4 sonuçtan 1 - 4 arası gösteriliyor
Çarşamba, 03 Eylül 2008 10:30
Fidel Castro, yazdığı makalede kasırgayı ele alarak, Küba’nın bu felaketi de yeneceğini söyledi.

soL (DIŞ HABERLER) Küba Devrimi'nin lideri Fidel Castro, Gustav'ın Küba'yı can kaybına sebep olmadan terk etmesinin ardından bir değerlendirme yazısı yazarak, sadece cesaret, onur ve güç ile savunulan düşüncelerin galip geleceğini söyledi.

Çarşamba, 10 Eylül 2008 08:11
Gustav ve Hanna kasırgalarının ardından bu defa da İke kasırgası Karayipleri vurdu, Küba ise bir hafta arayla iki yıkıcı kasırga yaşamış oldu.

soL (DIŞ HABERLER) Karayipleri bu kez İke vurdu. Kasırga, dün Küba adasını terk ederek Meksika Körfezi'ne yöneldi, fakat ardında ölümler bıraktı. Küba'daki kasırgada dört kişinin öldüğü açıklandı.

Perşembe, 11 Eylül 2008 10:40
Rusya'nın Caracas Büyükelçisi Mikhail Orlovets’ın ülkesinin Venezuela'da bir askeri üs kurmak arzusunda olmadığını açıklamasına rağmen, Hürriyet gazetesi “Rusya Venezuela’ya askeri üs kuracak” haberi yaptı.

soL (HABER MERKEZİ) Rusya'nın iki büyük savaş uçağının Venezuela'ya inmesinin ardından, Rus Büyükelçisi, Venezuela'da yayın yapan YVKE Mundial radyosuna verdiği demeçte, Rusya'nın Venezuela ile yakınlaşmasının üçüncü bir ülkeye yönelik olmadığını belirtti.

Pazar, 21 Eylül 2008 07:44
Küba iki haftada üç kasırgayla vuruldu, ABD felaket yaşamış ülkeye "şartlı yardım" önerince sert bir yanıt aldı: "Ablukayı kaldırmazsanız her tür yardımı reddediyoruz". Amerikalılar şaşkın.

soL - Küba, geçen üç hafta içinde üç kasırga faciası yaşadı. Kasırgaların verdiği zararın, özellikle ülke ekonomisi düşünüldüğünde, korkutucu boyutlarda olduğu söyleniyor.