı Projesi'ne Fransa merkezli gaz şirketi Gaz de France'ın ortak olacağı iddia edildi.

soL (HABER MERKEZİ) Henüz tamamlanıp tamamlanamayacağı dahi netleşmeyen Nabucco Doğalgaz Boru Hattı Projesi'ne yedinci ortak olarak Fransa merkezli enerji devi Gaz De France'ın katılacağı iddia edildi.

Pazartesi, 01 Aralık 2008 22:00
Başbakan Erdoğan, Sinop’ta yapılacak nükleer santralin ihalesine katılması için Güney Korelilere çağrıda bulundu.

soL (HABER MERKEZİ) Başbakan Erdoğan, Güney Kore Başbakanı Han Seung Soo ile görüştü. Erdoğan, Güney Kore'yi Türkiye'de nükleer enerji alanında yatırım yapmaya davet etti.

Cuma, 26 Aralık 2008 10:00
AKP hükümeti daha önce Ocak’tan itibaren doğalgaz fiyatlarını düşüreceklerini söylemişti. Hükümet, bu indirimi yapmamanın yollarını arıyor, üstelik de bu uğurda yalan söylüyor. İndirimin seçimden önce Mart başında yapılacağı söyleniyor.

Pages