5 sonuçtan 1 - 5 arası gösteriliyor
Cumartesi, 01 Kasım 2008 19:57
Küba devriminin efsanevi lideri Fidel Castro, ABD’de hazırlanan yeni kredi paketinin sonuçlarını çözümlediği yazısında, paketin Bretton Woods’a yapılmış bir kıyak olduğunu savundu.

soL (DIŞ HABERLER) Fidel Castro, ABD Merkez Bankası'nın yeni kredi paketini değerlendirdi. Castro, paketin ABD parasının iktisadi gücünü artırmaya çalıştığını ve bunun Bretton Woods'a yapılmış bir kıyak olduğunu belirtti.

Çarşamba, 26 Kasım 2008 09:50
Küba lideri, terör örgütü El Kaide’yi önce besleyen, sonra planlarını gerçekleştirmek için kullanan ABD’nin, işgal planlarını 11 Eylül saldırılarından çok önce yaptığını vurguladı.

soL (DIŞ HABERLER) Küba lideri Fidel Castro, ABD yönetiminin dünyadaki hakimiyetine meşruiyet kazandırmak için El Kaide ve benzeri terör örgütlerini kullandığını belirtti.

Cuma, 21 Kasım 2008 07:30
Hu Jintao’nun Küba gezisine, kasırgalardan büyük zarar görmüş olan Küba’ya uzattığı yardım eli ve iki tarafın işbirliğini güçlendirme kararları damga vurdu.

soL (DIŞ HABERLER) Çin lideri Hu Jintao, Küba'ya yaptığı resmi gezisini tamamladı. Jintao, Küba'da hem Fidel, hem de Raúl Castro'yla görüştü. Hu Jintao ve Çin delegasyonu, Havana'da José Martí Uluslararası Havalimanı'na iner inmez, getirdikleri 4,5 ton ağırlığındaki yardım paketini Kübalılar'a teslim ettiler.

Pazar, 30 Kasım 2008 10:15
Bush yönetimine karşı muhalif kimliğiyle tanınan ABD’li oyuncu Sean Penn, Venezuela lideri Chavez ve dış basına ilk defa röportaj veren Küba lideri Raul Castro’yla, ABD’nin iki ülkeye yönelik propogandasının iç yüzünü görüştü.

soL (DIŞ HABERLER) ABD'li ünlü oyuncu Sean Penn, geçen ay Venezuela ve Küba'ya yaptığı gezileri, Amerikan Nation dergisi için kaleme aldı.

Pazar, 30 Kasım 2008 09:30
Rusya, ABD’nin Orta Avrupa’da nüfuzunu arttırma çabalarına Latin Amerika ziyaretiyle yanıt verdi.

soL (DIŞ HABERLER) Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev önceki gün gerçekleştirdiği Küba ziyaretinde Fidel Castro ile görüştü.

Medvedev'in Basın Sekreteri Natalya Timakova'nın verdiği bilgiye göre bir saatten fazla süren görüşmede iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi üzerinde duruldu.