29 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 30 Aralık 2008 15:39
Kocaeli Üniversitesi öğrencisi DTP’li 4 genç, suç ve suçluyu övmenin yanı sıra ‘’ideolojik halay çekmek’’ suçundan tutuklandı.

soL (HABER MERKEZİ) Kocaeli &Uumlniversitesi yerleşkesinde &lsquo&rsquoideolojik halay &ccedilekmek&rsquo&rsquo su&ccediluyla &oumlnceki akşam jandarma tarafından g&oumlzaltına alınan DTP&rsquoli 4 gen&ccedil, d&uumln akşam saatlerinde &ccedilıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Salı, 02 Aralık 2008 16:44
Başbakan Erdoğan’ın meslek örgütlerine yönelik “her şeye ideolojik bakıyorlar” sözlerine cevap veren “Yurtsever Mimar ve Plancılar” başbakanın haklı olduğunu, her şeye emekten yana ideolojiyle baktıklarını açıkladılar.

soL (HABER MERKEZİ) AKP'nin Kızılcahamam'da düzenlediği 13. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda meslek örgütlerine yönelik "belediyeler bir de onlarla uğraşıyor. Her şeye ideolojik yaklaşıyorlar" sözlerine "Yurtsever Mimar ve Plancılar"dan cevap geldi.

Pazartesi, 01 Aralık 2008 10:00
AKP'nin Kızılcahamam kampı sona ererken, yerel seçimlere ilişkin takvim de sunuldu. Erdoğan konuşmasında odalara yüklenerek, "belediyeler bir de onlarla uğraşıyor. Her şeye ideolojik yaklaşıyorlar, yapacaklarımızı davalar açarak engelliyorlar" dedi.

soL (HABER MERKEZİ) AKP'nin Kızılcahamam'da düzenlediği 13. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı sona ererken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı kapanış konuşmasında, 29 Mart 2009'da yapılacak yerel seçimler için start verdiklerini ifade etti.

Pazartesi, 01 Aralık 2008 18:36
Başbakan Erdoğan'ın, meslek örgütlerine yönelik “belediyeler bir de onlarla uğraşıyor. Her şeye ideolojik yaklaşıyorlar” sözlerine tepki gösteren TMMOB, başbakanın meslek örgütleriyle uğraşmak yerine kendi sözlerine kulak vermesi gerektiğini ifade etti.

soL (HABER MERKEZİ) Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın AKP'nin Kızılcahamam'da düzenlediği 13. İstişare toplantısındaki konuşmasında meslek örgütlerine yönelik "belediyeler bir de onlarla uğraşıyor. Her şeye ideolojik yaklaşıyorlar, yapacaklarımızı davalar açarak engelliyorlar" sözlerine TMMOB'dan cevap geldi.

Cumartesi, 20 Aralık 2008 10:41
Melih Gökçek&#039in sayaç alımındaki usulsüzlükleri örtbas etmek için &quotideolojik davranmakla&quot suçladığı TMMOB basın açıklaması yapacak.
soL (HABER MERKEZİ) Kamuoyunda yoğun tartışmalara neden olan Ankara B&uumly&uumlkşehir Belediyesi doğalgaz saya&ccedillarının satın alınmasında yapılan usuls&uumlzl&uumlkle ilgili olarak bilirkişilik g&oumlrevinde bulunan Elektrik M&amp
Pazar, 07 Aralık 2008 10:15
TKP Kültür Komisyonu, 2008 yılı “Ali Cengiz Ödülleri Medya-Sanat Önde Gidenleri” adaylarını açıkladı. Bu yıl ilk kez düzenlenen ödülleri kazananlar, oylarıyla ankete katılanlar tarafından belirlenecek. Anket www.ekinbildirgesi.com adresinde yer alıyor.

soL (HABER MERKEZİ) TKP Kültür Komisyonu, medya, sanat, edebiyat ve kültür alanlarında önde giden isimlere "Ali Cengiz Ödülü" verecek. Ödüle hak kazananları, Komisyon'un www.ekinbildirgesi.com adlı internet sitesinde bulunan ankete katılarak oy verenler belirleyecek. Aday listesi ve yarışma sunumu sitede yayınlanmaya başladı.

Pazartesi, 01 Aralık 2008 09:59
İlker Belek

Kim ne derse desin, dini simgelerle giyinmek, gündelik yaşamı dini kurallar ve simgelerle düzenlemek, hukuku dini referans alarak yeniden yazmak, hem laisizmin hem de sekülarizmin tehdit altında olduğunu gösterir. Dinci gericilik denilen şey sosyal anlamda tam da bu ortamı ifade eder.

Pazar, 14 Aralık 2008 20:20
Meclis Başkanı Köksal Toptan, DTP’li milletvekillerinin parlamento içindeki çalışmalarından memnun olduğunu, ancak parlamento dışına çıktıkları zaman epey yanlış işler yaptıklarını söyledi.

soL (HABER MERKEZİ) TBMM Başkanı Köksal Toptan, Zonguldak'ta ailesini ziyaret etmeden önce gazetecilerin sorularını yanıtladı. Toptan, DTP'li kadın milletvekillerini parlamento dışında yanlış işler yapmakla eleştirdi.

Salı, 23 Aralık 2008 14:46
NULL
Pazartesi, 15 Aralık 2008 21:25
Devlet Bakanı Mehmet Aydın, TRT çalışanlarının kişisel maillerinin ve fakslarının incelendiği ve telefonlarının dinlendiği iddialarını reddetti. Ancak Bakan, Haber-Sen maillerinin engellenmesini üstü kapalı olarak savundu.

soL (HABER MERKEZİ) Devlet Bakanı Mehmet Aydın, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin'in kendisine verdiği bilgilere dayanarak TRT'yle ilgili soruları yanıtladı. Aydın "TRT çalışanlarının kişisel maillerinin, fakslarının incelenmesi veya telefonlarının dinlenmesi gibi uygulamalar yapılmadığını" söyledi.

Perşembe, 11 Aralık 2008 20:41
Alevi Bektaşi Federasyonu eski başkanı, yazar Turan Eser, Türkiye’de asimilasyoncu ve ayrımcı politikaların uygulandığını, devletin bunlara son vermesi gerektiğini söyledi.

soL (HABER MERKEZİ) Alevi Bektaşi Federasyonu eski Başkanı ve araştırmacı-yazar Turan Eser yaptığı açıklamada, Türkiye'nin İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nin kabul edilişinin 60. yılında yaptığı açıklamada, "okullarda zorla din eğitimi verme ve Sünniliği dayatma ilkelliğinden" kurtulmak gerektiğini söyledi.

Pazar, 07 Aralık 2008 20:29
Economist dergisinde yazdığı ve Tayyip Erdoğan’ı eleştirdiği yazı Türkiye’de çok tartışılan yazar Amberin Zaman, “yazımın özgün bir yanı yok, benzerleri her gün Türk basınında çıkıyor” dedi.

soL (HABER MERKEZİ) Geçen hafta İngiliz Economist dergisinde "Kaygılandıran Tayyip Erdoğan" başlıklı Erdoğan'ı eleştirdiği yazısı başta Tayyip Erdoğan olmak üzere AKP'lilerden tepki gören Amberin Zaman, benzer yazıların her gün Türk basınında yer aldığını söyledi.

Salı, 16 Aralık 2008 11:16

Türkiyeli okurun Postmodernizm, Marksizm ve Biçim, Dil Hapishanesi, Biricik Modernite ve Kültürel Dönemeç gibi kitaplarıyla tanıdığı Amerikalı marksist eleştirmen Fredric Jameson'ın (1934) dergilerde yayımlanmış edebiyat makalelerinin bir bölümü Modernizm İdeolojisi başlığı altında geçtiğimiz nisan ayında kitaplaştırıldı.

Perşembe, 11 Aralık 2008 10:37
Özgür Şen

Türkiye solunda döneklik üzerine aslında az konuşuyoruz. Döneklere karşı yeterince ideolojik şiddet uygulayamıyoruz. Bu elbette Türkiye'deki solun verili gücüyle de yakından ilişkili. Daha güçlü bir solun varlığında döneklik bu kadar meşrulaşamazdı.

Pazartesi, 22 Aralık 2008 10:00
Bütçe görüşmelerinde DTP&#039li Osman Özçelik &quotmasum Ermeniler katledildi, Ermenilerden özür dilenmelidir&quot diyince tartışma çıktı. Karşılıklı tartışmalar esnasında AKP&#039liler DTP&#039lilerin üzerine yürüdü.
soL (HABER MERKEZİ) TBMM Genel Kurulu'ndaki b&uumlt&ccedile g&oumlr&uumlşmelerinde s&oumlz alan DTP milletvekili Osman &Oumlz&ccedilelik, grubu adı

Pages