41 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 14 Eylül 2008 08:10
Bolivya’da yeni anayasa için yapılacak olan referanduma hükümet karşıtı güçler şiddetle yanıt vermeye devam ediyor. Morales “Devrimler için ölümü göze aldık” açıklamasında bulundu.

soL (DIŞ HABERLER) Bolivya hükümeti anayasa karşıtı eylemlerin 18 kişinin ölümüne neden olduğu bir eyalette sıkıyönetim ilan etti. Savunma Bakanı San Miguel ve hükümet bakanı Alfredo Rada ülkenin doğusunda bulunan Pando eyaletindeki sıkıyönetimin nedeninin artan şiddet olayları olduğunu belirtti.

Perşembe, 04 Eylül 2008 07:11
12 Mart döneminde THKP-C Dev-Genç, 12 Eylül döneminde de Ankara Devrimci Yol davalarında yargılanan Ali Başpınar, kansere yenik düştü.

soL (HABER MERKEZİ) 12 Mart döneminde yargılandığı THKP-C Dev Genç davası sonrasında, iki yılı aşkın bir süre cezaevinde kalan ve TÖB-DER kurucuları arasında yer alan Ali Başpınar, tedavi gördüğü Hacettepe hastanesinde yaşamını yitirdi.

Cumartesi, 13 Eylül 2008 15:47
Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) tarafından gerçekleştirilen, parti ve sendikalar tarafından desteklenen "Emek ve Demokrasi Mitingi" başladı. Mitinge binlerce işçi katıldı.

soL (HABER MERKEZİ) DİSK tarafından gerçekleştirilen mitinge, Türk İş, KESK, Halkevleri, TMMOB ve Halkevleri'ne bağlı örgütler ve siyasi partilerden TKP, ÖDP, SDP, DTP de katıldı.

İzmir Cumhuriyet meydanında bir araya gelen işçiler, parti ve demokratik Kitle Örgütleri buradan Gündoğdu Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti.

Pazar, 07 Eylül 2008 08:15
TÖB-DER kurucularından, Devrimci Yol ana davasında yargılanan ve tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Ali Başpınar için Ankara'da düzenlenen cenaze törenine, devrimciler, yakınları ve dostları yoğun bir katılım gösterdi.

soL (HABER MERKEZİ) Tedavi gördüğü Hacettepe Üniversitesi'nde, sinir ucu kanseri nedeniyle yaşama gözlerini yuman Ali Başpınar için düzenlenen cenaze törenine yoğun katılım yaşandı.

Pazar, 14 Eylül 2008 08:19
Samsun’da Devrimci 78'liler Derneği, KESK, TMMOB, TTB, Emekli-Sen, Halkevleri, ÖDP, TKP, SPG, SDP ve EMEP '12 Eylül Darbecileri Yargılansın' mitingi düzenledi

soL (Samsun) 12 Eylül askeri darbesine ve AKP'ye karşı Devrimci 78'liler Derneği, KESK, TMMOB, TTB, Emekli-Sen, Halkevleri, ÖDP, TKP, SPG, SDP ve EMEP tarafından Samsun'da miting yapıldı.

Pazartesi, 01 Eylül 2008 08:24
"A Takımı" adlı faşist çete tarafından öldürülen Erdal Yıldırım törenle anıldı.

soL (HABER MERKEZİ) Ankara Keçiören İlçesi'nin Ovacık Mahallesi'nde, 30 Ağustos 1995 tarihinde "A Takımı" çetesi tarafından öldürüldüğü belirtilen Erdal Yıldırım, Ankara'da yapılan eylem ve etkinliklerle anıldı.

Pazartesi, 29 Eylül 2008 18:29
"Tenefüs bitti gençlik siyaset yapıyor" başlığında etkinlik gerçekleştiren Gebzeli Yurtsever Cepheli Liseliler, gençliğin siyasetle bağlarını ve gençliğin niçin siyasetle ilgilenmesi gerektiğini tartıştı.

soL (HABER MERKEZİ) Yurtsever Cepheli Liseliler gençliğin siyasetle bağlantısını tartıştı. Liseliler etkinlikte geleceklerine dair önemli kararların bürokratlara bırakılmayacağını tanımlarken, etkinlikte gençliğin doğrulardan kaçış aracı olarak kullanıldığı "ben siyasetle ilgilenmiyorum" sözünün ne anlama geldiği tartışıldı.

Pazar, 21 Eylül 2008 07:11
Erdal Eren, 12 Eylül'de, er Zekeriya Önge'yi öldürdüğü gerekçesiyle idam edilmişti. Ama Önge'nin memleketi Giresun Valiliği'nin internet sitesi, cinayeti yalanlıyor.

soL (HABER MERKEZİ) 12 Eylül darbesinde asılarak öldürülen 17 yaşındaki devrimci Erdal Eren'in idam gerekçesi, Giresun Valiliği tarafından yalanlanıyor. Er Zekeriya Önge'nin memleketi Giresun'da, Valilik sitesi, "şehitlerimiz" bölümünde Önge'nin ölüm gerekçesini "silah kazası" olarak veriyor.

Salı, 23 Eylül 2008 13:01
Kemal Okuyan

Dünyada emperyalizme karşı direniş zaman zaman ve bazı noktalarda yoksul emekçi tabanına yaslansa da, bir gerçek kabul edilmeli: ABD'ye karşı mücadele gündemini "devletler" giderek artan oranda belirlemeye başladı.

Çarşamba, 10 Eylül 2008 08:11
Gustav ve Hanna kasırgalarının ardından bu defa da İke kasırgası Karayipleri vurdu, Küba ise bir hafta arayla iki yıkıcı kasırga yaşamış oldu.

soL (DIŞ HABERLER) Karayipleri bu kez İke vurdu. Kasırga, dün Küba adasını terk ederek Meksika Körfezi'ne yöneldi, fakat ardında ölümler bıraktı. Küba'daki kasırgada dört kişinin öldüğü açıklandı.

Cuma, 12 Eylül 2008 08:15
ABD’nin Latin Amerika’daki sol hükümetlere karşı izlediği taktikler, yıllardır pek çok ülkede yaptıklarından farklılık göstermiyor. Bolivya, bölücü muhalefete destek veren ABD Büyükelçisi'nden ülkeden ayrılmasını istedi. Venezuela ise Chavez’e karşı suikast hazırlıklarında Vaşington’un parmağı olduğunu ortaya çıkardı.

soL (DIŞ HABERLER) Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, ülkede bölücü muhalefeti desteklediği gerekçesiyle ABD Büyükelçisi'ni "istenmeyen adam" ilan etti. Morales, Büyükelçi Phillip Goldberg'in ülkeden ayrılması için talimat verdi.

Cuma, 19 Eylül 2008 10:30
Yurdakul Er

Büyük krizin kapıda olduğunu, bu gazeteden daha fazla kanıtlarıyla tartışan var mıydı? Yerleşik medya bir yana, solda bile propagandif ve sığ heyecanların ötesinde analitik bir ısrar göremedik. Eski solun böyle bir gücü yoktu.

Pazar, 14 Eylül 2008 07:39
'Emek ve Demokrasi Mitingi'nde, darbenin, emekçilere karşı yapılmış bir saldırı olduğu dile getirildi, 12 Eylül rejiminin AKP ile sürdüğü vurgulandı.

soL (HABER MERKEZİ) Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu'nun (DİSK) düzenlediği, birçok parti ve demokratik kitle örgütü tarafından desteklenen "Emek ve Demokrasi Mitingi"nde AKP'nin emek düşmanı politikaları protesto edildi.

Cumartesi, 13 Eylül 2008 12:45
Asaf Güven Aksel

Üç gün önce, Türkiye Komünist Partisi, kuruluşunun 88'inci yılını kutladı. Dün, 12 Eylül faşist darbesinin 28'inci yılıydı. Ve bugün, DİSK'in öncülüğünde, İzmir'de 12 Eylül'le hesaplaşma mitingi yapılıyor.

Salı, 23 Eylül 2008 08:29
Dev Sağlık-İş'ten İzmir'deki bebek ölümleriyle ilgili yapılan açıklamada Sağlıkta Dönüşüm Programına bir an önce son verilmesi istendi.

soL (HABER MERKEZİ) Dev Sağlık-İş tarafından yapılan açıklamada, bebek ölümlerine neden olan salgınların durdurulması için Sağlıkta Dönüşüm Programına son verilmesi gerektiğini bildirildi.

Pages