7 sonuçtan 1 - 7 arası gösteriliyor
Pazartesi, 04 Ağustos 2008 09:23
YAŞ olağan toplantısının dünkü oturumu beklenen doğrultuda sonuçlandı. TSK'nın yeni komutanı, Orgeneral İlker Başbuğ oldu. YAŞ'ta alınan kararlar, onaylanmak üzere bugün Çankaya'ya iletilecek.

soL (HABER MERKEZİ) 1 Ağustos Cuma günü başlayan ve bugün bitecek olan Yüksek Askerî Şura (YAŞ) olağan toplantısında, yeni Genelkurmay Başkanı ve komuta kademesi belirlendi. Yaşar Büyükanıt'ın halefi, beklendiği gibi, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ oldu.

Çarşamba, 27 Ağustos 2008 11:38
Gamze Erbil

Gürcistan'ın Güney Osetya'ya yönelik saldırısı ve ardından yaşananların ABD'nin mi Rusya'nın mı yararına olduğu tartışılıyor. Kimileri Rusya'nın sert yanıtının Gürcistan ve ABD için ağır bir darbe anlamına geldiğini ve şimdi bunu toparlamaya çalıştıklarını savunuyor.

Perşembe, 14 Ağustos 2008 13:10
Kemal Okuyan

Tayyip Erdoğan Putin'le görüştü... Büyük ilgi gördü, Rus Başbakan "Kafkas İttifakı" önerisinin üzerine atladı, arabuluculuk rolü Türkiye'ye verildi, Ankara'nın liderliği bir kez daha görüldü...

Cuma, 01 Ağustos 2008 07:32
Türkiye Cumhuriyeti’nin tasfiye edilmekte olduğunu ileri süren TKP tarafından hazırlanan “Felaketin Eşiğinde” başlıklı belgede, cumhuriyetin piyasa güçlerinin elinde nasıl bugüne geldiğinin öyküsü anlatılıyor.

soL (HABER MERKEZİ) Türkiye Komünist Partisi, "Felaketin Eşiğinde" adlı bir broşür yayınladı. Türkiye Cumhuriyeti'nin tasfiye edilmekte olduğu ileri sürülen broşürde sermaye sınıfının egemenliğinde cumhuriyetin kazanımlarının tamamen değersizleştiği vurgulanırken, 1923 projesinin kapitalist sistem açısından bütün anlamını yitirdiği de vurgulandı.

Çarşamba, 27 Ağustos 2008 11:39
Burak Gürbüz

Ergenekon soruşturması sürerken, rektörlük seçimleri darbesi yaşıyoruz. Kısacası Ergenekon devam ediyor. Akademisyenlerin seçtikleri rektörler YÖK'te tırpan yiyor, Cumhurbaşkanında başka bir tırpan daha yiyor. Bu ne demek oluyor? YÖK ve Cumhurbaşkanı öğretim üyelerinin oylarını dikkate almayıp kendi bildikleri adayı seçtirtiyorlar. Bunun adı darbe değil de ne?

Çarşamba, 27 Ağustos 2008 13:31
Kemal Okuyan

Gürcistan Güney Osetya'ya saldırdığında Türkiye'den birçok kişinin "gönüllü" olarak çatışma bölgesine gitmeyi tartıştığını biliyorum. Savaş uzun sürseydi eğer, giderlerdi de... Kafkas halklarının doğasına uygun. Bir de üstüne, herkes için "sağlam" gerekçeler de vardı.

Cuma, 01 Ağustos 2008 08:10
TKP, Türkiye'nin içinde bulunduğu kriz koşullarını ve çıkış önerilerini, "Felaketin Eşiğinde" broşüründe 12 başlıkta toplayarak kamuoyuna sundu.

soL (HABER MERKEZİ) TKP'nin "Felaketin Eşiğinde" broşürünün "Cumhuriyeti Kemiren Sermaye Diktatörlüğü" başlıklı son bölümünde, yaşanan krizin başat unsurları, Cumhuriyet döneminden bugüne işleyen süreç ve bugün gelinen noktayla tanımlanarak, çözüm yolu öneriliyor.