5 sonuçtan 1 - 5 arası gösteriliyor
Cumartesi, 06 Aralık 2008 09:50
Küba’nın efsanevi lideri Fidel Castro, son yazısında ABD’nin yeni başkanı Barack Obama’yla görüşmeye hazır olduklarını belirtti.

soL (DIŞ HABERLER) Fidel Castro, son yazdığı yazıda Obama'yla görüşebileceklerini söyledi. Castro yazısında, ABD'nin yeni başkanına "Küba'da havuç ve sopa taktiğinin tutmayacağını" bir kez daha hatırlattı.

Çarşamba, 10 Aralık 2008 20:49
Karayip Birliği’nin Küba’daki zirvesinde, ABD’nin Küba’ya karşı uyguladığı ablukanın bir an önce son bulması istendi.

Prensa Latina - Karayip Birliği (CARICOM) liderliği, Küba'nın ABD'nin ekonomik ablukasına karşı gösterdiği direnişi örnek göstererek, ablukanın derhal son bulmasını istedi.

Antigua ve Barbuda Devlet Başkanı ve CARICOM dönem başkanı Baldwin Spencer, ablukayı, uluslararası tepkiye rağmen süren geçmişten bir kalıntı olarak niteledi.

Cumartesi, 06 Aralık 2008 10:00
Ernesto Gomez Abascal

Bu iki gemi, Bandırma ve Granma, Küba ve Türkiye'nin bağımsızlık mücadelesi tarihinde birer semboldür.

İlki, Mustafa Kemal Paşa'nın Mayıs 1919'da İstanbul'dan Samsun'a, ülkeyi işgal eden ve bölmeye çalışan emperyalist güçlere karşı başarıya ulaşacak mücadelesini örgütlemeye başlamak üzere gerçekleştirdiği seyehatinde kullandığı gemidir.

Pazar, 28 Aralık 2008 10:48
PEN’in yayınladığı “hapisteki ve mağdur gazeteciler” listesi, Jose Marti Küba Dostluk Derneği’nin tepkisini çekmişti. PEN Türkiye Başkanı Tarık Günersel, konuyu genel merkezle iletişim halinde incelediklerini söyledi.

soL (HABER MERKEZİ) D&uumlnyadaki t&uumlm &uumlyelerinden, 2009'a girerken hapiste veya mağdur olan yazarlara yeni yıl tebriği yazmalarını isteyen PEN, listede ağırlıklı olarak K&uumlba'da bulunan isimlere yer verince, Jose Marti K&uumlba Dostluk Derneği (JMKDD) tarafından yazılı bir a&ccedilıklamayla uyarılmışt

Çarşamba, 31 Aralık 2008 10:00
Ernesto Gomez Abascal