23 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 06 Aralık 2008 09:50
Küba’nın efsanevi lideri Fidel Castro, son yazısında ABD’nin yeni başkanı Barack Obama’yla görüşmeye hazır olduklarını belirtti.

soL (DIŞ HABERLER) Fidel Castro, son yazdığı yazıda Obama'yla görüşebileceklerini söyledi. Castro yazısında, ABD'nin yeni başkanına "Küba'da havuç ve sopa taktiğinin tutmayacağını" bir kez daha hatırlattı.

Çarşamba, 10 Aralık 2008 20:49
Karayip Birliği’nin Küba’daki zirvesinde, ABD’nin Küba’ya karşı uyguladığı ablukanın bir an önce son bulması istendi.

Prensa Latina - Karayip Birliği (CARICOM) liderliği, Küba'nın ABD'nin ekonomik ablukasına karşı gösterdiği direnişi örnek göstererek, ablukanın derhal son bulmasını istedi.

Antigua ve Barbuda Devlet Başkanı ve CARICOM dönem başkanı Baldwin Spencer, ablukayı, uluslararası tepkiye rağmen süren geçmişten bir kalıntı olarak niteledi.

Pazar, 28 Aralık 2008 10:48
PEN’in yayınladığı “hapisteki ve mağdur gazeteciler” listesi, Jose Marti Küba Dostluk Derneği’nin tepkisini çekmişti. PEN Türkiye Başkanı Tarık Günersel, konuyu genel merkezle iletişim halinde incelediklerini söyledi.

soL (HABER MERKEZİ) D&uumlnyadaki t&uumlm &uumlyelerinden, 2009'a girerken hapiste veya mağdur olan yazarlara yeni yıl tebriği yazmalarını isteyen PEN, listede ağırlıklı olarak K&uumlba'da bulunan isimlere yer verince, Jose Marti K&uumlba Dostluk Derneği (JMKDD) tarafından yazılı bir a&ccedilıklamayla uyarılmışt

Cumartesi, 01 Kasım 2008 19:57
Küba devriminin efsanevi lideri Fidel Castro, ABD’de hazırlanan yeni kredi paketinin sonuçlarını çözümlediği yazısında, paketin Bretton Woods’a yapılmış bir kıyak olduğunu savundu.

soL (DIŞ HABERLER) Fidel Castro, ABD Merkez Bankası'nın yeni kredi paketini değerlendirdi. Castro, paketin ABD parasının iktisadi gücünü artırmaya çalıştığını ve bunun Bretton Woods'a yapılmış bir kıyak olduğunu belirtti.

Çarşamba, 26 Kasım 2008 09:50
Küba lideri, terör örgütü El Kaide’yi önce besleyen, sonra planlarını gerçekleştirmek için kullanan ABD’nin, işgal planlarını 11 Eylül saldırılarından çok önce yaptığını vurguladı.

soL (DIŞ HABERLER) Küba lideri Fidel Castro, ABD yönetiminin dünyadaki hakimiyetine meşruiyet kazandırmak için El Kaide ve benzeri terör örgütlerini kullandığını belirtti.

Cuma, 21 Kasım 2008 07:30
Hu Jintao’nun Küba gezisine, kasırgalardan büyük zarar görmüş olan Küba’ya uzattığı yardım eli ve iki tarafın işbirliğini güçlendirme kararları damga vurdu.

soL (DIŞ HABERLER) Çin lideri Hu Jintao, Küba'ya yaptığı resmi gezisini tamamladı. Jintao, Küba'da hem Fidel, hem de Raúl Castro'yla görüştü. Hu Jintao ve Çin delegasyonu, Havana'da José Martí Uluslararası Havalimanı'na iner inmez, getirdikleri 4,5 ton ağırlığındaki yardım paketini Kübalılar'a teslim ettiler.

Pazar, 30 Kasım 2008 10:15
Bush yönetimine karşı muhalif kimliğiyle tanınan ABD’li oyuncu Sean Penn, Venezuela lideri Chavez ve dış basına ilk defa röportaj veren Küba lideri Raul Castro’yla, ABD’nin iki ülkeye yönelik propogandasının iç yüzünü görüştü.

soL (DIŞ HABERLER) ABD'li ünlü oyuncu Sean Penn, geçen ay Venezuela ve Küba'ya yaptığı gezileri, Amerikan Nation dergisi için kaleme aldı.

Pazar, 30 Kasım 2008 09:30
Rusya, ABD’nin Orta Avrupa’da nüfuzunu arttırma çabalarına Latin Amerika ziyaretiyle yanıt verdi.

soL (DIŞ HABERLER) Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev önceki gün gerçekleştirdiği Küba ziyaretinde Fidel Castro ile görüştü.

Medvedev'in Basın Sekreteri Natalya Timakova'nın verdiği bilgiye göre bir saatten fazla süren görüşmede iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi üzerinde duruldu.

Cuma, 17 Ekim 2008 08:40
Finans sisteminin çökmesine rağmen bunun başlıca sorumlu kurumları olan IMF ve Dünya Bankası’nın gelişmekte olan ülkelere çözüm önerilerinde bulunması tepkilere neden oluyor.

soL (HABER MERKEZİ) Dünya ekonomik krizine karşı ABD ve AB ülkelerinin uygulama kararı aldıkları finans kurumlarını kurtarma planları yürürlüğe girerken gelişmekte olan ülkeler de krize karşı uygulanabilecek olası politikaları tartışıyor.

Çarşamba, 03 Eylül 2008 10:30
Fidel Castro, yazdığı makalede kasırgayı ele alarak, Küba’nın bu felaketi de yeneceğini söyledi.

soL (DIŞ HABERLER) Küba Devrimi'nin lideri Fidel Castro, Gustav'ın Küba'yı can kaybına sebep olmadan terk etmesinin ardından bir değerlendirme yazısı yazarak, sadece cesaret, onur ve güç ile savunulan düşüncelerin galip geleceğini söyledi.

Çarşamba, 10 Eylül 2008 08:11
Gustav ve Hanna kasırgalarının ardından bu defa da İke kasırgası Karayipleri vurdu, Küba ise bir hafta arayla iki yıkıcı kasırga yaşamış oldu.

soL (DIŞ HABERLER) Karayipleri bu kez İke vurdu. Kasırga, dün Küba adasını terk ederek Meksika Körfezi'ne yöneldi, fakat ardında ölümler bıraktı. Küba'daki kasırgada dört kişinin öldüğü açıklandı.

Perşembe, 11 Eylül 2008 10:40
Rusya'nın Caracas Büyükelçisi Mikhail Orlovets’ın ülkesinin Venezuela'da bir askeri üs kurmak arzusunda olmadığını açıklamasına rağmen, Hürriyet gazetesi “Rusya Venezuela’ya askeri üs kuracak” haberi yaptı.

soL (HABER MERKEZİ) Rusya'nın iki büyük savaş uçağının Venezuela'ya inmesinin ardından, Rus Büyükelçisi, Venezuela'da yayın yapan YVKE Mundial radyosuna verdiği demeçte, Rusya'nın Venezuela ile yakınlaşmasının üçüncü bir ülkeye yönelik olmadığını belirtti.

Pazar, 21 Eylül 2008 07:44
Küba iki haftada üç kasırgayla vuruldu, ABD felaket yaşamış ülkeye "şartlı yardım" önerince sert bir yanıt aldı: "Ablukayı kaldırmazsanız her tür yardımı reddediyoruz". Amerikalılar şaşkın.

soL - Küba, geçen üç hafta içinde üç kasırga faciası yaşadı. Kasırgaların verdiği zararın, özellikle ülke ekonomisi düşünüldüğünde, korkutucu boyutlarda olduğu söyleniyor.

Çarşamba, 13 Ağustos 2008 11:36
Kübalı lider Fidel Castro, "Gürcistan hükümeti, Bush ile önceki temasları olmasaydı anayasal düzeni yeniden sağlamak adı altında 8 Ağustos şafağında silahlı kuvvetlerini Güney Osetya Otonom Cumhuriyeti’nin başkentine asla göndermezdi" değerlendirmesinde bulundu.

Kübalı lider Fidel Castro, "Gürcistan hükümeti, Bush ile önceki temasları olmasaydı anayasal düzeni yeniden sağlamak adı altında 8 Ağustos şafağında silahlı kuvvetlerini Güney Osetya Otonom Cumhuriyeti'nin başkentine asla göndermezdi" değerlendirmesinde bulundu.

Perşembe, 14 Ağustos 2008 13:15
Hürriyet Gazetesi, dün 82'inci yaşı kutlanan Küba Devrimi'nin önderi Fidel Castro'yu "öldürdü".

soL (HABER MERKEZİ) Hürriyet gazetesi bugün yayınlanan Ayşegül Akyarlı Güven ve Merve Erdil imzalı haberde Fidel Castro ile ilgili "Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Küba lideri Fidel Castro" şeklinde bahsederek bir skandala imza attı.

Pages