275 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 27 Aralık 2008 10:11
Kocaeli Üniversitesi Arslanbey Meslek Yüksekokulu’nda öğrenim gören Gençlik Derneği üyesi iki kız öğrenci, faşistler tarafından bir süre rehin tutuldu.

soL (Kocaeli) Marmara &Uumlniversitesi&rsquondeki faşist saldırıların benzeri, Kocaeli &Uumlniversitesi Arslanbey Meslek Y&uumlksekokulu&rsquonda yaşandı.

Cumartesi, 13 Aralık 2008 10:15
İzmir’de, Devrimci Liseliler grubu üyeleri, Yunanistan Konsolosluğu önünde toplanarak Atina’da 16 yaşındaki Aleksis Griporopulas’ın öldürülmesini protesto etti.

soL (İzmir) Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) İzmir il binasından konsolosluğa yürüyen Dev-Lis üyeleri burada bir basın açıklaması yaptılar. Birinci Kordon'da "Özgürlük sokaktadır" yazılı pankart taşıyarak Yunanistan Konsolosluğu'na yürüyen Dev-Lis'li öğrenciler, önlem alan Çevik Kuvvet polisi tarafından konsolosluk önüne yaklaştırılmadı.

Pazar, 07 Aralık 2008 10:59
Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası, Kadıköy Belediyesi’nde sendika örgütlenme faaliyeti yürüten üç işçinin işten çıkarılmasını protesto ederek, sorunun çözümü için mücadele edeceğini duyurdu.

soL (HABER MERKEZİ) Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası (Dev Sağlık-İş) Yönetim Kurulu, Kadıköy Belediyesi'ne bağlı KASDAŞ sağlık polikliniklerinde sendikal faaliyet yürüten üç işçinin işten atılmasını protesto ederek bir açıklama yaptı.

Pazar, 14 Aralık 2008 10:15
TDKP üyesi Erdal Eren'in 17 yaşında faşist cunta tarafından idam edilişinin 28. yıldönümünde, Devrimci 78'liler Federasyonu ve EMEP üyeleri tarafından Ankara'da eylemler yapıldı.

soL (Ankara) 12 Eylül 1980 darbesi ile iktidarı alan faşist cuntanın katlettiği yüzlerce devrimciden biri olan Erdal Eren, dün Ankara'da etkinliklerle anıldı. Devrimci 78'liler Federasyonu Ankara Şubesi ve Emek Partisi (EMEP) üyelerinden oluşan bir grup, öğleyin saat 14.00'te Karşıyaka Mezarlığı'nın 2 Nolu kapısında toplanarak Eren'in mezarına yürüdü.

Cumartesi, 20 Aralık 2008 10:00
Dün cezaevlerinde devrimci tutsakların başlattığı ölüm orucuna yönelik saldırının 8. yılıydı. 28 tutsağın yaşamını yitirdiği operasyonun davası zaman aşımı nedeniyle düşürüldü ancak kamuoyu davayı sürdürüyor.
soL (HABER MERKEZİ) F tipi cezaevlerine nakillerini kabul etmeyen devrimcilerin başlattığı &oumll&uumlm orucu bundan tam sekiz yıl &oumlnce devlet tarafından kanla bastırılmıştı.
Perşembe, 25 Aralık 2008 10:47
Devlet Başkanı Chavez&#039in görev süresi dolarken, başkanlık süresini iki dönemle sınırlayan Anayasa maddesinin değiştirilmesi için çalışmalar sürüyor. Venezuelalılar devrimci dönüşümlerin liderliğe gereksindiğini ve bunu iki dönemle sınırlamanın yanlış olduğunu vurguluyorlar.

soL (DIŞ HABERLER) Venezuela&rsquoda Cumhurbaşkanının se&ccedililme sınırını kaldıran anayasal değişikliğin ger&ccedilekleştirilmesi i&ccedilin &ccedilalışmalar s&uumlr&uumlyor.

Pazartesi, 08 Aralık 2008 21:05
CHP Merkez Yürütme Kurulu üyesi Ali Kılıç, "biz altı oka çarşaf giydirmedik, çarşafa altı ok taktık" dedi.

soL (HABER MERKEZİ) Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi Ali Kılıç, Tunceli'de yaptığı açıklamada, partisinin çarşaf açılımına açıklık getirdi. Kılıç, bir rozet takmakla CHP'nin devrimci karakterinin ortadan kalkmayacağını ileri sürerken amaçlarının AKP tarafından etkilenen geniş kesimleri kucaklayıp iktidar olmak olduğunu vurguladı.

Pazar, 07 Aralık 2008 11:44

Muro: Nalet olsun içinizdeki para sevgisine, manipülasyon operasyonunuza!

Devrimci: Dokuz köyden kovulan deli mi, kolektifleşen onur ve akıl mı?

Perşembe, 04 Aralık 2008 09:30
Haftalık siyasi gazete Kızıl Bayrak, TKİP’le (Türkiye Komünist İşçi Partisi) ilgili yayınladığı haber gerekçe gösterilerek bir ay süreyle kapatıldı.

soL (HABER MERKEZİ) Haftalık siyasi gazete Kızıl Bayrak bir aylık süreyle kapatıldı. Gazetenin basıldığı Gün Matbaası'na ulaştırılan tebligat ile Kızıl Bayrak'ın 2008/44 sayılı, 7 Kasım 2008 tarihli sayısı nedeniyle 1 ay süreyle yayınının durdurulduğu bildirildiği öğrenildi.

Pazar, 21 Aralık 2008 16:45
Türk Eczacıları Birliği’nin hükümetin sağlık politikalarını protesto mitingi başladı. Yaklaşık 30 bin eczacı, taleplerini dile getirmek üzere Kolej Meydanı&#039nda toplandı.

soL (HABER MERKEZİ) Eczacılar, h&uumlk&uumlmetten meslekleri ile ilgili konularda g&oumlr&uumlşlerinin alınması, sağlık hizmetinin &uumlcretsiz olması, provizyon sisteminin iyileştirilmesi talepleri ile ilgili Kolej Meydanı&rsquonda miting d&uumlzenliyor.

Perşembe, 04 Aralık 2008 15:08
DİSK Genel Sekreteri Tayfun Görgün Başbakan Erdoğan’ın ''krizin inişe geçtiği'' yönündeki sözlerini eleştirirken, ''Fırtınanın ortasındayız ve kriz tam da kalbimize saplanıyor'' dedi.

soL (HABER MERKEZİ) Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Sekreteri Tayfun Görgün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Ulusa Sesleniş'' konuşmasında ''krizin inişe geçtiği'' yönündeki sözlerini eleştirdiği yazılı açıklamasında ekonomik krizin inişe geçtiği yorumlarının doğru olmadığını belirterek, ''Fırtınanın ortasındayız ve kriz tam da kalbimize saplanıy

Cumartesi, 27 Aralık 2008 15:34
Birçok sol parti ve hareket, bugün yapılan ortak bir basın açıklamasıyla yerel seçimlerde ortak hareket edeceklerini ilan ettiler.
Salı, 30 Aralık 2008 20:56
Ankara&#039da yazar ve sanatçılar, sendikalar, meslek örgütleri, siyasi partilerden temsilcilerin oluşturduğu bir heyet Filistin Büyükelçiliği’ni ziyaret ederek İsrail&#039in saldırısını kınadıklarını açıkladılar.
soL (HABER MERKEZİ) Ankara&rsquoda sendikalar, siyasi partiler, meslek ve kitle &oumlrg&uumltleri ile aydınlardan oluşan bir grup, ortak bir İsrail protestosu eylemi ger&ccedilekleştirdi.
Pazar, 28 Aralık 2008 10:51
Sendika ve siyasi partilerin oluşturduğu ‘Birlikte Başarabiliriz Platformu’, Adana’da ‘Yerel seçimler ve sol’ başlıklı bir toplantı düzenledi.

Çarşamba, 24 Aralık 2008 21:01
DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, Cumhurbaşkanı Gül&#039e İstanbul Üniversitesi rektörlük atamasıyla ilgili mektup göndererek tarafsız, adil, objektif ve &quothükümetin kendine yakın isimleri atamak istemesi hislerine kapılmadan&quot atama yapmasını istedi.

soL (HABER MERKEZİ) Devrimci İş&ccedili Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı S&uumlleyman&nbsp &Ccedilelebi Cumhurbaşkanı Abdullah G&uumll'e yapacağı İstanbul &Uumlniversitesi Rekt&oumlr atamasında AKP h&uumlk&uumlmetinin etkisinden uzak bir tavır sergilemesi talebiyle mektup g&oumlnderdi.

Pages