10 sonuçtan 1 - 10 arası gösteriliyor
Pazar, 14 Eylül 2008 14:21
Hindistan’da İslamcı dinci örgütler tarafından düzenlenen terör saldırıları giderek artıyor. Dün başkent Yeni Delhi’de düzenlenen saldırılarda 20 kişi öldü.

soL (DIŞ HABERLER) Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de İslamcı Hindistan Mücahitleri Örgütü tarafından düzenlenen bombalı saldırılarda 20 kişi öldü, yaklaşım 90 kişi yaralandı. Pazar yerlerinde art arda patlayan beş ayrı bombayla düzenlenen saldırıların ardından dört bomba daha etkisiz hale getirildi. Örgütün saldırı öncesinde yetkililere uyarı mesajı gönderdiği bildirildi.

Cumartesi, 27 Eylül 2008 09:53
Kocaeli Herkese Sağlık Güvenli Gelecek Platformu tarafından yapılan basın açıklamasında, SSGSS Yasası'nın, sağlık kurumlarında can pazarını başlatacağı ve bunun sorumlusunun da hükümet olacağı vurgulandı.

soL (Kocaeli) Kocaeli Herkese Sağlık Güvenli Gelecek Platformu adına Devlet Hastanesi önünde açıklama yapan Tabip Odası Başkanı Esra Yüksek, 1 Ekim'de yürürlüğe girecek olan Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası (SSGSS) Yasası'nın neo-liberal politikaların dayatması olduğunu savundu.

Pazartesi, 29 Eylül 2008 17:26

Hiç "demokrasi" aşığı faşist gördünüz mü?

"Hadi canım olur mu öyle şey?" demeyin.

Her geçen gün faşizan uygulamalarını artıran AKP'yi arkasından ittirip, "az bile yaptıkların, soluk aldırma muhaliflerine, yüklen bütün gücünle..." diyerek köşesinden liberalizm satan "liberal faşistlerden" haberiniz yok mu?

Cuma, 26 Eylül 2008 07:57
Özgürlük palavralarıyla "faşizme karşı omuz omuza" sloganları atıp kimi solcularla birlikte "demokrasi cephesi" kuran tarikat gazeteleri yeniden bildik söylemlerine döndüler. Herkesi münafık ilan eden yayın organlarının düzeysizliği hayrete düşürüyor.

soL (HABER MERKEZİ) Ergenekon davası sürecinde kendilerine bol bol "demokrat" ve "liberal" sıfatlarını atfeden dinci medya, AKP yolsuzluklarının art arda ortaya çıkması üzerine, savunma telaşıyla gerçek kimliğini bir kez daha sergiledi.

Çarşamba, 17 Eylül 2008 14:43
Gamze Erbil

İngiltere, ülkede şeriat hukukunun uygulanmasının önünü açacak bir düzenleme yaptı. Bu tabii değişik bir durum, ancak emperyalizmin yönetsel araçlarını çeşitlendirirken kural tanımayacağını gösteren sağlam bir örnek.

Pazartesi, 22 Eylül 2008 15:00

Nihayet beklenen oldu...

Cumartesi, 20 Eylül 2008 11:59
Ergenekon soruşturması kapsamında önceki gün gözaltına alınan ve İstanbul'da sorgulanmasına devam edilen kişilerle ilgili olarak İstanbul'daki ABD Konsolosluğu'nda yapılan saldırıdan "Hizbul Tahrir" örgütüne kadar çeşitli bağlantılar ortaya atılıyor.

soL (HABER MERKEZİ) Önceki gün Ergenekon soruşturması kapsamında İstanbul, Ankara ve İzmir'de gözaltına alınarak İstanbul'da sorgulanmalarına devam edilen kişiler için savcılıktan ek gözaltı süresi istendi. Şüphelilerden avukat Levent Temiz Terörle Mücadele Şubesi'nde sorgulanırken, diğer sivil sanıklar Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nde sorgulanıyor.

Cuma, 05 Eylül 2008 11:08
Rıfat Okçabol

Derin devletin, temelde kontrgerilla ve gladio gibi ABD'ye, sömürüye ve serbest piyasa düzenine karşı oluşan düşünsel ve siyasal hareketleri önleme işlevi gördüğü biliniyor. ABD'ye yakın ülkelerde derin devletin bu uğurda nice canları yok ettiği de biliniyor.

Çarşamba, 03 Eylül 2008 07:39
Oruç ayında televizyon kanallarını ve gazeteleri "ramazan bereketi" kaplamış durumda. "Nefsin terbiye edildiği" günün sonunda iştahla koşuşturulan sofralar ramazana damga vuruyor. Oruç, kapitalist piyasanın son kurbanı...

"Ramazanınız afiyetle geçsin diye % 100 dana etinden en nefis lezzetleri sizler için hazırladık"

Pazartesi, 01 Eylül 2008 07:33
1 Eylül Dünya Barış gününde insanlık ve özellikle bölgemiz barıştan çok uzak. Emperyalizmin yeniden şekillendirme girişimleri dünyayı ateşe atarken, Türkiye bu girişimlere verdiği destekle barışa değil savaşa hizmet ediyor.

soL - Gürcistan'daki çatışmaların ardından, Batı ile Rusya arasındaki ilişkilerin giderek gerginleştiği ortamda, "durumdan vazife çıkaran" Türkiye hükümeti, kendisine "barışı sağlama" misyonu biçmişti.